Menu Zamknij

Jak założyć konto w usłudze Legimi?

Zapewne każdy, kto siedzi w eCzytelniczym światku, na pewno słyszał o Legimi. Usługa bardzo często określana jako „książkowy Netflix”, co wcale nie jest błędnym porównaniem. W zamian za opłacany abonament, otrzymujemy dostęp do – w chwili obecnej – 60 000 pozycji dostępnych w ofercie.

1. Gdzie się zarejestrować?
2. Rejestracja konta
3. Aktywacja konta
4. Logowanie do konta
5. Jak zacząć darmowe testowanie?
6. Użycie kodu promocyjnego

Przygodę z Legimi można zacząć od zupełnie darmowego tygodnia – nawet w abonamencie Bez limitu, o czym kilka słów wtrącę w jednym z kolejnych akapitów. Wygoda usługi pozwala na synchronizację dowolnych urządzeń, na których logujemy się na nasze konto w celu kontynuowania lektury. Możemy oczywiście i bezdyskusyjnie czytać na czytniku, ale aplikację Legimi dorwiemy również na telefonie, tablecie i za pośrednictwem strony internetowej na komputerze. Pakiet, który wybierzemy, możemy w każdej chwili trwania umowy zmienić. Ale hola, hola, po kolei. W artykule skupię się na opisie, w jaki sposób przygodę z usługą możemy zacząć – a konkretnie opisie jak założyć konto w usłudze Legimi. Poradnik będzie skupiał się na przeglądarce z poziomu komputera.

Zdjęcia zawarte w artykule można powiększyć poprzez naciśnięcie na każde z nich.

1. Odwiedź stronę Legimi i znajdź odnośnik do rejestracji

Wchodzimy na witrynę https://www.legimi.pl/ i szukamy przycisku Zarejestruj się. Gdzie go znaleźć? Nad nagłówkiem strony, zawierającym wyszukiwarkę oraz menu główne, widzimy ciemny pasek. Na końcu paska, z prawej strony, widzimy dwa przyciski odpowiadające zarządzaniu kontem. Mowa o przycisku Zaloguj się oraz interesujący nas odnośnik Zarejestruj się.

2. Wypełnij dane swojego konta

Podczas rejestracji, widzimy krótki formularz, w którym wypełniamy wszystkie obowiązkowe do rejestracji dane:
Nazwa użytkownika
Adres e-mail
Hasło
Zaakceptowanie regulaminów i ewentualne wyrażenie zgody na otrzymywanie bezpłatnego newslettera. Z newslettera wypisać się możemy w każdej chwili. Po wypełnieniu wszystkich właściwych danych, naciskamy Załóż konto.

Jeśli posiadaliśmy wcześniej konto zarejestrowane pod adresem, który został wpisany lub nazwa użytkownika jest już zajęta – wyskoczy nam stosowny komunikat, że jedno bądź drugie jest już używane. Konto wówczas nie zostanie utworzone, dopóki nie wprowadzimy unikalnych wartości.

3. Aktywuj swoje konto

Jesteśmy już bliżej niż dalej. W tym momencie odwiedzamy skrzynkę odbiorczą na koncie e-mail, pod którym przed chwilą się rejestrowaliśmy. Znajdziemy tam maila z linkiem aktywacyjnym, który musimy odwiedzić, aby w pełni aktywować swoje nowo utworzone konto.

UWAGA!
Mail przychodzi z domeny Legimi, jednak z adresu no-reply – jeśli nie możesz znaleźć wiadomości, istnieje prawdopodobieństwo, że trafiła ona do spamu.

Treść maila:Legimi - rejestracja - potwierdzenie e-mail

4. Voila! Logujemy się!

Konto już mamy. Co teraz? Logujemy się.
Możemy to zrobić klikając w odnośnik powyżej lub znajdując przycisk odpowiadający za zalogowanie do konta, który znajduje się zaraz obok przycisku do rejestracji, o czym wspomniałem jeszcze w punkcie 1. poradnika. Zalogować możemy się używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail, które podaliśmy przy rejestracji. Panuje tutaj dowolność między tymi dwiema danymi. Wpisujemy hasło i wciskamy Zaloguj się.

Przed zalogowaniem, możemy też zaznaczyć dodatkowo funkcję Zapamiętaj mnie, abyśmy nadal pozostali zalogowani przy kolejnej sesji na stronie Legimi. Standardowo też widzimy odnośnik do przypomnienia hasła, w razie gdyby zdarzyło nam się je zapomnieć.

To, że zostaliśmy poprawnie zalogowani i działamy już na naszym użytkowniku, widać ponownie na pasku nad nagłówkiem całości strony. Przyciski odpowiedzialne za rejestrację i logowanie zostaną zastąpione informacjami o naszym profilu.

5. Jak zacząć darmowe testowanie?

To proste. Otwieramy zakładkę cennik, widoczną na początku menu dostępnego po prawej stronie od logo Legimi. Mamy do wyboru pięć abonamentów, z czego wersję Bez limitu możemy wziąć z umową na okres roku lub bez umowy. Oczywiście wariant z umową jest o kilka złotych tańszy. W chwili obecnej jednak interesuje nas przede wszystkim  darmowy okres próbny. Aby się nie ograniczać – wybieramy pakiet Bez limitu i klikamy przycisk Wypróbuj przez siedem dni za darmo w kolumnie z wybranym przez nas pakietem.

Jeśli już teraz, poza okresem próbnym, zainteresowani jesteście wyborem konkretnego abonamentu, nie zapominajmy też o możliwości wzięcia czytnika za złotówkę w pakiecie z abonamentem.

UWAGA!
Pakiety 300, 1000, 1500 mówią o ilości stron w abonamencie. W zależności od wybranego pakietu, po przekroczeniu tej liczby, chcąc zachować „płynność czytania”, Legimi automatycznie obciąży nasze konto kolejnym zakupem pakietu. Pamiętajmy również, że pakiety te dzielimy na pół – w przypadku pakietu „300”, 150 stron jest w cenie pakietu, kolejne 150 dostajemy TYLKO na start. Oznacza to, że przy każdym przedłużeniu abonamentu, będziemy dostawać jednorazowo 150 stron.

Teraz przechodzimy do bardzo istotnej kwestii. Wybierając pakiet do testowania, wypełniamy informacje o naszej karcie bądź koncie PayPal – w zależności od metody płatności, którą docelowo wybieramy. Jeśli zależy nam tylko na testowaniu usługi przez siedem dni, a z abonamentem chcecie jeszcze poczekać, bardzo ważna jest treść tego komunikatu.

Nie zapominajmy bowiem o tym, że jeśli nie zrezygnujemy z usługi przed upływem darmowego okresu próbnego, po siedmiu dniach nasza karta zostanie automatycznie obciążona opłatą za kolejny miesiąc wybranego pakietu.

Koniecznie powiększ poniższy zrzut ekranu i przeczytaj całość komunikatu:

Legimi - wypełnianie danych

Jeśli wszystko wypełnimy prawidłowo i „Zamówimy” usługę, ujrzymy potwierdzenie, które już w pełni uprawnia nas do zabawy możliwościami, które oferuje Legimi 😉

W jaki sposób możemy korzystać z usługi na czytniku? W ciągu paru dni na eCzytelniku pojawi się artykuł o użytkowaniu Legimi, korzystając w tym celu z PocketBook Touch HD 2.Legimi - aktywacja próbnego okresu

6. Masz kod? Użyj go!

Jeśli posiadacie kod promocyjny, możecie użyć go pod adresem https://www.legimi.pl/kod/, wpisując go w pole, które widać poniżej.

Leave a Reply

%d bloggers like this: