Menu Zamknij

PocketBook InkPad 3 trafia do Polski

PocketBook InkPad 3

PocketBook InkPad 3 zawitał na polskim rynku czytników. Nowy wygląd, przekątna ekranu 7,8″, wyższa rozdzielczość i podświetlenie SMARTlight – tym przede wszystkim wyróżnia się nowy model. Jest już dostępny w przedsprzedaży.

Czytnik wyróżnia się przekątną ekranu osiągającą 7,8″. Wsparty jest wyświetlaczem w technologii E Ink Carta o rozdzielczości 300dpi. Zapewnia to pełną wyrazistość czytanego tekstu, dzięki zwiększonej ostrości wyświetlanej treści.

Zastosowano w nim również moją ulubioną funkcję SMARTlight, do której specyfikacji odsyłam w odnośniku w nagłówku. Funkcja również zapewnia pełną obsługę związaną z indywidualnym ustawieniem natężenia i barwy światła. Jak dodatkowo czytamy w informacji prasowej:

“Ponadto wprowadzona została możliwość zdefiniowania nieograniczonej ilości dynamicznych dobowych ustawień parametrów podświetlenia, uwzględniających preferencje czytelnika i mnogość warunków zewnętrznych wpływających na komfort czytania.”

Sama obudowa czytnika wydaje się dość ergonomiczna, pomimo zastosowania dość nietypowych rozwiązań. W informacji prasowej natkniemy się na informację:

“Zręcznie połączono w nim pozornie sprzeczne rozwiązania – łagodnie zaokrąglone rogi przechodzą w ostre krawędzie, miłe w dotyku elementy obudowy sąsiadują ze lśniącymi przyciskami.”

Dzięki mniejszemu od okrągłych ośmiu cali ekranu, PocketBook InkPad 3 jest nieco mniejszy gabarytowo, porównując ze swoimi starszymi braćmi. Wymiary czytnika wynoszą 195 x 136,5 x 8mm i waży 210g.

W modelu InkPad 3 zastosowany został procesor Dual Core (2x1GHz), a całość podtrzymywana jest przez 1GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 8GB, a slot obsługujący karty microSD pozwala o dodatkowe poszerzenie magazynu pamięci do 32GB. Nowy model szwajcarskiego producenta obsługuje 17 formatów książek i każdy z nich może zostać przetworzony na mowę za pomoca funkcji Text-to-Speech. W zestawie dostępny jest adapter microUSB – audio jack, który ma na celu umożliwić przesłuchiwanie również plików mp3.PocketBook InkPad 3 - sloty

W nowym modelu zastosowano również funkcję automatycznej rotacji tekstu, za którą odpowiedzialny jest żyroskop. Czytnik posiada też okładkę, której zamknięcie powoduje jego przejście w tryb uśpienia.

Sugerowana cena PocketBook InkPad 3 to 1099 zł.

 

 Specyfikacja PocketBook InkPad 3

 KomponentCharakterystyka
Rodzaj ekranuE Ink® Carta
Rozdzielczość ekranu1404 × 1872
Rozmiar ekranu7,8”
DPI300
Odcienie szarości16
WyświetlaczPojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie+
(SMARTlight)
ProcesorDual Core (2×1 GHz)
RAM1 GB
Wbudowana pamięć*8 GB
Akumulator**litowo-jonowy, 1900 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor+
Czujnik zamknięcia okładki+
Wi-Fi+
USBMicro-USB
Gniazdo SD/MMCmicroSD do 32GB
System operacyjnyLinux 3.0.35
Wymiary195 x 136,5 x 8 mm
Waga210 g
KoloryCiemnobrązowy
W zestawieCzytnik, kabel USB, instrukcja, gwarancja, opakowanie
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Obsługiwane formaty obrazówJPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwiękówmp3
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech)Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook-int.com)
SłownikiABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacjeprzeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetoweReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook

 

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Leave a Reply

%d bloggers like this: