Przechodzień podarował czytnik bezdomnemu, który ciągle czytał tę samą książkę

wpis w: Informacje | 0

reddit-bezdomny-czytnikHistoria bezdomnego z ulic Las Vegas w momencie obiegła Internet. Przechodzień widząc go, czytającego jedną i tę samą książkę, postanowił podarować mu swój czytnik.

Mężczyzna, który postanowił pozostać anonimowy, podczas swoich podróży służbowych do Las Vegas, ciągle widywał bezdomnego z książką w ręku. Podczas jednej ze swoich podróży, postanowił z nim porozmawiać.
Jak pisze na reddicie:
Dałem bezdomnemu o imieniu Paul swój czytnik Kindle, gdy dowiedziałem się, że w kółko czyta tę samą książkę. Nie wyłączał go przez długi okres czasu.“.
Zrobił mu zdjęcie ze swoim nowym prezentem, po czym wrzucił je na serwis Reddit korzystając z nicka mjuad. Wpis w momencie zyskał ogromną popularność i aprobatę wśród Internautów.

Anonimowy dobroczyńca napisał również, że czytnik zawiera ponad 200 tytułów napisanych m.in. przez Williama Falknera, Georgea R.R. Martina, Ernesta Hemmingwaya czy Cormaca McCarthy’ego.
Gdy zapytano go o powód, dla którego podzielił się z Paulem swoim czytnikiem, odpowiedział:
Sam byłem kiedyś na dnie. Staram się pomagać bezdomnym w jakikolwiek możliwy i niepieniężny sposób. Gdy dowiedziałem się, że ciągle czyta ten sam tytuł, nie mogłem po prostu sobie pójść, mając w swoim plecaku coś, co może dać mu wiele szczęścia, a dla mnie jest niewielkim wydatkiem.

Bezdomny otrzymał od dobroczyńcy również ładowarkę i adres, pod który będzie mógł wysłać czytnik, gdy zabraknie mu tytułów do czytania.
Sam dobroczyńca żartobliwie dodaje, że tak naprawdę szukał pretekstu do zakupu nowego czytnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *