Menu Zamknij

Amazon pracuje nad kolejnym smartfonem – Amazon Ice Phone

Amazon PhonePo przeszło trzech latach od katastrofy związanej z Amazon Fire Phone, amerykański gigant postanowił dać sobie jeszcze jedną szansę, aby zaistnieć na rynku smartfonów.

Seria tabletów Amazon Fire ma się bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o Amazon Fire Phone. Największym atutem smartfonów miała się okazać Dynamic Perspective, która miała na celu dostosowanie perspektywy do kąta patrzenia użytkownika. Kolejny pomysł – Firefly – polegał na rozpoznawaniu przedmiotów przy pomocy aparatu i przedstawienie ich na Amazonowych aukcjach. Niestety nawet takie udogodnienia nie przykryły podstawowej wady urządzenia, jakim była jego cena.

Przekątna ekranu smartfonu ma wynosić między 5,2″/5,5″. Pamięć wbudowana ma osiągnąć 16 GB, a pamięć RAM zaszczyci nas obecnością w ilości 2 GB. Główna kamera ma zapewnić jakość – uwaga – 13mpx. W przeciwieństwie do Fire Phone, nowy smartfon Amazonu zapewni nam dostęp do usług Google, jak i pracować będzie na systemie Android. Oczywiście nie zabraknie również Alexy – głosowego asystenta tego samego producenta.

Jak twierdzi jednak Gadgets360, nowy smartfon Amazonu w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie trafi na rynek amerykański. Docelowym rynkiem w tej chwili są rynki rozwijające się, tak jak w Indiach. Cena Ice Phone osiąga tam bowiem cenę nieco mniejszą od średniej ceny dostępnych tam smartfonów.

To coś znaczy – Forbes dobrze zauważył, że Amazon w końcu zaczyna słuchać swoich odbiorców. Na przykładzie Fire Phone doskonale można było zauważyć, że jeśli klienci zmuszeni są do płacenia extra ceny za „uśmiechniętą”, pomarańczową strzałkę, to po prostu skończą z Samsungiem w ręku, który równie dobrze spełnia ich wymagania.

Miejmy nadzieję, że z ostatniej lekcji wyciągnęli wnioski i – z całego serca życząc – czekamy na ich sukces na rynku smartfonów.

Leave a Reply

%d bloggers like this: