FAQ

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z czytaniem ebooków, w tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i podstawowe informacje dotyczące elektronicznego czytania.
Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie, na które odpowiedzi nie znalazłeś poniżej, zadaj je w komentarzu lub wysyłając e-mail na adres kontakt@eczytelnik.com.


1. Co to jest Ebook?

Ebook jest treścią zapisaną w elektronicznej postaci, którą można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na urządzeniach przeznaczonych do czytania ebooków. Ebookiem może być każda publikacja zapisana w tej formie, niekoniecznie musi być to książka, a również wszelkiego rodzaju czasopisma i teksty.

2. Co to jest Audiobook?

Jest to forma treści zapisanej dźwiękowo. Audiobook zawiera tekst publikacji czytany przez lektora. Audiobooka można odtworzyć na każdym urządzeniu odtwarzającym pliki dźwiękowe, dzięki czemu “czytać” w ten sposób możemy usypiając, spacerując, a nawet w trakcie jazdy samochodem.

3. Jak czytać Ebooki?

Elektroniczne książki można czytać w różny sposób. Do tego celu wiele osób wykorzystuje po prostu swoje komputery osobiste, natomiast jednym z najpopularniejszych sposobów czytania ebooków jest wykorzystanie smartfonów i tabletów.
Istnieje również specjalne urządzenie służące do czytania elektronicznych publikacji zwane eczytnikiem.

4. Jakie są formaty plików, w których ebook jest zapisany?

PDF – dość popularny format wśród czytelników korzystających z komputerów i laptopów. Przez wzgląd na brak skalowalności lepiej nadaje się on dla dokumentów gotowych do wydruku, aniżeli do czytania elektronicznych książek.
EPUB – Jeden z obecnie najpopularniejszych formatów książek elektronicznych, będący następcą wcześniej rozwijanego formatu Open eBook. Rozszerzenie, które odczytuje wiele modeli eczytników, jak np. Sony Reader, Kobo, Nook, ale również tablety w aplikacjach napisanych pod systemy iOS i Android.
MOBI – format firmy Amazon, której czytniki odczytują to rozszerzenie. Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi czytnikami tej firmy jest seria Kindle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here