Lenovo Yoga Book C930, czyli jak połączyć laptop z tabletem i czytnikiem ebooków

 

Jako ciekawostkę można dodać, że Lenovo wzięło sobie do serca uwagi problemy z otwieraniem poprzednika Yoga Book. W drugiej odsłonie, aby otworzyć laptopa wystarczy w niego… zapukać.

Na koniec miesiąca, Lenovo zaprezentowało ciekawą nowinkę technologiczną – Lenovo Yoga Book C930. Mowa o nietypowym urządzeniu, które dzięki zastosowaniu dwóch wyświetlaczy LCD i E Ink, w efekcie łączy funkcję tabletu, laptopa i czytnika ebooków.

Yoga Book C930 bazuje na systemie operacyjnym Windows 10. W środku znajdziemy procesor Intel i54GB pamięci RAM i 256 GB SSD. Zatem część e-papierowa będzie działać znacznie mocniej, niż w przeciętnym czytniku, jednak same funkcjonalności do zaawansowanych nie należą. Zastosowano elastyczny ekran w technologii Mobius (podobnie jak w Onyx Boox Note), współpracując z piórem Precision Pen, który powstał przy współpracy z firmą Wacom. Wymiary obu zastosowanych wyświetlaczy wynoszą 10,8″. Ten nietypowy laptop waży przy tym wszystkim zaledwie 775g.

Zastosowanie dotykowego wyświetlacza w technologii E Ink pozwala na skorzystanie z niego w trzech wariantach:

  • czytnik ebooków, który pozwala na bezproblemowe operowanie po PDFach (wsparcie dla formatów ePUB i MOBI jest w planach)
  • notatnik, na którym przy pomocy wcześniej wspomnianego pióra możemy dokonywać odręcznych notatek
  • klawiatura, której rozmiar i rozmieszczenie klawiszy możemy indywidualnie konfigurować

O laptopie wspominam raczej jako ciekawostkę technologiczną, bo ciężko stwierdzić, kto będzie grupą docelową urządzenia. Laptop ma bowiem trafić do sprzedaży w październiku i kosztować… 999 euro.

Informacja jest o tyle istotna, że powstanie takiego urządzenia to dobry znak. Oznacza to, że technologia E Ink ma przyszłość nie tylko w czytnikach, ale dociera do codziennie stosowanej elektroniki. W końcu znamy już przypadki chociażby e-papierowych zegarków, kalendarzy, a nawet – poza stricte branżą elektroniczną – personalizowanych opakowań na kosmetyki. Ale taki laptop, to coś zupełnie nowego.

Prezentację urządzenia możecie obejrzeć na filmie udostępnionym przez GadgetMatch (w j. angielskim):

Źródło: Lenovo, GadgetMatch

Leave a Comment