Menu Zamknij

Możemy spodziewać się Kindle Paperwhite 4?

Kindle Paperwhite 4
Jeden z użytkowników forum MobileRead zamieścił znalezisko, które przedstawiało pierwotnie udostępnione na chińskim forum Baidu zdjęcie rzekomego Kindle Paperwhite 4.

Z udostępnionych informacji wynika, że urządzenie będzie miało taki sam procesor i rozdzielczość, jak w przypadku poprzedniej generacji. Miłym jednak dodatkiem okazuje się informacja o tym, że nowy model miałby być wodoodporny.

Plotka mówi również, jakoby Voyage i Oasis miały zostać wycofane z produkcji, a ich następcy mieliby pojawić się w przyszłym roku.

Jeden z komentarzy pod udostępnionym postem głosi, że Amazon postanowił współpracować z inną chińską fabryką, co mogłoby wytłumaczyć, dlaczego to właśnie na ich rodzimym forum plotka pojawiła się po raz pierwszy.

Pamiętajmy, że w tym roku Amazon obchodzić będzie swoje dziesięciolecie, przez co można podejrzewać, dlaczego pokusiliby się na zaskoczenie nas czymś nowym. A tu przecież mowa o wodoodpornym czytniku, co w historii modeli Kindle jeszcze nigdy nie miało miejsca.

Podsumowując krótką wieść, informacja o tym, że Voyage i Oasis miałyby zostać wycofane z rynku sprawiają, że podchodzę do tego nieco sceptycznie. Nie widzę w tym po prostu żadnego sensu, ani korzyści, jakie miałby wyciągnąć z takiego ruchu Amazon. Być może rzeczywiście zostaniemy mile zaskoczeni, ale informacje, które się pojawiły mogą okazać się zwyczajnym dowcipem lub po prostu prowokacją.

Ze swojej strony mogę zasugerować zachowanie lekkiego dystansu, a już na pewno odradzałbym wstrzymywanie się z zakupem czytnika, czekając na niepewną premierę nowego modelu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: