Menu Zamknij

Wygląda na to, że polski Amazon jest bardzo blisko

Pojawiła się dość interesująca podstawa do tego, aby sądzić, że jesteśmy coraz bliżej polskiej wersji serwisu Amazon. Tylko czas pokaże, czy jest to błąd w przekierowaniu, czy też wyciek, który może tę kwestię potwierdzać.

Podczas próby zamówienia czytnika Kindle, kiedy przechodzimy przez proces zamówienia, docieramy do ostatniego etapu, w którym pozostaje nam potwierdzić złożenie zamówienia i przejść do płatności.

Jednak chcąc podejrzeć na tym ekranie szczegóły dostawy widzimy, że… strona chce nas przekierować pod taki adres:

https://www.amazon.pl/gp/help/customer/display.html/ref=hp_gt_pt_intldelivery_pl/?nodeId=201911090

Oczywiście strona nie działa i wchodząc na nią odbijamy się od klasycznego błędu informującego nas, że Strona jest nieaktywna.

Sprawa jest o tyle bardziej przekonująca, że w źródle strony znajduje się coś, co znalazł i o czym wspomniał Robert w swoim artykule:

“Zaglądam jeszcze do źródła HTML strony. I widzę coś, co nie jest normalnie wyświetlane.

Nagłówek HTML o treści „Podsumowanie zamówienia w serwisie Amazon.pl”

Ta przesłanka jest ciekawym uzupełnieniem ostatnich doniesień, z których dowiedzieliśmy się, że “Amazon wypełni polskie paczkomaty” i dowiedzieliśmy się, że współpraca między InPost i Amazon jest już przesądzona.

Kolejną wskazówką było wydarzenie wejścia Allegro na giełdę, gdzie w podlinkowanym artykule Polityki spekulowano, jakoby debiut giełdowy wiązał się z wydarzeniem wejścia Amazonu na polski rynek w listopadzie. I nie mówiono tutaj o już obecnych w Polsce centrach logistycznych i magazynach, a doniesienia dotyczyły “frontu” amazonowego sklepu.

Dlatego warto mieć tę informację na uwadze i pozostaje czekać i przekonać się, czy to wpadka Amazonu, czy też rzeczywiście możemy spodziewać się tego, na co czekamy już od dawna.

Aktualizacja: 19.11:

Dodatkowo, na amazon.jobs pojawiła się oferta pracy na stanowisko Head of Marketplace. Z opisu oferty możemy dowiedzieć się, że szukają człowieka na stanowisko w warszawskim Amazon Corporate Services Poland, odpowiedzialnego za polskie wsparcie w m.in. zarządzaniu sprzedażą, klientami i ich rozwojem w sklepach Amazon:

Amazon is looking for a smart, team-oriented, highly analytical leader to join as Head of Marketplace, helping support businesses in Poland. Your core role will be to manage the sales, account management, and category development teams that help sellers grow their business on Amazon’s stores. You will be responsible for recruiting/sales pipelines, driving the financial performance, growth, seller experience, and customer experience of Amazon.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: