Nowa usługa Amazonu ma na celu zachęcić dzieci do e-czytania

amazon-rapids-hpAmazon Rapids jest nową usługą mającą na celu przekonanie do elektronicznego czytania młodego pokolenia, zatopionego w internetowym świecie swojego smartfona. Młody użytkownik ze świata bezcelowego przemierzania Internetu, przeniesiony zostanie do świata licznych opowieści.

Opowiadania jednak nie będą standardowo podzielone na rozdziały i akapity. Bazować one będą na dialogu między bohaterami opowieści, w formie analogicznej do tej, z którą na co dzień mamy do czynienia pisząc SMSy na naszych smartfonach. Czytelnik będzie mógł czytać historie we własnym tempie, wywołując kolejne partie dialogów za pomocą prostego kliknięcia w ekran.

how-it-works-amazon-rapidsJeśli czytający nie będzie pewien znaczenia jakiegoś słowa, przytrzymując na nim swój palec, będzie mógł przeczytać jego definicję, która znajduje się w wbudowanym słowniku. Dzięki takiemu słownikowi, będzie mógł również usłyszeć poprawną wymowę takiego słowa.

amazon-rapids-storesAplikacja dostępna jest w sklepach Google Play, Amazon App Store i iOS App Store. Niestety jednak w chwili obecnej usługa dostępna jest tylko dla konsumentów z rynku amerykańskiego. Mamy możliwość darmowego przetestowania aplikacji przez 14 dni, jednak głównym warunkiem korzystania z usługi jest wykupienie subskrypcji, która miesięcznie będzie nas kosztować 2,99$.

amazon-rapids-storiesRodzice na pewno będą zadowoleni z faktu, że ich dziecko skupia się na lekturze czegoś mądrego zamiast tracić czas w Internecie. Osobiście jednak uważam, że spośród produktów Amazonu, o wiele lepszym rozwiązaniem dla naszej pociechy byłoby po prostu kupienie czytnika

Podobne artykuły

Leave a Comment