Barnes & Noble wraca z nowym modelem – Nook Glowlight 3 z regulowaną temperaturą barw

Podziel się:

Barnes & Noble żyją i mają się dobrze – właśnie wypuścili kolejny model – Nook Glowlight 3 z trybem nocnym. Glowlight 3 nie jest jednak wodoodporny, ani nie ma aluminiowych pleców, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego modelu Nooka.Nook Glowlight 3 - tryb nocny

Posiada natomiast sześciocalowy ekran w technologii E Ink (300ppi) z oświetleniem, które oferuje regulowaną temperaturę barw. Kolor oświetlenia można zmieniać od zimnego niebieskiego koloru, po ciepły pomarańczowy – wszystko za sprawą siedmiu niebieskich diodek oraz sześciu pomarańczowych, które możemy dostrzec pod górną częścią ekranu.

Gumowa obudowa z dużymi ramkami przypomina jednak Nook Touch, a nie swojego starszego brata. Zapewniają one wygodne trzymanie czytnika, co dodatkowo sprawdza się przy korzystaniu z fizycznych klawiszy, służących do zmiany stron.Nook Glowlight 3 - prezentacja
Nowy Nook działa na Androidzie 4.4.2, tak jak i kilkuletni już model Glowlight Plus. Pamięci RAM znajdziemy aż 8GB. Wewnętrzna pamięć zapewnia 6GB miejsca na nasze książki i nie ma możliwości rozszerzenia jej przy pomocy karty SD. Czytnik jest uboższy również o łączność Bluetooth i jacka pod słuchawki. Zapewnia jednak łączność WiFi, dzięki której użytkownicy będą mogli połączyć się z usługami Nook Bookstore oraz Nook Readouts.

Czytnik w chwili obecnej kosztuje 119,99$, co na polskie złotówki daje jakieś 430zł.

Blog The eBook Reader dopadł już model w swoje ręce i podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami, co możecie obejrzeć poniżej (film nie jest w języku polskim):

Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Podobne artykuły

Leave a Comment