Menu Zamknij

PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition. Czy warto? Jak prezentuje się na żywo?

Z myślą o nadchodzących Świętach, PocketBook przygotował stylowy zestaw, którym będziemy mogli obdarować dowolną osobę, którą chcemy zachęcić do czytania ebooków. Czym wyróżnia się PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition?

Zestaw prezentowy zawiera czytnik PocketBook Touch Lux 4 w nowym, złotym kolorze. Gwarancja limitowanego modelu została przedłużona do trzech lat. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy eleganckie, granatowe etui, a to wszystko zamknięte w stylowym opakowaniu.

Zestaw PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition
Zestaw PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition

Czy warto zainwestować w zakup PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition?

Czytnik, poza obudową, nie różni się zupełnie niczym od dostępnego w regularnej sprzedaży modelu Touch Lux 4. Model ten dostępny jest również w kolorach srebrnym, czarnym i szmaragdowym.

Czytniki z serii Touch Lux są flagowymi produktami marki PocketBook. Przy projektowaniu czwartej odsłony, porzucono stare wzornictwo znane z wersji 1-3 i zastosowano projekt, który znamy z nowych InkPadów. Dzięki temu, model ten jest jeszcze mniejszy i lżejszy, zapewniając lepszą ergonomię i wygodę użytkowania.

Czytnik ten odczytuje aż 19 formatów książek elektronicznych, posiada 8GB pamięci wewnętrznej i korzysta z ekranu E Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 [212dpi]. Co najważniejsze, obsługuje również Legimi i jeśli chcemy do takiego zestawu dorzucić jeszcze tysiące książek, można też pomyśleć o podarowaniu pakietu Legimi w prezencie. Więcej na temat samego modelu możecie poczytać o, tutaj.

Sugerowana cena zestawu ma wynosić 549zł. Czy to dużo?

Sam model Touch Lux 4 kupimy już za około 460zł. Dostałem jednak informację, że czytnik w kolorze złotym nie trafi do regularnej sprzedaży, a będzie dostępny wyłącznie okresowo.

Zatem co dokładnie kryje się pod tą różnicą cenową?

Kolekcjonerski, złoty kolor. Etui, również w oryginalnym kolorze. Eleganckie opakowanie. Dłuższa gwarancja. Nie mówiąc o tym, że poza zestawem, na podobne etui musimy również wydać kilkadziesiąt złotych.

Patrząc z drugiej strony cenowej, w regularnej sprzedaży mamy jeszcze Touch HD 3, który kosztuje z kolei stówkę więcej. Ten oferuje jednak wyższą rozdzielczość ekranu (300dpi), łączność Bluetooth (np. do połączenia czytnika z… kinem domowym!), technologię SMARTlight i wodoodporność. Jest niczym innym, jak „dopakowanym” bajerami Touch Luxem 4, bo wygląda identycznie. Mówiąc o fikuśnych kolorach, Touch HD 3 jest możliwy do zakupu w kolorze miedzianym.

Musimy sobie jednak zadać pytanie, czy osoba, którą chcemy obdarować takim zestawem, będzie potrzebować tych wszystkich wodotrysków.

Jak PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition prezentuje się w rzeczywistości?

Miałem przyjemność obejrzeć go na tegorocznych Targach Książki w Krakowie. Nie ukrywam, że oficjalna grafika, którą widzimy wyżej, na początku nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia.

Niemniej jednak widząc ten zestaw na żywo, byłem miło zaskoczony. Biję się w pierś, że nie zrobiłem żadnego porządnego zdjęcia, które prezentuje środek opakowania…

PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition na żywo
PocketBook Touch Lux 4 Limited Edition na żywo

Mogę Was jednak zapewnić, że cały zestaw prezentuje się bardzo szykownie i – co najważniejsze – nie wygląda tandetnie. Złota obudowa lekko się mieni, co dodatkowo nadaje uroku samemu czytnikowi. Opakowanie zrobione jest z twardego tworzywa i wygląda porządnie.

Środek jest „kilkupoziomowy”, gdzie na jednym poziomie możemy zmieścić czytnik, a na drugim etui. Głęboko w środku, klasycznie znajdziemy kabelek microUSB i krótką instrukcję użytkownika.

Matowe pudełko uzupełnione jest o gładkie zdobienia, co nadaje elegancji i sprawia, że poza zawiązaniem wstążki, z całością nie musimy już nic więcej robić.

I voila – prezent gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *