Nowe czytniki dla początkujących eCzytelników od PocketBook

Podziel się:

Rodzina PocketBook Basic z nowymi czytnikami dla początkujących

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z e-czytaniem lub nie zależy Ci na wielu funkcjach przenośnej biblioteczki, poznaj nowych członków linii Basic!

Łatwe w obsłudze, poręczne, zachwycające!

 

Czerwcowe dni przynoszą kolejne debiuty na rynku czytników. Firma PocketBook prezentuje swoje dwa modele dla początkujących e-czytelników – Basic Lux oraz Basic 3. Tym samym rodzina Basic  powiększa się, otwierając nowe możliwości przed osobami, które poszukują łatwych w obsłudze, nieskomplikowanych rozwiązań.

 

„Od pewnego czasu użytkownicy pytali nas o przystępne cenowo czytniki, które miałyby podświetlenie, ale nie posiadały ekranu dotykowego. Teraz będziemy mieć dla nich propozycję w postaci modelu PocketBook Basic Lux”, wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

 

PocketBook Basic Lux został wyposażony w wysokiej jakości wyświetlacz E Ink Carta™ o rozdzielczości HD (1024 x758 pikseli), przednie podświetlenie, jedno gigahercowy procesor, oraz łącze Wi-Fi. Dzięki tym komponentom jest idealną propozycją dla osób, które zapoznają się z e-czytaniem i szukają odpowiedniego dla siebie, intuicyjnego czytnika.

 

O ile PocketBook Basic Lux pojawi się w sprzedaży za kilkanaście dni, to na polskich półkach dostępny jest  już model PocketBook Basic 3, będący odświeżoną wersją swojego poprzednika – Basic 2. Zachowując wszelkie cenione funkcjonalności czytnika, jego parametry i przyjazny dla użytkownika interfejs, producent zadbał o większy komfort e-czytania i zastosował w urządzeniu wyświetlacz E Ink Carta™.

 

Oba czytniki z rodziny PocketBook Basic, obsługiwane za pomocą ergonomicznego joysticka, mają po 8 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na kartę microSD, dzięki czemu ich wnętrza zmieszczą po kilka tysięcy e-booków. Dodatkowym bonusem jest preinstalowany pakiet 97 książek w różnych językach, w tym także po polsku oraz zestaw słowników pomocny podczas czytania literatury obcojęzycznej.

 

PocketBook Basic Lux i PocketBook Basic 3 w niczym nie ustępują bardziej zaawansowanym modelom. Wyposażone w moduł Wi-Fi, umożliwiają korzystanie z usług Dropbox, Send-to-PocketBook oraz PocketBook Sync. Podobnie jak wszystkie czytniki firmy PocketBook, debiutanci bez problemów obsługują 17 formatów plików tekstowych oraz cztery graficzne.

 

Dostępne w kolorach ciemnobrązowym (PocketBook Basic Lux) oraz białym i czarnym (PocketBook Basic 3), leciutkie, bo zaledwie 170 g. czytniki są niezastąpionymi towarzyszami wypraw w świat e-literatury. Niezależnie od miejsca i warunków.

 

PocketBook Basic Lux będzie już wkrótce dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 399 zł.

Model PocketBook Basic 3 kosztuje 329 zł.

 

Specyfikacja PocketBook Basic Lux

 

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink® Carta
Rozdzielczość ekranu 758 × 1024
Rozmiar ekranu 6”
DPI 212
Odcienie szarości 16
Przednie podświetlenie +
Procesor 1GHz
RAM 256 MB
Wbudowana pamięć* 8 GB
Akumulator** litowo-jonowy, 1300 mAh, do miesiąca użytkowania
Wi-Fi +
USB Micro-USB
Gniazdo SD/MMC microSD do 32GB
System operacyjny Linux 3.0.35
Wymiary 174,4 × 114,6 × 8,3mm
Waga 170 g
Kolory ciemnobrązowy
W zestawie Czytnik, kabel USB, instrukcja, gwarancja, opakowanie
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Słowniki Angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacje przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetowe Dropbox, Send-to-PocketBook

 

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Podobne artykuły

Leave a Comment