Menu Zamknij

Co to jest ebookpoint BIBLIO?

W połowie zeszłego roku zamieściłem informację prasową otrzymaną od księgarni ebookpoint.pl, na temat przekształcenia platformy NASBI w ebookpoint BIBLIO. Czym jednak charakteryzuje się ta usługa?

ebookpoint BIBLIO jest multimedialną biblioteką cyfrową, która działa jak przeniesiona do Internetu biblioteka tradycyjna. Oznacza to, że aby skorzystać z tej usługi, wymagany jest dostęp udzielony przez rzeczywistą instytucję, tj. bibliotekę lub firmę posiadającą umowę z ebookpoint BIBLIO. Udostępnione w usłudze pozycje są możliwe wyłącznie do wypożyczenia i nie można ich wykupić na własność.

ebookpoint BIBLIO – czym różni się od tradycyjnej biblioteki?

Podobnie jak w klasycznych bibliotekach, w ebookpoint BIBLIO wypożyczamy tytuły na konkretny czas i możemy je zwrócić w wyznaczonym terminie bądź wcześniej. Ilość egzemplarzy poszczególnych tytułów jest ograniczona, dlatego warto o tym pamiętać, nie przetrzymując niepotrzebnie książek, na które ktoś może czekać.

ebookpoint BIBLIO od klasycznych bibliotek różni się jednak tym, że oferuje całodobowy dostęp przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, aktywne konto i można w każdej chwili dnia i nocy wypożyczać interesujące nas pozycje.

W jaki sposób można korzystać z ebookpoint BIBLIO?

Dostęp do usługi ebookpoint BIBLIO możliwy jest zarówno z poziomu strony internetowej, jak i wygodnej w obsłudze aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS. Zatem książki przeczytamy nie tylko na ekranach komputerów, tabletów i telefonów, ale również na czytnikach!

Wśród czytników bazujących na systemie operacyjnym Android możemy bez problemu korzystać ze wspomnianej, dedykowanej aplikacji.

Jednak miejmy na uwadze, że główną zaletą ebookpoint BIBLIO jest brak konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania, zatem jest to możliwość całkowicie opcjonalna. Dzięki temu z usługi skorzystamy również na pozostałych czytnikach, używając przeglądarki internetowej i zintegrowanemu w usłudze czytnikowi książek, co pozwala na czerpanie radości z lektury z poziomu witryny.

Sama strona internetowa ebookpoint BIBLIO jest zbudowana dość prosto i przejrzyście, zachowując umiar w dodatkowych, wizualnych udogodnieniach. Dzięki temu strona owszem, wygląda innowacyjnie, jednak korzystanie z usługi z poziomu czytnika jest możliwe (oczywiście mając na myśli czytanie ebooków – z oczywistych względów nie chodzi mi o oglądanie kursów wideo).

Co znajdziemy w ofercie ebookpoint BIBLIO?

W ofercie znajdziemy ponad 35 tysięcy pozycji, w trzech typowych dla projektów Helionu formatach:

  • ebooki
  • audiobooki
  • kursy wideo

W podziale na:

  • 19 głównych kategorii ebooków
  • 17 głównych kategorii audiobooków
  • 12 głównych kategorii kursów wideo

Wspominam o „głównych kategoriach” z racji tego, że dostępne kategorie dzielą się jeszcze na podkategorie, których jest znacznie więcej, co ułatwia przeglądanie oferty. W samej usłudze znajdziemy nie tylko beletrystykę, ale wszelkiego rodzaju specjalistyczne i popularno-naukowe tytuły, gdzie niektóre z nich nie są łatwo dostępne w innych źródłach.

ebookpoint BIBLIO – czy warto?

Dzięki dość obszernej tematycznie ofercie, usługa ebookpoint BIBLIO ucieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród klasycznych czytelników, którzy szukają kolejnych rekomendacji książkowych, ale również studenci i osoby pracujące, szukające materiałów do zajęć, nauki, pracy lub rozwoju osobistego.

Zatem jeśli ktoś szuka alternatywy do odwiedzin w klasycznej bibliotece, a szuka specjalistycznych książek, które często w regularnej sprzedaży nie są tanie, wówczas multimedialna biblioteka cyfrowa ebookpoint BIBLIO to dobry kierunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *