Menu Zamknij

Aplikacje do czytania ebooków

Poniżej przedstawiam listę aplikacji, z pomocą których czytanie i szukanie Twoich ebooków ulegnie ułatwieniu. Wraz z testowaniem kolejnych aplikacji, lista będzie aktualizowana i wzbogacana o kolejne szczegóły.

Aplikacje

Aldiko Book Reader (Android)
Uważana za jedną z lepszych aplikacji do czytania ebooków na urządzeniach z systemem Android. Odczytuje pliki EPUB oraz PDF zabezpieczonych Adobe DRM. Umożliwia dostosowanie jasności ekranu, koloru tła, jak i czcionki i interlinii.

Bluefire Reader (Android, iOS)
Największą zaletą tej aplikacji jest możliwość odczytu plików EPUB i PDF (również z zabezpieczeniami DRM). Umożliwia synchronizację między urządzeniami, tryb nocny, ustawienia jasności, zakładki i adnotacje.

bluefire1 bluefire3

FB Reader (Android, Windows Phone)
Odczytuje formaty epub, rtf, doc, html, mobi i txt. Oferuje dostęp do kilku baz e-książek, umożliwia tryb dzień/noc jak i wiele innych możliwości konfiguracyjnych.

fbreader1 fbreader2

iBooks (iOS)
Wbudowany w system iOS odczytuje pliki EPUB, jak i PDF. Umożliwia dostęp do iBookstore, co daje nam sposobność zakupu ebooków bezpośrednio w aplikacji. Posiadając więcej niż jedno urządzenie Apple, aplikacja synchronizuje to, co było między nimi czytane.

ibooks1 ibooks3

Kindle App (Android, iOS, Samsung, Windows Phone, Cloud Reader)
Kupując ebooki w Amazonie, aplikacja Kindle jest najlepszym wyborem. Umożliwia płacenie za ebooki za jej pomocą jak i czytać je na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną ową aplikacją. Niestety jednak Amazon nadal nie jest obecny w Polsce, stąd problem z dostępnością dużej ilości książek w polskim języku, jak i same płatności nie będą wygodne. Aplikacja ta jest dostępna na wszystkie możliwe systemy operacyjne urządzeń przenośnych.

kindle1 kindle3

Książki Google Play (Android, iOS)
Jeśli nie mamy wielkich wymagań względem aplikacji do czytania ebooków, wtedy Książki Google Play powinny się nam dobrze sprawdzić. Podłączając kartę płatniczą, lub rachunek abonenta (np. w sieci Play) możemy pobierać darmowe ebooki, których ciągle przybywa.

google1 google2

Marvin (iOS)
Uważana za lepszą od iBooks czy Kindle aplikacja oferująca mnóstwo opcji, jak np. dodawanie publikacji z konta na Dropbox, iTunes czy katalogu OPDS. Umożliwia również synchronizację z Calibre. Posiada rozbudowaną wersję płatną, lecz już darmowa aplikacja umożliwia wygodne czytanie. Ma również wbudowaną przeglądarkę internetową, dzięki której zewsząd możemy kupować i pobierać ebooki.

marvin1 marvin2

Moon+ Reader (Android)
Odczytuje pliki w formatach epub, chm, mobi, cbz, cbr, umd, fb2, html, txt, OPDS, rar, zip.
Posiada wiele ciekawych funkcji, jak np. przewracanie stron za pomocą przycisków głośności, tryb dzień/noc oraz przydatną przy dłuższych lekturach opcję „miej zdrowe oczy”.

(brak)

Aplikacje e-księgarni

Ebooki Allegro (Android, iOS)
Połączona ze sklepem ebooki.allegro.pl, dzięki czemu po zakupie książki pojawia się ona na Twojej półce. Kwota za książkę może zostać doliczona do Twojego rachunku Allegro. Ebooka możesz czytać zaraz po zakupie, a zapłacisz za niego podczas regulowania opłat za konto Allegro. Umożliwia synchronizację między urządzeniami, a zakupionego ebooka przeczytasz na dowolnym urządzeniu. Wystarczy, że ściągniesz na nie aplikację Ebooki Allegro.

allegro2

Ebookpoint (Android, iOS, Windows Phone)
Oferuje czytanie książek w formacie PDF i epub, a także odtwarzacz audiobooków (mp3).
Umożliwia dostęp do wirtualnej biblioteki ebookpoint.pl. Posiada katalog z podziałem na kategorie oraz wyszukiwarkę. Pozwala na dostosowanie czytników do własnych potrzeb (rozmiar czcionki, tryb nocny) i na pobieranie darmowych fragmentów. Jest zintegrowana z systemem płatności YetiPay.

ebookpoint ebookpoint2

Legimi (Android, iOS, Samsung, Windows Phone, Windows 8)
Dla abonentów sieci komórkowej PLAY uruchomiona została usługa „Czytelnia w Play by Legimi”. Opłaca się ją wraz z rachunkiem za telefon. Przez pierwszy miesiąc można czytać gratis, każdy kolejny miesiąc kosztuje 29,90 zł. W ramach jednego konta można czytać bez limitu na 4 urządzeniach. Dla osób nie posiadających abonamentu PLAY, można wypróbować przez 7 dni za darmo dostęp do tysięcy tytułów. Dzięki zaawansowanym statystykom pozwala sprawdzić, ile naprawdę czytasz, umożliwia synchronizację biblioteki ebooków między urządzeniami jak i opcje konfiguracyjne (krój i rozmiar czcionki, tryb dzień/noc oraz orientacja ekranu).

legimi2

Nexto Reader (Android, iOS)
Umożliwia swobodne przeglądanie katalogu oraz kupna e-prasy, ebooków i audiobooków oraz prenumeraty ze sklepu www.nexto.pl. E-książki pobierane są bezpośrednio na urządzenie (ebooki w całości, audiobooki we fragmentach). Obsługuje pliki EPUB, PDF i MP3. Umożliwia również synchronizację Biblioteki Klienta pomiędzy WWW, a aplikacją i odwrotnie, jak i między urządzeniami.

nexto1 nexto2

Publio (Android, iOS, Windows Phone, Windows 8)
Obsługuje formaty ePub i PDF. Umożliwia powiększanie zdjęć, intuicyjną nawigację po treści książki, możliwość dostosowania wyglądu tekstu do naszych potrzeb (rozmiar i krój czcionki, marginesy i interlinie), tryb dzień/noc, zmiana jasności ekranu i jego orientacji.

publio1 publio2

Woblink (Android, iOS, Samsung, BlackBerry, PC)
Umożliwia przeglądanie katalogu z podziałem na kategorie, pobieranie darmowych fragmentów, personalizację ustawień czytnika (rodzaj czcionki, rozmiar czcionki, jasność tła, szerokość marginesów), tryb dzień/noc, możliwość dodania notatek do wybranego akapitu jak i możliwość przesłania czytanego fragmentu za pomocą Facebooka, Twittera lub e-maila. Posiada interaktywny spis treści (dostęp do rozdziałów książki za pomocą dedykowanego przycisku).

woblink1 woblink2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *