Nexto Premium

Nexto Premium – stałe zniżki: 40% na ebooki i 15% na e-prasę

Słyszeliście już o Nexto Premium? Usługa zapewnia czterdzieści procent zniżki na dowolne ebooki i audiobooki z oferty Nexto oraz piętnaście procent zniżki na e-prasę, w tym prenumeraty.

Nexto Premium

Zacznijmy od podstawowych informacji związanych z usługą Nexto Premium. Pakiet możemy wykupić w dwóch wariantach:

  • 6 miesięcy za 50zł
  • 12 miesięcy za 100zł

Kiedy jest on aktywny na naszym koncie, widzimy odpowiednio niższe ceny elektronicznych publikacji w ofercie. Mowa tutaj o wspomnianej wcześniej 40% zniżce na ebooki i audiobooki oraz 15% zniżki na e-prasę. Również na wstępie już wspominałem, że w przypadku e-prasy, zniżka dotyczy również prenumerat, co jest sporą zaletą w przypadku gazet, na których promocję możemy nie doczekać się nigdy. Różnicę w cenie widzimy od razu, z poziomu przeglądania oferty księgarni.

Pamiętajmy też, że bez aktywnego pakietu Nexto Premium, zalogowani użytkownicy widzą cenę o 5% niższą, niż zwyczajni goście odwiedzający księgarnię Nexto. Jest to dość ważny, zachęcający do założenia konta szczegół, choć nie wszystkim znany.

Po wykupieniu programu, otrzymujemy dostęp do specjalnej strony zarządzania naszym pakietem, w którym widzimy możliwości przedłużenia go, jak i datę jego trwania. Jeśli nie mamy aktywowanego programu, widzimy właśnie informację, że jest on niedostępny na naszym koncie, wraz z odnośnikami do wykupienia obu wariantów pakietu.

W przypadku, gdy obecna jest obniżka na pakiet Nexto Premium (tak jak to miało miejsce w przypadku Warszawskich Targów Książki w roku ubiegłym), warto przemyśleć, czy nie przedłużyć go sobie “na zapas” po cenie promocyjnej.

W przypadku, kiedy trwa promocja na interesujący nas tytuł, rabaty łączą się ze sobą. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie informującej o programie Nexto Premium, najpierw naliczany jest promocyjny rabat, a w kolejnym kroku rabat pakietowy. Zniżki jednak nie łączą się z kodami rabatowymi. Nie dotyczy to jednak punktów Nexto, które również możemy wykorzystać do zakupów publikacji po obniżonej już cenie. W łączenie rabatów nie pobawimy się też w przypadku Okazji Dnia, z racji tego, że promocja ta jest również związana z kodem rabatowym.

Łączenie rabatów wygląda dość spektakularnie w przypadku promocji, w której cena książki jest obniżona o połowę – wówczas sumaryczny rabat sięga aż siedemdziesięciu procent ceny wyjściowej! Oczywiście częściej napotkamy promocje nieco niższe, ale już przy 20% zniżce widzimy sporą oszczędność, gdzie tytuł możemy dorwać za połowę ceny.

Jeśli chodzi o rentowność usługi, przyda się ona na pewno molom książkowym, którzy nie chcą czekać na promocje, mając od razu dostęp do oferty w cenach hurtowych. Koszty pakietu zwrócą się nam kupując już co najmniej jeden, droższy tytuł w ciągu miesiąca. Oczywiście im większe zakupy, tym większa oszczędność.

Jak Wy odbieracie ten program?

Moim zdaniem Nexto Premium oferuje na tyle spore korzyści dla maniaków książkowych, że mogą one przekonać eCzytelników do dokonywania zakupów właśnie za pośrednictwem platformy Nexto. I chyba o to przede wszystkim w tym chodziło – nie dziwię się. Jednak osobiście uważam, że wymaga on większej promocji na rynku księgarni internetowych.

Jeśli ktoś często dokonuje zakupów w Nexto, zapewne sprawa jest mu znana, chociażby przez wzgląd na wielki odnośnik zachęcający do zakupu usługi, który nie pozwala odwiedzającemu o niej zapomnieć:Nexto Premium - strona głównaNiemniej jednak nie widuję częstych wzmianek o nim na kanałach mediów społecznościowych Nexto, jak i w otrzymywanych newsletterach. Jeśli się mylę, wciąż utrzymuję swoje zdanie, bo oznacza to nadal, że informacja może umknąć również innym subskrybentom. To samo tyczy się wspomnianej wcześniej 5% zniżki dla zalogowanych użytkowników.

A szkoda, bo jeśli czytamy dużo, warto wiedzieć i korzystać z takiego abonamentu. Zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy cierpliwi, a chcemy kupować wszystko po promocyjnych cenach 😉

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Dodaj komentarz