Menu Zamknij

Jaki fotel wybrać, aby wygodnie spędzać czas z książką?

Jeżeli lubisz czytać książki i spędzać dużo czasu na tej czynności, z pewnością przyda ci się do tego wygodny fotel. Który będzie najlepszy? Jakie modele sprawdzają się na długie wieczorne posiedzenia z lekturą? Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Jaki powinien być idealny fotel do czytania?

Gdy myśli się o spędzeniu czasu z książką, na pierwszy plan wysuwa się jedno – wygoda. Fotel powinien zapewniać najwyższy komfort użytkowaniadostarczać odpowiedniego podparcia i jednocześnie sprawiać, że z przyjemnością zatopimy się w jego miękkim obiciu. Ważny będzie więc zarówno konkretny model, jak i związana z nim konstrukcja, a także materiał wykonania, rodzaj obicia, wypełnienia czy kąt nachylenia. Wszystko to ma wpływ na wygodę. Przesiadywanie kilku godzin dziennie w nieodpowiednio dostosowanym fotelu może być niezbyt przyjemnym doświadczeniem.

Jaki model fotela sprawdzi się do czytania?

Możliwości mamy tak naprawdę wiele, co widać doskonale po ofertach sklepów meblowych. Sprawdzić mogą się między innymi fotele uszaki do czytania, które charakteryzują się wysokim zagłówkiem i wygodnymi podłokietnikami. Niektórzy wolą jednak meble bardziej funkcjonalne i uniwersalne, do czego warto wybrać modele rozkładane. Można z niego zrobić leżankę lub miejsce do spania, co pozwala na ułożenie się w taki sposób, jaki będzie nam odpowiadał. Ciekawym rozwiązaniem są też fotele UFO, które posiadają owalną konstrukcję, ze wgłębieniem w środku jako siedziskiem. Popularne stały się także fotele z podnóżkami lub szelągami, pozwalające na ustawienie się w pozycji półleżącej.

Jaki materiał fotela do czytania książek?

Fotele z założenia powinny być wygodne, nie tylko wówczas, gdy czytamy w nich książki, ale i w wielu innych sytuacjach. Zdecydowanie powinno się zwrócić uwagę na tkaninę obiciową, którą jest pokryty mebel. Lepiej sprawdzają się oczywiście te naturalne, które jednocześnie cechują się miłym dotykiem i miękkością. Dodatkową zaletą jest fakt, iż nie podrażniają skóry. Co w takim razie wybrać? Sprawdzi się bawełna lub plusz, dobrze sprawdzi się też mikrofibra. Ważne będzie także wypełnienie, a tu najczęściej zaleca się wybór pianki poliuretanowej, choć sprężyny także mogą się sprawdzić.

Jaka konstrukcja wygodnego fotela do czytania?

Warto zwrócić też uwagę na takie kwestie, jak rodzaj oparcia, jego nachylenie czy podłokietniki, ich wielkość i kształt. Jeżeli szuka się wygodnego fotela do czytania, ważne będzie, by stanowił on porządne oparcie dla pleców, dlatego lepiej sprawdzają się modele wysoko zabudowane i lekko wklęsłe. O wiele lepiej czyta się, gdy zachowana zostaje pozycja lekko odchylona do tyłu, jednak nie za bardzo, maksymalny kąt powinien wynosić ok. 110 – 124 stopni.

Nie można zapomnieć także o podłokietnikach, które powinny być dostosowane do wzrostu. Warto zwrócić choćby uwagę na to, czy są twarde, czy miękkie, wykonane z tworzywa czy obite materiałem? Fotel musi być odpowiednio wyprofilowany, co daje największą szansę na uzyskanie wygody i komfortu w czasie czytania i wypoczynku.

Wpis gościnny: meblobranie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *