Menu Zamknij

Laptop z ekranem E-Ink? Wystarczy czytnik i klawiatura od Onyx Boox

Informacja prasowa: 71media.pl S.A.

 

Onyx Boox znów zaskakuje. Tym razem nie jest to premiera czytnika e-booków, ale klawiatury Bluetooth! Wystarczy kilka sekund, aby z każdego czytnika powyżej 10-cali zrobić laptopa E-Ink. Czy to nowa alternatywa dla osób pracujących z tekstem?

Czytniki e-booków to doskonałe rozwiązanie dla maniaków książek, a także dla tych, którzy potrzebują bezpiecznego dla oczu urządzenia do odczytu dokumentów. Do tego celu sprawdzą się głównie ekrany powyżej 10-cali, które gwarantują wygodną lekturę plików w formacie PDF. Onyx Boox jako jeden z niewielu producentów czytników umożliwia notowanie za pomocą dołączonego rysika WACOM. Do tej pory mogliśmy także  tworzyć notatki za pomocą cyfrowej klawiatury. Na tym nie poprzestano, czego dowodem jest premiera nowej klawiatury Bluetooth od Onyx Boox.

Gadżet, który rewolucjonizuje pracę z tekstem

Redaktorzy, korektorzy oraz wszystkie inne osoby, których praca związana jest ze słowem pisanym, mogły korzystać z czytników Onyx Boox  w celu nanoszenia ręcznej korekty na pliki PDF. Klawiatura Bluetooth dedykowana czytnikom e-booków powstała z myślą o potrzebach szerszego grona, które nie tylko redaguje tekst, ale także go tworzy. Pracując za biurkiem, spędzamy około 168 godzin miesięcznie przed ekranem LCD, czego skutkiem ubocznym bywają różne dolegliwości ze strony narządu wzroku. Czytniki e-booków z większymi ekranami w duecie z klawiaturą stanowią doskonałe rozwiązanie tego problemu, ponieważ nie emitują szkodliwego światła niebieskiego.

Jak działa klawiatura Onyx Boox?

Klawiatura posiada specjalnie wyprofilowane mocowanie, dzięki któremu można umieścić czytnik w taki sposób, że całość wyglądem przypomina laptopa. Ważne jest, aby ekran miał powyżej 10 cali. W innym przypadku mocowanie może okazać się za duże. Aby połączyć czytnik Onyx Boox z klawiaturą, wystarczy włączyć Bluetooth na obu urządzeniach i sparować je podobnie jak słuchawki. Co istotne klawiatura jest lekka i poręczna, dzięki czemu idealnie nada się dla osób często wyjeżdżających w delegacje.

Proponowana cena na Czytio.pl to 169 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *