Nowy PocketBook Touch HD 2 z oświetleniem SMARTlight

PocketBook Touch HD 2

Niecałe trzy miesiące temu firma PocketBook pochwaliła się nowym modelem Touch HD Ruby Red, a już niedługo na rynku zagości kolejna nowość szwajcarskiego producenta – mowa tu o PocketBook Touch HD 2. Czego nowego możemy się spodziewać?

 

 

 

Na początku warto wspomnieć o najważniejszej nowości, jaką jest technologia SMARTlight. Umożliwia ona nie tylko regulację natężenia przedniego oświetlenia, ale pozwala również na zmianę barwy światła, uwzględniając dobowy rytm organizmu.

Nowa technologia działa w dwóch wariantach – automatycznym z ustawieniem domyślnym, jak i ręcznym ustawieniu, dzięki czemu każdy użytkownik indywidualnie może dostosować ustawienia inteligentnego oświetlenia.

Wyświetlacz nowego modelu stosuje analogiczną do swojego poprzednika technologię E Ink Carta w rozdzielczości 1072×1448 px (300DPI).

Kolejną istotną kwestią jest fakt, iż PocketBook Touch HD 2 nie tylko obsługuje siedemnaście formatów plików tekstowych, ale również umożliwia odsłuchiwanie audiobooków i muzyki w formacie MP3. Dzięki funkcji Text-to-Speech, użytkownik może odsłuchać również tekst ebooka. Łączność słuchawek lub głośników z czytnikiem, zachowamy za pośrednictwem 3,5mm jackaPocketBook Touch HD 2 -gniazda

Urządzenie zaopatrzone jest w 8GB pamięci wewnętrznej, które można dodatkowo rozszerzyć o 32GB za pomocą karty microSD. Nowy model wziął dobry przykład ze swoich poprzedników, również zapewniając łączność z WiFi, dzięki czemu bez problemu będzie mogli korzystać z takich dobrodziejstw, jak np. Dropbox, PocketBook Sync, czy funkcji Send-to-PocketBook. Obsługa czytnika może odbywać się zarówno przy pomocy dotykowego ekranu, jak i korzystając z fizycznych przycisków, które widoczne są z przodu czytnika.

Sugerowana cena nowego modelu to 699zł.

Specyfikacja PocketBook Touch HD 2

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink Carta™
Rozdzielczość ekranu 1072 × 1448
Rozmiar ekranu 6”
DPI 300
Odcienie szarości 16
Interfejs dotykowy Wielodotykowy z wiązkami podczerwieni
Podświetlenie przednie +
(SMARTlight)
Procesor 1GHz
RAM 512 MB
Wbudowana pamięć* 8 GB*
Akumulator Litowo-polimerowy, 1500 mAh, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania**
Czujnik zamknięcia okładki +
Wi-Fi +
USB Micro-USB
Gniazdo karty pamięci microSD o pojemności  do 32GB
Wyjście audio + (standardowe 3,5 mm)
Wymiary 113,5 × 175 × 9mm
Waga 180 g
Kolory Ciemnobrązowy
W zestawie Czytnik, kabel USB, instrukcja, gwarancja, opakowanie
System operacyjny Linux 3.0.35
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwięków MP3
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook-int.com)
Słowniki ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Usługi internetowe ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync
Aplikacje Legimi, Odtwarzacz audio, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

 

* pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Podobne artykuły

2 Thoughts to “Nowy PocketBook Touch HD 2 z oświetleniem SMARTlight”

  1. Eryka_Book

    Czytnik jest dosyć fajny :). Miałam okazję się nim bawić. Ta technologia smartlight zmienia barwę światła z takiej zimnej (niebieskiej) na ciepłą (żółtą / bursztynową). Nie miałam okazji przetestować tego w domu wieczorem ale podobno się sprawdza. Pierwsze wrażenie PocketBook Touch HD 2 robi fajne. Czy będzie go Pan testował?

    1. Planuję. Czekam na dostępność modelu testowego 😉

Leave a Comment