Prototyp Onyx BOOX Nova – 7,8″ i Android 6.0

wpis w: Czytniki ebooków | 0

Onyx BOOX NovaPodczas tegorocznych targów HKTDC Electronics Fair 2017, Notebook Italia miało okazję własnoręcznie przetestować prototyp nowego czytnika chińskiego producenta – Onyx Boox Nova.

Nie jest to niespodzianką, bo premiery nowych Onyxów nie są rzadkie. Niemniej jednak ten model nie jest jedną z kolejnych wariacji swoich poprzedników, a rzeczywiście różni się od nich w widoczny sposób.

Czego zatem możemy się spodziewać? Jeśli chodzi o bebechy prototypu, z relacji dowiadujemy się o 1GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej, co jest już wystarczającą przestrzenią na nasze książeczki. Wystarczającą, a jednak Nova ma posiadać również port microSD pod dodatkowe rozszerzenie pamięci. Imponujące, ale nie oszukujmy się – jest to znacznie więcej, niż przeciętny czytelnik potrzebuje.

Wyświetlacz czytnika to 7,8″ ekran E Ink Carta z oświetleniem i funkcją dotyku i co najważniejsze – ma działać na Androidzie 6.0, który wykorzystywany był już w Onyxach o większej przekątnej. Poza wcześniej wspomnianym slotem na kartę pamięci, wspomniano również o głośnikach, mikrofonie, jacku słuchawkowym, porcie USB oraz łączności WiFi i Bluetooth.

Premiera Onyx BOOX Nova planowana jest na koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Pamiętajmy jednak, że przedstawiony na targach model wciąż jest prototypem, więc do czasu premiery, co nieco może ulec zmianie.

Relacja Notebook Italia z targów HKTDC Electronics Fair 2017:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *