Menu Zamknij

Inside your PocketBook – przełom w podejściu do promocji czytników?

W dniu dzisiejszym, na kanale YouTube firmy PocketBook, pojawiła się nowa reklama, promująca czytniki tejże marki. Reklama jest dość nietypowa, bo wykonana została w technice 360° i jest krótkim filmem akcji, przedstawiającym co dzieje się w Twoim czytniku.

Uważam, że właśnie takiej formy promocji czytników brakuje – wszyscy wiemy, że filmy trafiają do nas najlepiej. Szczególnie, kiedy są wykonane w innowacyjny, a nawet interaktywny sposób, jak reklama zaprezentowana poniżej. Nie tylko reklamują produkt, ale jeszcze bawią – i właśnie takie reklamy oglądamy najchętniej.

Jak czytamy w informacji prasowej: 

Znana na polskim rynku od 2011 roku firma PocketBook, jeden z wiodących producentów czytników ebooków, zaprezentował na swoim kanale na portalu YouTube niecodzienną realizację. „Inside your PocketBook” to nie zwykły materiał promujący markę i zachęcający do eczytania, ale prawdziwy film akcji, w którym przeplatają się epoki, formaty i rodzaje literackie. Podczas produkcji 50 członków zespołów w dwóch specjalnie przygotowanych planach filmowych spędziło ponad 18 godzin, pracując nad reklamą. W jej tworzeniu wzięło siedmiu zawodowych aktorów i trzech kaskaderów, wcielając się w postacie Sherlocka Holmesa, Drakuli, Bezgłowego Jeźdźca,  Królowej Śniegu, Dyrektora Teatru Marionetek – Stromboli, czy geniusza zła – Profesora Moriarty’ego.

Widzowie mogą przyglądać się walkom najsłynniejszego z detektywów z czarnymi charakterami, śledząc go z użyciem myszki komputerowej, gestów palca czy ruchów smartfonem. Użytkownicy okularów VR mają okazję jeszcze bardziej zagłębić się w toczącej się akcji.

 

Reklamę możecie obejrzeć tutaj:
 

Bardzo mnie cieszy, że producenci czytników zaczynają myśleć o takiej formie reklamy. Kto wie, być może działania w tym kierunku doprowadzą do sytuacji, kiedy reklamy czytników pojawią się również w telewizji? Z chęcią obejrzałbym podobną reklamę w przerwie mojego ulubionego serialu lub programu.

Skoro reklamowane są telefony, tablety i nawet smartwatche – dlaczego brakuje czytników? Trzymam kciuki i mam nadzieję, że na tym filmie się nie skończy.

Dla przykładu, „że się da”, wrzucam również poprzedni film, reklamujący model InkPad 3 – bo właśnie w tak eleganckiej oprawie, reklama emitowana w telewizji mogłaby przyciągnąć sporo osób.

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *