Kobo Aura H2O Edition 2

Kobo Aura H2O Edition 2 w przedsprzedaży od 15-ego maja

Kobo Aura H2O Edition 2Końcem marca pisałem o wycieku nt. nowego czytnika Kobo. Plotki okazały się prawdą, jak i informacja o tym, że jego premiery doczekamy się w maju – mowa o Kobo Aura H2O Edition 2.

Kobo w końcu potwierdził wszystkie informacje o drugiej generacji Kobo Aura H2O. Obie edycje czytników będą jednak dość podobne.

Główną różnicą będzie zastosowanie technologii ComfortLight Pro dla bardziej precyzyjnego dostosowania temperatury kolorów wyświetlacza. Wyświetlacz nas niczym innym nie zaskoczy – 6,8″, rozdzielczość 265 ppi, w tej samej technologii E Ink, co poprzednik.
Kobo Aura H20 Edition 2 - wygląd
Druga generacja oferować będzie 8GB pamięci wewnętrznej, czyli dwukrotność tego, co oferował pierwszy Kobo Aura H2O. Zarówno w jednym jak i w drugim nie znajdziemy miejsca na kartę pamięci.

Nowy Kobo Aura H2O Edition 2, jak łatwo się domyślić – również będzie wodoodporny (klasyfikacja IPX8).

Urządzenie waży ok. 210g, czyli jest lżejszy o jakieś 20g w porównaniu z poprzednikiem.

Kobo wydało informację, że data wypuszczenia czytnika na rynek ustalona jest na 22 maja 2017 roku, niemniej jednak w przedsprzedaży będzie już dostępny od 15 maja.

Nowy czytnik kosztować będzie 179 USD, czyli tyle samo, co pierwszy model.

Warto wspomnieć również o tym, że Kobo z tej okazji wyprzedaje pierwszą generację Kobo Aura H20 w cenie 20$ niższej i darmową przesyłką. Niestety jednak oferta obowiązuje tylko na terenie USA.
Wyprzedaż trwa do 14-ego maja.

26.07.2017 – W chwili obecnej, czytnik do Polski można zamówić za pośrednictwem francuskiego Amazonu (+ koszty wysyłki):

 

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

2 comments

Gdzie można zakupić 2 edycję H₂O?

Krzysztof Zemczak - eCzytelnik
Krzysztof Zemczak – eCzytelnik

W chwili obecnej najpewniejszym sposobem jest zamówienie modelu za pośrednictwem… francuskiego Amazonu 🙁
Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że skoro francuski Amazon wysyła go już do Polski, to zapewne kwestią czasu jest pojawienie się tego modelu na niemieckim Amazonie. O polskim rynku nie wspominając 😉
W razie czego dodałem odnośnik na końcu artykułu.

Dodaj komentarz