Menu Zamknij

Wpis gościnny: Czy warto zrezygnować z papierowych książek na rzecz czytnika ebooków?

Od kilku lat czytniki ebooków cieszą się rosnącą popularnością. Wielu fanów nowinek technologicznych całkowicie zrezygnowało na ich rzecz z tradycyjnych książek. Zastanawiasz się nad zakupem czytnika? Sprawdź, jakie możliwości oferuje taki sprzęt i czy sprawdzi się u Ciebie.

Podróżuj z całą biblioteką

Dzięki czytnikom nie musisz już decydować, którą książkę wziąć ze sobą w podróż. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś miał je przy sobie wszystkie w zdigitalizowanej formie. Cała Twoja biblioteka zgrana na czytnik wciąż będzie ważyć mniej, niż jedna tradycyjna książka. To również świetna opcja dla osób, które często się przeprowadzają. Szybko zapomnisz o dźwiganiu kartonów pełnych ulubionych powieści i czasopism.

Oszczędzaj

Ebooki są tańsze od swoich papierowych wersji. Co więcej, wiele tytułów dostępnych jest w sieci całkowicie za darmo ze względu na to, że wygasły do nich prawa autorskie bądź autorzy chcą się podzielić swoją twórczością bez opłat. Czytnik zadowoli więc każdego, kto lubi oszczędzać nie tylko miejsce, ale też pieniądze. Przekonasz się, że w krótkim czasie ta inwestycja zacznie się zwracać sama.

Czytnik Kindle - RTV EURO AGD

Czytaj przez całą dobę

Niezwykłym atutem czytników najnowszej generacji jest podświetlany ekran imitujący kartkę papieru. Dzięki temu oczy nie męczą się, tak jak ma to miejsce w przypadku komputera czy tabletu. Taką funkcję oferuje m.in Kindle Paperwhite 3. Podświetlenie umożliwia także czytanie przy bardzo słabym oświetleniu lub w całkowitej ciemności. Oznacza to, że niezależnie od warunków, nie musisz przerywać wciągającej lektury.

Tu i teraz

Naszła Cię ochota na przeczytanie konkretnego tytułu? Żaden problem! O każdej porze dnia i nocy ebooka łatwo oraz szybko pobierzesz ze strony wydawnictwa lub internetowej księgarni. W kilka sekund wymarzona książka wyląduje na Twoim czytniku. A wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu albo wypatrywania kuriera.

Dodatkowe funkcje

Zastanawiasz się, ile minut zajmie Ci doczytanie książki? Chciałbyś szybko zerknąć do słownika, czytając w obcym języku? Potrzebujesz zajrzeć na chwilę do internetu? Te oraz wiele innych problemów rozwiązują funkcje wbudowane w czytniki. Dodatkowo możesz także personalizować tekst, zmieniając krój oraz wielkość czcionki. Nie musisz się już także martwić o brak zakładki, ponieważ czytnik zapamiętuje stronę, na której był w danym momencie czytelnik.

Czytnik Kindle - RTV EURO AGD 2

Dla niektórych papier wciąż jest świętością i za nic w świecie nie dadzą się przekonać do zmiany swoich nawyków. Korzystanie z czytników nie musi jednak oznaczać całkowitej rezygnacji z tradycyjnych książek. Może być za to świetnym ich dopełnienie. Warto zastanowić się nad zakupem dobrej jakości czytnika, ponieważ możliwości, jakie dają te niewielkie urządzenia, są tak ogromne, że z czasem nie będziesz się mógł bez nich obejść. Daj sobie szansę na poznanie nowego poziomu czytania: kiedy, jak i gdzie chcesz!

Wpis gościnny: euro.com.pl

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: