CDP.pl NIE zlikwiduje Wirtualnych Półek

1
370
views

Ostatnio dość głośno było o mailu, którego otrzymali użytkownicy serwisu CDP.pl. Wraz z prośbą o utworzenie kopii zapasowych trzymanych tam plików, mówił on o tym, że Wirtualne Półki na naszym koncie zupełnie przestaną działać. Czas dokonania kopii zapasowych mieliśmy do… dnia dzisiejszego.

CDP - Wirtualne Półki 1

W Internecie zawrzało.
Wiadomość ta, kilka dni wcześniej poprzedzona była taką informacją, również otrzymaną na maila użytkownika:
CDP - Wirtualne Półki 2
Jak się okazało, taki obrót sytuacji spowodowany został zakupem CDP.pl przez Grupę Merlin. Merlin tym samym chce rozszerzyć swoją ofertę o książki w formie elektronicznej i gry komputerowe.

Dziś na Świecie Czytników przeczytałem aktualizację informacji o rzekomym usunięciu Wirtualnych Półek przez CDP.pl. Zacytuję, gdyż osobiście maila nie otrzymałem:


Przepraszamy za to, że dziś otrzymałeś maila, który mógł wprowadzić Cię w błąd. Wiadomość została wysłana w wyniku naszej pomyłki.

Komunikat miał być wysłany wyłącznie do wąskiego grona klientów, posiadających te produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów, jednocześnie uniemożliwiając nam utrzymanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług.
Oczywiście nie utracisz dostępu do Wirtualnej Półki.
Twoje audiobooki, ebooki, filmy oraz gry z wyłączeniem wspomnianych powyżej produktów niewspieranych przez producentów, będą dostępne.


Jak dodaje Cyfranek: „Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty pozostaną na półce po zmianie właściciela sklepu, ponieważ to cdp.pl był operatorem licencji”.

Przez wzgląd na zamieszanie, warto zatem mimo wszystko zaopatrzyć się w kopie zapasowe swoich plików i dokładnie śledzić dalszy rozwój wydarzeń.