Menu Zamknij

Czy już niedługo będziemy mogli płacić za ebooki z Amazonu za pośrednictwem konta PayPal?

Amazon jest w trakcie rozmów z PayPalem, aby umożliwić swoim klientom płatność za zakupy również przy pomocy konta PayPal.

Jak łatwo można się domyślić, umowa między PayPalem, a Amazonem byłaby korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej firmy. Brak integracji Amazonu z płatnościami PayPal mógł być spowodowany faktem, że w branży płatności internetowych Amazon pozostaje dość ambitny. Posiada bowiem własną platformę płatności internetowych, a w 2013 roku umożliwił swoim użytkownikom płacenie za produkty na innych portalach również przy pomocy konta Amazon. Dwa lata później zaciągnął w swoje szeregi byłego pracownika PayPal, Patricka Gauthiera, aby wspierał ich w kontynuacji swojej misji. Bardzo prawdopodobnym powodem jest również fakt, że z eBayem, który należał do PayPala, Amazon walczy dość zajadle. Niemniej jednak PayPal już w połowie 2015 roku rozwiódł się z eBayem, co też mogło doprowadzić do zmiany stanowiska Amazonu.

Obie firmy zatem oferują rozwiązanie przetwarzania płatności. Rozwiązanie PayPala jest jednak bardziej uniwersalne. Są oni konkurentami, niemniej jednak obu firmom zależy na maksymalizacji przychodów, dlatego prędzej czy później, po osiągnięciu porozumienia możemy spodziewać się ich współpracy.

„Prowadzimy rozmowy z Amazonem.” – powiedział CEO Dan Schulman w wywiadzie dla Bloomberga„Właśnie zbliżamy się do 200 milionów użytkowników naszej platformy. W takiej skali trudno, aby sprzedawcy nie myśleli o możliwości wprowadzenia płatności przez PayPal.”

Amazon również pochwalił się raportem, w którym poinformował o wynikach, który między innymi mówi o 197 milionach aktywnych kont.

Rozważając integrację, dla dobra użytkowników Amazon chce nieco przystopować swoje pragnienie całkowitej kontroli płatności, dając pole do działania również PayPalowi.

Z pewnością byłby to powód do świętowania przez użytkowników Amazonu. Miejmy więc nadzieję, że rozmowy zakończą się pomyślnie i doczekamy się połączenia sił obu gigantów.

Źródło: Digital Trends, Bloomberg

Leave a Reply

%d bloggers like this: