Aktualizacja firmware 5.9.7 dla Kindle

W poniedziałek, wszystkie dotykowe czytniki Kindle, począwszy od generacji szóstej, otrzymały nową wersję oprogramowania o numerze 5.9.7.

Według informacji przekazanych przez Amazon, powinna poprawić sposób funkcjonowania czytników. Główne zmiany dotyczą:

  • Poprawek wydajnościowych
  • Poprawek obsługi w zakresie wypożyczonych z Amazonu książek

Aktualizacja niewiele wnosi dla polskich użytkowników czytników Kindle. Pierwszy punkt jest opisany dość lakonicznie, natomiast drugi nas nie do końca dotyczy. Poprawka bowiem poprawia kwestię wypożyczonych książek z Amazonu, gdzie aktualizacja pozwala użytkownikom na ich zwrot jeszcze zanim okres wypożyczenia dobiegnie końca (przytrzymujemy palec na wybranym tytule i wybieramy opcję zwrotu).

Jak zaktualizować czytnik?

W pełni naładowany czytnik podłączamy do komputera za pośrednictwem kabelka USB. Pobrany plik z nowym firmware wrzucamy do głównego katalogu czytnika, po czym odłączamy go od komputera. Następnie z poziomu czytnika wchodzimy do ustawień, skąd wybieramy opcję “Update Your Kindle”. Voila!

Aktualizację dla poszczególnych modeli czytników Kindle możecie znaleźć pod poniższymi odnośnikami. Należy skorzystać z linku opisanego jako “Software-Update 5.9.7 herunterladen”:

Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Podobne artykuły

Leave a Comment