Menu Zamknij

PocketBook i wrocławska Olimpiada – kierunek innowacyjność

Olimpiada Kreatywności_logoTrzy dni wyzwań wymagających kreatywności, twórczego myślenia, niestandardowego rozwiązywania problemów. Na Olimpiadzie Destination Imagination siedmioosobowe zespoły będą walczyć o wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

W dniach 1-3 kwietnia 2016 r. we Wrocławiu odbędzie się XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, w której weźmie udział blisko 2000 uczestników z Polski, Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Węgier.

Firma PocketBook jest sponsorem nagród indywidualnych za wybitne osiągnięcia: Nagrody dla Trenera Roku 2016 oraz Nagrody Duszy Sceny, przyznawanej za wybitne zdolności aktorskie.

„Kreatywność, umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów są kompetencjami, które są przydatne każdemu młodemu człowiekowi”, – tłumaczy Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „W innowacyjnych firmach, a taką jest PocketBook, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważną kwestią jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia, budowania doświadczeń związanych z działaniem w grupie oraz dostarczanie mu bodźców rozwijających twórcze myślenie”.

Program Destination Imagination jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwijanie kreatywności i kształtowanie umiejętności XXI wieku. Działa w 30 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie.
PocketBook_Olimpiada Kreatywności
„Partnerzy Programu Destination Imagination swoją działalnością i wizją inspirują i motywują uczestników naszego Programu do dalszego podejmowania procesu tworzenia, rozwoju kreatywności i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów” mówi Nicole Lenartowicz reprezentująca Fundację Wspierania i Rozwoju Kreatywności, organizatora XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. „Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości. Wierzymy, że uczestnictwo w Programie pozwala na rozwój tzw. kompetencji XXI wieku- niezbędnych na przyszłym rynku pracy”.

W przerwie między zmaganiami, uczestnicy Destination Imagination będą mogli odwiedzić stoisko firmy PocketBook, przetestować czytniki, a także spróbować swojego szczęścia w wyszukiwaniu 32 słów ukrytych pośród 400 liter. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody, a wśród nich wodoodporny czytnik PocketBook Aqua.

Źródło: PRcontext

Leave a Reply

%d bloggers like this: