Nowy Onyx Boox T76ML z regulacją koloru doświetlenia ekranu

Podziel się:

Na serwisie Banggood pojawił się w przedsprzedaży nowy model czytnika – mowa o Onyx Boox T76ML.
Onyx Boox T76ML
Nowy model jest usprawnioną wersją swojego poprzednika, Onyx Boox T76. Ekran czytnika o wielkości 6,8″, korzysta z technologii E Ink Carta w rozdzielczości 1440 x 1080 (265PPI). Posiada 1GB pamięci RAM, slot na kartę microSD oraz jacka 3,5mm. Zapewnia łączność Bluetooth, WiFi i w stosunku do swojego starszego brata, podwojono jego pamięć wewnętrzną do 16GB. W modelu zastosowano jednak ten sam 1GHz procesor.

Zatem większych zmian w bebechach nie dostrzeżemy, tak samo, jak nie dopatrzymy ich w oprogramowaniu – Onyx Boox T76ML wciąż działa na Androidzie 4.0.

Poza rozmiarem pamięci wewnętrznej, drugą, dość istotną zmianą względem poprzedniego modelu, jest regulacja barwy doświetlenia ekranu. Podobne cudo zastosowało Kobo w modelu Kobo Aura One.
O co chodzi? Czytnik posiada możliwość doświetlenia ekranu ciepłą lub zimną barwą, jak i będzie miał możliwość ich mieszania.

Wydaje mi się, że akurat taki wymysł może w jakimś stopniu przykryć stosunkowo niewielkie zmiany względem Onyx Boox T76. Dość często zresztą słyszę nieprzychylne opinie na temat barwy doświetlenia, chociażby w naszym rodzimym inkBOOK Prime. Takie usprawnienie można bez problemu uznać za kolejny krok w kierunku zapewnienia eCzytelnikom jak największej wygody czytania.

Przypominam, że model jest do zakupu w przedsprzedaży w cenie 744 złotych i jednego (!) grosza.
Planowana premiera Onyx Boox T76ML datowana jest na 17-ego września.

Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Podobne artykuły

Leave a Comment