Menu Zamknij

Przechodzień podarował czytnik bezdomnemu, który ciągle czytał tę samą książkę

reddit-bezdomny-czytnikHistoria bezdomnego z ulic Las Vegas w momencie obiegła Internet. Przechodzień widząc go, czytającego jedną i tę samą książkę, postanowił podarować mu swój czytnik.

Mężczyzna, który postanowił pozostać anonimowy, podczas swoich podróży służbowych do Las Vegas, ciągle widywał bezdomnego z książką w ręku. Podczas jednej ze swoich podróży, postanowił z nim porozmawiać.
Jak pisze na reddicie:
Dałem bezdomnemu o imieniu Paul swój czytnik Kindle, gdy dowiedziałem się, że w kółko czyta tę samą książkę. Nie wyłączał go przez długi okres czasu.„.
Zrobił mu zdjęcie ze swoim nowym prezentem, po czym wrzucił je na serwis Reddit korzystając z nicka mjuad. Wpis w momencie zyskał ogromną popularność i aprobatę wśród Internautów.

Anonimowy dobroczyńca napisał również, że czytnik zawiera ponad 200 tytułów napisanych m.in. przez Williama Falknera, Georgea R.R. Martina, Ernesta Hemmingwaya czy Cormaca McCarthy’ego.
Gdy zapytano go o powód, dla którego podzielił się z Paulem swoim czytnikiem, odpowiedział:
Sam byłem kiedyś na dnie. Staram się pomagać bezdomnym w jakikolwiek możliwy i niepieniężny sposób. Gdy dowiedziałem się, że ciągle czyta ten sam tytuł, nie mogłem po prostu sobie pójść, mając w swoim plecaku coś, co może dać mu wiele szczęścia, a dla mnie jest niewielkim wydatkiem.

Bezdomny otrzymał od dobroczyńcy również ładowarkę i adres, pod który będzie mógł wysłać czytnik, gdy zabraknie mu tytułów do czytania.
Sam dobroczyńca żartobliwie dodaje, że tak naprawdę szukał pretekstu do zakupu nowego czytnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *