Kalendarz E Ink, który synchronizuje dane z Twoim kontem Google

wpis w: Technologia | 0


Technologia E Ink sięga już niemal wszędzie. Zastosowanie znajduje już nie tylko w czytnikach ebooków, ale między innymi również w miejskich tablicach informacyjnych, nie mówiąc o branży kosmetycznej. Nawet Microsoft dzięki tej technologii chce zrewolucjonizować model samoprzylepnych karteczek. Teraz pora na kolejny krok do przodu – mowa o nowoczesnych kalendarzach.

Wszystko za sprawą umiejętnego wykorzystania technologii E Ink przez jednego z wynalazców z kraju kwitnącej wiśnii. Japoński projektant Kosho Tsuboi opracował nowy produkt, który nazywano Magicznym Kalendarzem. Urządzenie korzystać ma ze wspomnianej technologii E Ink i – co najsprytniejsze – ma synchronizować się z kontem Google użytkownika. Konkretnie będzie pobierał informacje z podpiętego do niego kalendarza Google. Ma to na celu zapewnienie wygody użytkowania, dzięki czemu kalendarz nie tylko będzie wskazywać aktualną datę, ale również poinformuje użytkownika o jego harmonogramie i nadchodzących spotkaniach.

Synchronizacja ma odbywać się dzięki specjalnej aplikacji na Androida, która połączy kalendarz z kontem Google za pośrednictwem Bluetooth. Mówi się, że przez wzgląd na rzadką potrzebę odświeżania danych i zastosowanie dość mocnej baterii, na jednym ładowaniu kalendarz ma wytrwać nawet 30 miesięcy. Kalendarz nie będzie emitował żadnego światła.

Kalendarz jest częścią Googlowego projektu Android Experiments, który ma zachęcić projektantów i inżynierów do szukania nowych i kreatywnych sposobów korzystania z technologii. Możesz zagłosować na ten projekt, aby pomóc mu ujrzeć światło dzienne.

Zastosowanie E Ink w takim produkcie w mojej opinii to strzał w dziesiątkę. Tak jak wspomniałem na początku, zastosowań e-papierowej technologii jest mnóstwo, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Śmiało mogę stwierdzić, że przy moim zapominalstwie i niechęci do marnowania papierowych karteczek do wypisywania kolejnych przypomnień, z przyjemnością zawiesiłbym sobie takie cudo w swojej kuchni i w biurze 🙂

A Wy co myślicie o tym projekcie? Skusilibyście się na zakup takiego kalendarza?

Poniższy film pokazuje również inne możliwości zastosowania urządzenia. W jednym momencie możemy zauważyć, że kalendarz… wyświetla przepis na danie 🙂

Dodaj komentarz