Menu Zamknij

inkBOOK Explore – kolejny ośmiocalowiec wrocławskiego producenta

Końcem czerwca w przedsprzedaży pojawił się nowy model czytnika wrocławskiego producenta – inkBOOK Explore. Czytnik został wyposażony w ośmiocalowy ekran z możliwością regulacji doświetlenia. Wielkość ekranu ma zapewnić łatwość przeglądania wykresów, tabel i obrazów. Model ten jest nieco usprawnioną wersją wycofanego z produkcji inkBOOK 8.

Ośmiocalowy ekran bazuje na technologii E Ink Carta HD, osiągający rozdzielczość 1872 x 1404 px. W inkBOOK Explore umożliwia regulację nie tylko natężenia doświetlenia ekranu, ale również jego barwy, analogicznie do technologii SMARTlight, stosowanej w nowych PocketBookach.

„Bardzo dobra widoczność szczegółów, wysoki kontrast i brak ghostingu sprawiają, że użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie np. komiksy czy mangę z zachowaniem wysokiego komfortu obcowania z tekstem i obrazem. Wielkość ekranu pozytywnie wpływa również na przeglądanie tabel i zestawień.”

inkBOOK EXPLORE funkcjonuje na systemie Android, który zapewnia kompatybilność z dodatkowymi aplikacjami, poza tymi zawartymi w systemie. Czytnik zapewnia 8 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością dodatkowego rozszerzenia za pomocą karty microSD. Dodatkowo oferuje standardową łączność z WiFiBluetooth. Czytnik obsługuje formaty EPUBPDFMOBITXTFB2HTMLRTF. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Całość opakowana została w klasycznej dla inkBOOKów obudowie z programowalnymi przyciskami z obu stron urządzenia i głównym przyciskiem, znajdującym się w dolnej części obudowy. Model osiąga wagę 242g, przy rozmiarach 192 x 140 x 9 mm.

Czytnik w regularnej sprzedaży pojawi się już niedługo. Aktualna oferta przedsprzedaży możliwa jest do 20 sierpnia, a wysyłka czytników rozpocznie się od września. Dodatkowo do zakupu, w prezencie otrzymamy dedykowane etui.


Ekran: E Ink Carta, 7,8 cala, dotykowy

Rozdzielczość: 1872 x 1404 px

Wymiary: 192 x 140 x 9 mm

Waga: 242 g

Pamięć wewnętrzna: 8 GB

RAM: 1 GB

Bateria: 3000 mAhLi-ION Polymer

Procesor: i.MX6SL (z wbudowanym kontrolerem E Ink)

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: tak

Bluetooth: tak

Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty: epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Możliwość instalowania aplikacji, możliwość zmiany wyglądu tekstu, programowalne przyciski, dodawanie zakładek, notatek, zmiana tapety i wygaszacza

Sugerowana cena producenta: 999 zł

Leave a Reply

%d bloggers like this: