Menu Zamknij

Audiobooki w Google Play już są, ale…

Jeszcze trzy dni temu pisałem o tym, że audiobooki w Google Play wkrótce mogą ujrzeć światło dzienne. Stało się to szybciej, niż się spodziewałem, bowiem są już oficjalnie dostępne! Jednak jest pewien szkopuł…Audiobooki w Google Play

Kategoria, o której pisałem w poprzednim artykule, jest już wypełniona nowymi tytułami. Zakupy są możliwe, jednak… nie znajdziemy jeszcze audiobooków w polskim języku. Zapewne będziemy musieli poczekać, tak jak miało to miejsce w przypadku ebooków. Kiedy wchodziły one do oferty Google Play, nasi Rodacy, którzy nie znali innych języków, również nie mieli czego szukać… Osobiście nie próbowałem, ale słyszałem też, że pomimo widocznej oferty, nasi krajanie mają jednak zablokowaną możliwość doprowadzenia transakcji do końca.

Jak wygląda to w chwili obecnej? Oferta dostępna jest dla czterdziestu pięciu krajów, którym dodatkowo przysługuje rabat na połowę ceny pierwszego, zakupionego z oferty tytułu, o czym również pisałem w poprzednim artykule. Audiobooki widoczne są z poziomu strony internetowej, natomiast w aplikacjach mobilnych jeszcze nie znalazły swojego miejsca.

No cóż, czekaliśmy na efekt i doczekaliśmy się – audiobooki w Google Play już są. Teraz musimy jeszcze poczekać, aż oferta się przyjmie, a Google postanowi rozszerzyć ją o kolejne kraje, w tym Polskę. Tutaj jednak ciężko przewidzieć kiedy to nastąpi. Na pewno dam znać, kiedy jakieś oficjalne informacje się pojawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *