Menu Zamknij

Nowy czytnik od Xiaomi zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu!

Xiaomi, międzynarodowy gigant technologiczny, na swoim koncie ma już całkiem spore portfolio, składające się z elektroniki użytkowej wszelkiego rodzaju. Wszystkie te gadżety, na całym świecie sprzedają się w zatrważających ilościach. Tym razem, planuje zaistnieć również w bliskiej nam, eCzytelnikom, dziedzinie.


Aktualizacja: Pojawiły się pierwsze szczegóły na temat nowego modelu Xiaomi


Nawiązując do informacji, którą podzielił się oficjalny profil Mi na chińskim portalu Weibo, w połowie przyszłego tygodnia (konkretnie 20 listopada), będzie miała miejsce prezentacja ich nowego czytnika ebooków. Poinformowano również, że rozwój modelu będzie ufundowany przez społeczność (crowdfunding). Możemy się zatem spodziewać, że cena urządzenia nie zwali nas z nóg.
(chociaż trafiłem na jedną plotkę, która głosiła, że cena czytnika będzie mieścić się w granicach 100USD)

Poza szkicem, na temat samego modelu nie wiemy nic, jak i nie znamy konkretnej specyfikacji technicznej. Dowiemy się tego już za tydzień, jednak nigdzie nie potwierdzono, że data prezentacji będzie również datą premiery samego urządzenia.

Kiedy ujrzałem szkic, od razu skojarzyłem go z modelem Kindle Paperwhite IV. Dodatkowo, na jednym z zagranicznych portali przeczytałem (również potraktowałbym to póki co za plotkę), że model ten będzie też wodoodporny. Na różnych portalach trąbi się, jakoby Xiaomi postawiło sobie za cel konkurowanie z Kindle.

Czy zatem rozpoczęcie wojny od odwzorowania flagowego modelu Amazonu to dobry pomysł? To się okaże. Jak i okaże się, co nowy Xiaomi będzie w stanie zaoferować pod kątem funkcjonalnym. Samo wzornictwo nie wystarczy, aby konkurować z amerykańskim, ebookowym ekosystemem.

Przez wzgląd na popularność Xiaomi, podejrzewam jednak, że czytnik mimo wszystko może sporo zdziałać na rynku. W końcu kto to wie, ilu fanów tej marki zainteresuje się dzięki temu elektronicznym czytelnictwem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *