legimi

Legimi na PocketBook Touch HD 3 już dostępne!

Legimi na PocketBook Touch HD 3 już dostępne!

“Nie było chyba modelu, dla którego aplikacja Legimi była tak oczekiwana.” – tymi słowami zaczyna się informacja prasowa PocketBook,  która niesie ze sobą tę wesołą nowinę. Tak, od dziś możemy korzystać z Legimi na PocketBook Touch HD 3.

I coś w tych słowach jest. Pytania o to, kiedy Legimi trafi na PocketBook Touch HD 3, wielokrotnie można było zauważyć chociażby w wątkach na naszej wspólnej grupie na Facebooku. Pojawienie się usługi na tym modelu, stało się już niemal obowiązkowym ruchem ze strony producenta i pomimo, że sprawa się przeciągała, posiadacze Touch HD 3 rzeczywiście doczekali się jej obecności w lutym – tak, jak z początku planowano 😉

Legimi na PocketBook Touch HD 3

Nowe funkcje Legimi

Dodatkowo, oficjalna informacja głosi nie tylko o wprowadzeniu Legimi na PocketBook Touch HD 3, ale również o nowej funkcjonalności, na którą również sporo z Was czekało:

„Wprowadzając oprogramowanie z aplikacją Legimi dla modelu Touch HD 3, kończymy jednocześnie usprawnienie funkcjonalności tej aplikacji. Użytkownicy zyskują dostęp do książek wyświetlanych od ostatnio pobranych pozycji, a także możliwość usuwania przeczytanych ebooków. Cieszymy się, że Legimi jest dostępne na tak wielu naszych czytnikach.”

 Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook

Więc tak, to się dzieje. Skończy się “przelogowywanie” w usłudze Legimi na czytniku, aby pozbyć się książek z Biblioteki 😉 Usuwanie ebooków będzie teraz możliwe z poziomu aplikacji Legimi, dostępnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS. Wówczas, pliki takie nie będą widoczne już na naszej “półce” oraz nie będziemy ich widzieć po synchronizacji na czytniku. 

Jak zacząć korzystać z Legimi na PocketBook Touch HD 3?

Jeśli chodzi o samą aktualizację, obecność usługi Legimi na PocketBook Touch HD 3 stało się integralną częścią oprogramowania, począwszy od numeru v5.19.832. Paczkę z aktualizacją pobrać można z karty modelu Touch HD 3, znajdującej się na oficjalnej stronie PocketBook. Wspominam o tym dlatego, że jeśli czytacie ten artykuł, a godzina 13-ta jeszcze nie wybiła, znajdziecie tam wyłącznie dotychczasową wersję oprogramowania v5.19.673.

Możemy zarówno dokonać aktualizacji ręcznie (ściągając plik z aktualizacją ze strony podlinkowanej w akapicie wyżej) lub wyszukując aktualizacji oprogramowania bezpośrednio z poziomu czytnika. Ponownie wspomnę, że aktualizacja powinna być gotowa dziś po godzinie 13-tej.

Dla zainteresowanych zakupem nowego modelu zaznaczę też, że Legimi planuje niedługo wprowadzić Touch HD 3 do swojej abonamentowej oferty. Czekam jednak jeszcze na potwierdzenie terminu, kiedy oferta czytników zostanie uaktualniona o nowy model.

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Podaruj Legimi w prezencie

Podaruj Legimi w prezencie

Dla zaprawionego w boju mola książkowego, nie tylko czytnik jest doskonałym pomysłem na prezent. Książka też od zawsze była, jest i będzie jednym z najlepszych podarunków. A co jeśli powiem Wam, że możecie dać komuś w prezencie tysiące książek?

Legimi w prezencieTo prawda. Legimi wprowadziło możliwość podarowania abonamentu na ebooki i audiobooki w prezencie. Przebieg “procesu” jest bardzo prosty.

Primo – rejestrujemy konto. Przy tym punkcie na stronie Legimi znalazła się informacja, o której należy pamiętać – na podany adres zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Zatem aby uniknąć faux pas i aby osoba, którą chcemy obdarować nie wiedziała o naszych zamiarach do samego końca, podajmy swój adres, który do rejestracji możemy wykorzystać. Adres może zostać zmieniony w dowolnym momencie z poziomu ustawień konta.

Secundo – należy dokonać płatności za wybrany okres. Do wyboru mamy trzy możliwości:

 • 12 miesięcy – 39,99 zł / miesiąc (oszczędzamy 60zł)
 • 6 miesięcy – 41,05 zł / miesiąc (oszczędzamy 23 zł)
 • 3 miesiące – 44,99 zł / miesiąc (wg stawki standardowej)

Tertio – drukujemy voucher, w którym możemy wpisać swoją dedykację, życzenia, cokolwiek, jak i zamieścić dane dostępowe do konta Legimi. Voucher zawiera również krótką, składającą się z sześciu etapów instrukcję w jaki sposób obdarowany użytkownik może rozpocząć swoją przygodę z Legimi.

Moim zdaniem pomysł jest bardzo trafiony. Odkąd zacząłem korzystać osobiście, nie wyobrażam sobie, aby mogło zabraknąć Legimi na moim czytniku. Uważam też, że każdy eCzytelnik powinien osobiście się przekonać o zaletach płynących z korzystania z abonamentu. Jeśli ktoś myśli o tym, aby dać szansę Legimi, może wypróbować usługę przez siedem dni za darmo (słowem wyjaśnienia – okres testowy nie dotyczy “z góry” opłaconych pakietów za wskazany okres trwania abonamentu [tak jak w przypadku przekazywania Legimi w prezencie]).

Kolejną kwestią przemawiającą za Legimi jest fakt, że oferta książek w abonamencie zostanie niebawem rozszerzona do 150 000 tytułów, jak i o książki w innych językach. Ponownie jeszcze zaznaczę, że Legimi w prezencie oferuje najwyższy z pakietów bez limitu, czyli ebooki + audiobooki. W takiej cenie naprawdę warto rozpatrzyć sprawienie komuś takiego prezentu…

…choćby i sobie 😉

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Mam nowy czytnik, ale nie widzi Legimi. Co zrobić?

Mam nowy czytnik, ale nie widzi Legimi. Co zrobić?

Na naszej wspólnej grupie eCzytelnicy – ebooki, audiobooki, czytniki ebooków, widuję sporo zapytań o pomoc w zakupie czytnika. Na wybór konkretnej marki wpływ ma kilka różnej maści czynników. Bez dyskusji do jednego z nich możemy zaliczyć często zadawane w komentarzach pytanie – “A czy będziesz korzystać z Legimi?”. I tutaj, w przypadku odpowiedzi pozytywnej, wybór wówczas ogranicza się już do czytników PocketBook lub inkBOOK.

Dokonujemy swojego wyboru. Możemy zarówno kupić czytnik w ramach abonamentu za złotówkę, a możemy też wykupić abonament osobno. Bez znaczenia jak to zrobimy – kupujemy go, dociera do nas, odpalamy, aktualizujemy oprogramowanie i… po Legimi ani widu, ani słychu…

Po aktualizacji oprogramowania, po przejściu w usługi Sklep/Księgarnia powinniśmy zostać przekierowani do Legimi, a ikony te powinny zostać zastąpione ikonami tejże usługi. Co jeśli tak się nie dzieje? Mnie również to dotknęło, gdy zaktualizowałem swojego PocketBook Touch Lux 4.

Pełen rozpaczy sprawdziłem wersję oprogramowania, próbowałem wyszukać nowych aktualizacji. Niestety. Czytnik bezlitośnie bił mnie po oczach komunikatem:

Z sytuacji na szczęście jest wyjście. Nie jest nawet tak bardzo skomplikowane, jednak wymaga nieco więcej nakładu czasu przez wzgląd na to, że jesteśmy uzależnieni od czasu reakcji supportu Legimi/PocketBook. Poruszam temat PocketBooka, bo z doświadczenia wiem, że sytuacja najczęściej ma miejsce właśnie ze szwajcarskimi czytnikami.

Czytnik bez obsługi Legimi nie przejawia zainteresowania tą usługą i nie jest nigdzie widoczna (tak jak wspomniałem wcześniej, ikona z zieloną literą “L” powinna zastąpić usługi SklepKsięgarnia).

 

Takie samo zachowanie przejawia w momencie, gdy nasz czytnik nie znajduje się w odpowiedniej bazie danych Legimi, która zawiera urządzenia wspierające korzystanie z usługi. I właśnie rozwiązanie problemu polega na uzupełnieniu tejże bazy o nasz egzemplarz.

Można tego dokonać to na cztery sposoby:

 • Napisać do wsparcia technicznego Legimi pod adresem support@legimi.com
 • Napisać do wsparcia technicznego PocketBook pod adresem help@pocketbook-int.com
 • Napisać do Legimi na ich profilu na Facebooku
 • Napisać do PocketBook na ich profilu na Facebooku

Bez znaczenia, który sposób wybierzemy, należy przygotować sobie numer seryjny swojego urządzenia w formie edytowalnej (tekstowej). Nie wysyłajmy zdjęcia czytnika, ani zrzutu ekranu – CTRL+C/CTRL+V jest na pewno wygodniejsze dla Konsultanta, który nasze zgłoszenie będzie obsługiwał.

Przyznam, że sam z początku wysłałem zdjęcie, które nie dość, że w facebookowym Messengerze okazało się nie zbyt czytelne, to w dodatku nie wziąłem poprawki na to, że Konsultant będzie musiał ręcznie sobie przepisać zlepek losowych znaków, dlatego przestrzegam Was przed popełnieniem podobnego faux pas.

Numer seryjny urządzenia znajdziemy w ustawieniach czytnika:

Ustawienia > O urządzeniu > Model urządzenia

Osobiście skorzystałem z trzeciego sposobu i uważam, że jest błyskawiczny. Moje zgłoszenie zostało obsłużone i zamknięte w przeciągu niecałych trzydziestu minut (chapeau bas, biorąc pod uwagę godziny wieczorne moich wiadomości).

Po uzyskaniu przez konsultanta numeru seryjnego czytnika, uzupełni on wspomnianą wyżej bazę o numer naszego czytnika. Po naszej stronie nie pozostaje nic innego, jak poczekać na pojawienie się aplikacji Legimi na naszym czytniku – pamiętajmy jednak, aby ciągle być podpiętym do sieci WiFi, aby zmiany zostały wprowadzone.

 

Voila! To wszystko. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłego czytania z Legimi!

Posted by Krzysztof Zemczak in Poradniki, 8 comments
“Polska literatura współczesna za darmo” w Legimi na Stulecie Niepodległości Polski + czcionka Brygada 1918

“Polska literatura współczesna za darmo” w Legimi na Stulecie Niepodległości Polski + czcionka Brygada 1918

Legimi dołączyło do obchodów stulecia niepodległości Polski, z której to okazji przygotowano kolekcję współczesnej literatury polskiej. Wśród nich znalazły się bestsellery, jak i tytuły, które zdobywały najważniejsze nagrody literackie.

Książki dostępne są pod odnośnikiem www.legimi.pl/niepodlegla, na której wpisując kod “100lat”, przechodzimy do wyboru interesującej nas pozycji, która trafi na stałe do biblioteki naszego konta Legimi.

Tytuły te są również dostępne w abonamencie, niemniej jednak po upływie okresu abonamentu lub rezygnacji z niego, w przeciwieństwie do pozostałych książek na półce Legimi, wybrany tytuł pozostanie z nami na zawsze.

Książek jest szesnaście, więc wybór nie jest mały:

 • “Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz
 • “Jak zawsze” – Zygmunt Miłoszewski
 • “Ślepnąc od świateł” – Jakub Żulczyk
 • “Czereśnie zawsze muszą być dwie” – Magdalena Witkiewicz
 • “Szeptucha” – Katarzyna Berenika Miszczuk
 • “Pochłaniacz” – Katarzyna Bonda
 • “Król” – Szczepan Twardoch
 • “Łaska” – Anna Kańtoch
 • “Wotum nieufności” – Remigiusz Mróz
 • “Bieguni” – Olga Tokarczuk
 • “Guguły” – Wioletta Grzegorzewska
 • “Cwaniary” – Sylwia Chutnik
 • “Kontener” – Marek Bieńczyk
 • “Jadąc do Babadag” – Andrzej Stasiuk
 • “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” – Dorota Masłowska
 • “Widma” – Łukasz Orbitowski

Jeśli nie jesteście pewni na co się zdecydować, na pomoc nadchodzi specjalne wydanie internetowego magazynu Prolog, które jest poświęcone książkom udostępnionym w ramach akcji.Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała, warta uczczenia rocznica. Zależało nam na tym, by ta celebracja była jak najbardziej pozytywna, pozwoliła uciec od codziennych podziałów i konfliktów. Cóż  więc może być lepszego niż  czytanie i słuchanie książek? Chcemy pokazać, jak wiele ma nam do zaproponowania współczesna polska literatura. Zarówno popularna, jak i ta nieco ambitniejsza, która bywa naszą polską wizytówką na najważniejszych konkursach literackich na świecie. To świetna okazja przede wszystkim dla osób, które rzadko mają okazję sięgnąć po lekturę, by przekonać się o tym samodzielnie w nowoczesnej, cyfrowej formie – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i akcji „Niepodległa”. Książki dostępne w akcji możemy pobrać za darmo do końca roku, a czytać bez końca 😉

Osoby korzystające z Legimi na urządzeniach z Androidem mogą ponadto czytać ebooki z wykorzystaniem czcionki Brygada 1918, udostępnionej z okazji tej wyjątkowej rocznicy i zaimplementowanej w najnowszych wersjach aplikacji. Czcionka ta jest cyfrową wersją kroju pisma Brygada zaprojektowanego ok. 1928 roku, prawdopodobnie przez polskiego grafika i typografa Adama Półtawskiego na 10-lecie niepodległości Polski.

– Możliwość przeczytania dowolnej książki w tej historycznej czcionce symbolicznie pozwoli doświadczyć ponadczasowego charakteru pisma i języka, łączącego pokolenia i formującego tożsamość narodową. – dodaje Mikołaj Małaczyński

Źródło informacji + zdjęcia: Legimi

 

Posted by Krzysztof Zemczak in Wydarzenia, 0 comments
Nowości w abonamencie Legimi – dwa razy więcej czytania

Nowości w abonamencie Legimi – dwa razy więcej czytania

Spore zmiany w Legimi – serwis wprowadza nowości, które dodatkowo uatrakcyjniają ich dotychczasową ofertę. Dwukrotnie został powiększony katalog tytułów, które możemy pobrać dla czytników Kindle, w ofercie dostępnych jest więcej czytników “za złotówkę” oraz podwojono limity w najniższych pakietach. Co więcej – za niedługo w abonamencie znajdzie się ok. 150 000 książek.

Od początku tego tygodnia, użytkownicy Kindle posiadający pakiet bez limitu, mają już dostęp do ponad 20 000 książek w formie elektronicznej. Oferta została uzupełniona o tytuły między innymi takich wydawnictw jak Czwarta Strona, W.A.B., czy Wielka Litera. Użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich tytułów z oferty dostępnych na smartfonie, tablecie, komputerze, a w ciągu miesiąca na czytnik Kindle mogą pobrać do 10 ebooków. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z czytnikami Kindle, konieczna jest instalacja osobnej aplikacji na komputer, za pośrednictwem której użytkownicy mogą obsługiwać abonament dla czytników Amazonu . Od kilku tygodni wsparcie dla aplikacji nie oferuje wyłącznie system Windows, ale już również Mac OS.

Do oferty czytników za złotówkę w ramach abonamentu trafiły nowe, całkiem świeże modele:

PocketBook InkPad 3 jest pierwszym, ośmiocalowym czytnikiem dostępnym w ofercie.

Abonenci Legimi za niedługo poczują przypływ nowości, bo do ich dyspozycji trafi aż 150 000 tytułów dostępnych nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i niemieckim. Pomimo tak kolosalnej zmiany w ofercie, cena abonamentu nie ulegnie zmianie. Co więcej – ilość stron dostępnych w najtańszych wariantach abonamentu zostaną podwojone. Abonamenty bez limitu można też zakupić w ofercie operatorów telefonii komórkowej Play i T-Mobile za 20zł. Na Legimi.pl z kolei ceny zaczną się od 32zł dla abonamentu terminowego na okres 12 miesięcy.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Legimi uskuteczniając swoje działania na rynku zagranicznym, przejął niemiecką usługę Readfy, która oferowała bezpłatny dostęp do ebooków w zamian za możliwość emitowania reklam w trakcie lektury. Być może taki model pojawi się również na rynku polskim.

 

Źródło: informacja prasowa Legimi

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Aktualizacja oprogramowania dla PocketBook Touch Lux 4 – obsługa Legimi

Aktualizacja oprogramowania dla PocketBook Touch Lux 4 – obsługa Legimi

Gdy czwarta odsłona modelu z rodziny Touch Lux weszła na rynek, w różnych grupach i na forach można było spotkać się z co najmniej jednym pytaniem o to, czy – podobnie jak jego starsi bracia – będzie obsługiwał Legimi. Od wczoraj jest to oficjalnie możliwe.

W informacji prasowej możemy przeczytać:

„Jak przystało na model z rodziny Touch Lux, najnowszy czytnik z tej linii również zyskuje aplikację Legimi,” mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. „Od tej chwili każdy użytkownik PocketBook Touch Lux 4 może cieszyć się dostępem do ponad 25000 ebooków z oferty Legimi!”

W dniu wczorajszym pojawiła się aktualizacja oprogramowania, integrująca czytnik z usługą Legimi. Aby pobrać aktualizację, należy pamiętać o naładowaniu baterii czytnika i aktywowaniu łącza WiFi, za pośrednictwem którego oprogramowanie zostanie pobrane. Wszystko odbywa się w wygodnym trybie online.

Paczkę z aktualizacją pobierzemy również bezpośrednio ze strony producenta, sygnowanej jako wersja 5.8.502. Archiwum waży około 224MB. Pomoc w ręcznej aktualizacji oprogramowania znajdziemy w tym dokumencie (w języku angielskim).

 

Warto wspomnieć, że PocketBook Touch Lux 4 jest już również oficjalnie dostępny do zakupu w ramach abonamentu Legimi. Wyliczenia przedstawiają się następująco:

W przypadku abonamentu na ebooki + audiobooki bez limitu:

 • Umowa na 24 miesiące
  • Koszt czytnika: 1 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł
 • Umowa na 12 miesięcy
  • Koszt czytnika: 399 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł
 • Umowa na 6 miesięcy
  • Koszt czytnika: 499 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł

W przypadku abonamentu na ebooki bez limitu:

 • Umowa na 24 miesiące
  • Koszt czytnika: 1 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł
 • Umowa na 12 miesięcy
  • Koszt czytnika: 399 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł
 • Umowa na 6 miesięcy
  • Koszt czytnika: 499 zł + etui 79 zł
  • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł
Posted by Krzysztof Zemczak in Oprogramowanie, 0 comments
Kolejne czytniki PocketBook z aplikacją Legimi

Kolejne czytniki PocketBook z aplikacją Legimi

Kolejne czytniki PocketBook z aplikacją Legimi

Najbardziej nieprzeciętne modele w ofercie PocketBook – czytniki Aqua 2 i InkPad 3
teraz z aplikacją Legimi

 Kolejne czytniki PocketBook z Legimi

Powodzenie aplikacji Legimi dostępnej na najpopularniejszych urządzeniach PocketBook (flagowcu PocketBook Touch Lux 3 oraz Touch HD 2) przyniosło wymierne rezultaty. Od połowy maja oferta ponad 20 tysięcy e-booków z abonamentu Legimi jest w zasięgu ręki właścicieli czytników PocketBook Aqua 2, a wkrótce także i PocketBook InkPad 3.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Legimi i cieszymy się, że nasze kolejne modele wzbudziły zainteresowanie naszego Partnera,” mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. „W momencie gdy ogłaszaliśmy wprowadzenie na rynek najpierw czytnika PocketBook Aqua 2, a następnie InkPad 3, wielu użytkowników pytało o dostępność aplikacji Legimi na tych urządzeniach. Dziś możemy im przekazać pozytywną wiadomość!”

W najnowszych wersjach oprogramowania dostępnych zarówno na stronie PocketBook, jak i online, aplikacja będzie integralną częścią firmware’u. E-booki dostępne w abonamencie mogą być synchronizowane i porządkowane z poziomu czytników, a funkcja Text-to-Speech w modelu InkPad 3 umożliwia odsłuchiwanie treści książek.

Podobnie jak w przypadku wszystkich czytników z linii PocketBook Touch Lux 3, aplikacja Legimi jest integralną częścią oprogramowania modeli Aqua 2 i InkPad 3. Umożliwia synchronizację i organizację książek dostępnych w abonamencie, ale także odczytywanie tekstu ebooków w funkcjonalności Text-to-Speech.

Do pobrania najnowszych wersji oprogramowania wystarczy uruchomić łącze Wi-Fi, wyszukać i zatwierdzić aktualizację oprogramowania.

PocketBook Aqua 2:

PocketBook InkPad 3:

Informacja prasowa, źródło: PRContext

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Jak założyć konto w usłudze Legimi?

Jak założyć konto w usłudze Legimi?

Zapewne każdy, kto siedzi w eCzytelniczym światku, na pewno słyszał o Legimi. Usługa bardzo często określana jako “książkowe Spotify”, co wcale nie jest błędnym porównaniem. W zamian za opłacany abonament, otrzymujemy dostęp do – w chwili obecnej – ponad 20 000 pozycji dostępnych w ofercie.

1. Gdzie się zarejestrować?
2. Rejestracja konta
3. Aktywacja konta
4. Logowanie do konta
5. Jak zacząć darmowe testowanie?
6. Użycie kodu promocyjnego

Przygodę z Legimi można zacząć od zupełnie darmowego tygodnia – nawet w abonamencie Bez limitu, o czym kilka słów wtrącę w jednym z kolejnych akapitów. Wygoda usługi pozwala na synchronizację dowolnych urządzeń, na których logujemy się na nasze konto w celu kontynuowania lektury. Możemy oczywiście i bezdyskusyjnie czytać na czytniku, ale aplikację Legimi dorwiemy również na telefonie, tablecie i za pośrednictwem strony internetowej na komputerze. Pakiet, który wybierzemy, możemy w każdej chwili trwania umowy zmienić. Ale hola, hola, po kolei. W artykule skupię się na opisie, w jaki sposób przygodę z usługą możemy zacząć – a konkretnie opisie jak założyć konto w usłudze Legimi. Poradnik będzie skupiał się na przeglądarce z poziomu komputera.

Zdjęcia zawarte w artykule można powiększyć poprzez naciśnięcie na każde z nich.

1. Odwiedź stronę Legimi i znajdź odnośnik do rejestracji

Wchodzimy na witrynę https://www.legimi.pl/ i szukamy przycisku Zarejestruj się. Gdzie go znaleźć? Nad nagłówkiem strony, zawierającym wyszukiwarkę oraz menu główne, widzimy ciemny pasek. Na końcu paska, z prawej strony, widzimy dwa przyciski odpowiadające zarządzaniu kontem. Mowa o przycisku Zaloguj się oraz interesujący nas odnośnik Zarejestruj się.

Legimi - rejestracja 1

2. Wypełnij dane swojego konta

Podczas rejestracji, widzimy krótki formularz, w którym wypełniamy wszystkie obowiązkowe do rejestracji dane:
Nazwa użytkownika
Adres e-mail
Hasło
Zaakceptowanie regulaminów i ewentualne wyrażenie zgody na otrzymywanie bezpłatnego newslettera. Z newslettera wypisać się możemy w każdej chwili. Po wypełnieniu wszystkich właściwych danych, naciskamy Załóż konto.

Jeśli posiadaliśmy wcześniej konto zarejestrowane pod adresem, który został wpisany lub nazwa użytkownika jest już zajęta – wyskoczy nam stosowny komunikat, że jedno bądź drugie jest już używane. Konto wówczas nie zostanie utworzone, dopóki nie wprowadzimy unikalnych wartości.

3. Aktywuj swoje konto

Jesteśmy już bliżej niż dalej. W tym momencie odwiedzamy skrzynkę odbiorczą na koncie e-mail, pod którym przed chwilą się rejestrowaliśmy. Znajdziemy tam maila z linkiem aktywacyjnym, który musimy odwiedzić, aby w pełni aktywować swoje nowo utworzone konto.

UWAGA!
Mail przychodzi z domeny Legimi, jednak z adresu no-reply – jeśli nie możesz znaleźć wiadomości, istnieje prawdopodobieństwo, że trafiła ona do spamu.

Treść maila:Legimi - rejestracja - potwierdzenie e-mail

4. Voila! Logujemy się!

Konto już mamy. Co teraz? Logujemy się.
Możemy to zrobić klikając w odnośnik powyżej lub znajdując przycisk odpowiadający za zalogowanie do konta, który znajduje się zaraz obok przycisku do rejestracji, o czym wspomniałem jeszcze w punkcie 1. poradnika. Zalogować możemy się używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail, które podaliśmy przy rejestracji. Panuje tutaj dowolność między tymi dwiema danymi. Wpisujemy hasło i wciskamy Zaloguj się.

Przed zalogowaniem, możemy też zaznaczyć dodatkowo funkcję Zapamiętaj mnie, abyśmy nadal pozostali zalogowani przy kolejnej sesji na stronie Legimi. Standardowo też widzimy odnośnik do przypomnienia hasła, w razie gdyby zdarzyło nam się je zapomnieć.

Legimi - logowanie

To, że zostaliśmy poprawnie zalogowani i działamy już na naszym użytkowniku, widać ponownie na pasku nad nagłówkiem całości strony. Przyciski odpowiedzialne za rejestrację i logowanie zostaną zastąpione informacjami o naszym profilu.

5. Jak zacząć darmowe testowanie?

To proste. Otwieramy zakładkę cennik, widoczną na początku menu dostępnego po prawej stronie od logo Legimi. Mamy do wyboru pięć abonamentów, z czego wersję Bez limitu możemy wziąć z umową na okres roku lub bez umowy. Oczywiście wariant z umową jest o kilka złotych tańszy. W chwili obecnej jednak interesuje nas przede wszystkim  darmowy okres próbny. Aby się nie ograniczać – wybieramy pakiet Bez limitu i klikamy przycisk Wypróbuj przez siedem dni za darmo w kolumnie z wybranym przez nas pakietem.

Jeśli już teraz, poza okresem próbnym, zainteresowani jesteście wyborem konkretnego abonamentu, nie zapominajmy też o możliwości wzięcia czytnika za złotówkę w pakiecie z abonamentem.

Legimi - abonament

UWAGA!
Pakiety 300, 1000, 1500 mówią o ilości stron w abonamencie. W zależności od wybranego pakietu, po przekroczeniu tej liczby, chcąc zachować “płynność czytania”, Legimi automatycznie obciąży nasze konto kolejnym zakupem pakietu. Pamiętajmy również, że pakiety te dzielimy na pół – w przypadku pakietu “300”, 150 stron jest w cenie pakietu, kolejne 150 dostajemy TYLKO na start. Oznacza to, że przy każdym przedłużeniu abonamentu, będziemy dostawać jednorazowo 150 stron.

Teraz przechodzimy do bardzo istotnej kwestii. Wybierając pakiet do testowania, wypełniamy informacje o naszej karcie bądź koncie PayPal – w zależności od metody płatności, którą docelowo wybieramy. Jeśli zależy nam tylko na testowaniu usługi przez siedem dni, a z abonamentem chcecie jeszcze poczekać, bardzo ważna jest treść tego komunikatu.

Nie zapominajmy bowiem o tym, że jeśli nie zrezygnujemy z usługi przed upływem darmowego okresu próbnego, po siedmiu dniach nasza karta zostanie automatycznie obciążona opłatą za kolejny miesiąc wybranego pakietu.

Koniecznie powiększ poniższy zrzut ekranu i przeczytaj całość komunikatu:

Legimi - wypełnianie danych

Jeśli wszystko wypełnimy prawidłowo i “Zamówimy” usługę, ujrzymy potwierdzenie, które już w pełni uprawnia nas do zabawy możliwościami, które oferuje Legimi 😉

W jaki sposób możemy korzystać z usługi na czytniku? W ciągu paru dni na eCzytelniku pojawi się artykuł o użytkowaniu Legimi, korzystając w tym celu z PocketBook Touch HD 2.Legimi - aktywacja próbnego okresu

6. Masz kod? Użyj go!

Jeśli posiadacie kod promocyjny, możecie użyć go pod adresem https://www.legimi.pl/kod/, wpisując go w pole, które widać poniżej.

Legimi - kod

Posted by Krzysztof Zemczak in Poradniki, 0 comments
Użytkownicy Kindle również skorzystają z abonamentu Legimi!

Użytkownicy Kindle również skorzystają z abonamentu Legimi!

Abonament Legimi po raz pierwszy został udostępniony już pięć lat temu. Do teraz z usługi mogli korzystać użytkownicy czytników marki inkBOOK i PocketBook. Nadszedł dzień, kiedy to użytkownicy Kindle również skorzystają z abonamentu.

Jak czytałem w notatce prasowej otrzymanej od Legimi:
“Wyniki kolejnych badań i ankiet potwierdzają, że ok ⅔ urządzeń w naszym kraju to modele oferowane przez Amazon.”

“Mieliśmy świadomość, że ta kilkusettysięczna rzesza miłośników ebooków do tej pory pozbawiona była szansy na korzystanie z Legimi, więc gdy takowa tylko się pojawiła, postanowiliśmy uczynić zadość oczekiwaniom. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że Kindle daje jedynie namiastkę możliwości oferowanych przez książki w chmurze w aplikacjach Legimi. Właśnie dlatego z naszego abonamentu można korzystać aż na 4 różnych urządzeniach, aby w pełni docenić korzyści płynące z nielimitowanego dostępu do ebooków i audiobooków.” – stwierdził Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Już w ciągu najbliższych tygodni, użytkownicy Kindle otrzymają możliwość korzystania z subskrypcji Legimi, a w chwili obecnej, pod adresem www.legimi.pl/kindle każdy z nich może zapisać się do listy osób, które otrzymają powiadomienie o wystartowaniu usługi i ofercie na dzień dobry.

Planowo, gdy usługa dla czytających na Kindle w końcu ruszy, dostępnych tytułów ma być co najmniej 5 000. Legimi bowiem nie wyklucza, że liczba ta będzie jeszcze większa. Dostępne będą dwie możliwości aktywacji usługi. Jednym z nich będzie pakiet bez limitu na dostęp:
– do ebooków (cena zaczyna się od 32,99zł)
– do ebooków i audiobooków (którego cena z kolei zaczyna się od 39,99zł).

Warto również wspomnieć, że Legimi wciąż pracuje nad wejściem na rynek chiński i niemiecki. Za miesiąc, sąsiedzi zza Odry będą mogli zamówić czytnik za 1 euro, a początkiem przyszłego roku, ma pojawić się chińska wersja serwisu.

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Czytaj cały miesiąc za darmo z czytnikami inkBOOK i Legimi Bez Limitu

Czytaj cały miesiąc za darmo z czytnikami inkBOOK i Legimi Bez Limitu

inkBOOK przygotował promocję wakacyjną, w ramach której wraz z zakupem czytnika inkBOOK Prime lub inkBOOK Classic 2 otrzymujesz nieograniczony dostęp do ponad 20 000 e-booków z oferty Legimi Bez Limitu przez miesiąc.

Sezon urlopowo-wakacyjny to dla miłośników literatury idealny czas, aby nadrobić książkowe zaległości. Nie zawsze jednak znajdziemy miejsce na wszystkie pozycje, które chcielibyśmy przeczytać, a wożenie ze sobą dodatkowej walizki z książkami może być uciążliwe. inkBOOK to idealne rozwiązanie tego problemu – na niewielkim, poręcznym i eleganckim czytniku zmieścimy setki tytułów, nie tracąc przy tym na komforcie czytania porównywalnym z książkami papierowymi.
inkBOOKi to pierwsze czytniki e-booków zaprojektowane i rozwijane w Polsce. Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy E Ink wykonanych w technologii e-papieru, czytanie jest wygodne i bezpieczne dla wzroku.Taki ekran nie odbija światła, dzięki czemu możemy komfortowo korzystać z czytnika również w warunkach pełnego nasłonecznienia. Z kolei doświetlenie ekranu, zastosowane w inkBOOK Prime, pozwala na czytanie po zmroku bez wspomagania dodatkowym światłem.
Doświetlenie to składa się z diod świecących na ekran z góry, a nie bezpośrednio w oczy czytelnika, zapewniając idealne warunki do czytania zarówno przy słabym świetle, jak i całkowitym jego braku. Takie rozwiązanie jest przyjazne dla wzroku, można je także regulować lub całkowicie wyłączyć. Zastosowanie ekranu E Ink wpływa również na o wiele dłuższy, niż w przypadku smartfonów czy tabletów, czas pracy na jednym ładowaniu.
To, co wyróżnia czytniki inkBOOK wśród konkurencyjnych modeli, to zastosowanie systemu Android, który umożliwia zupełnie intuicyjną obsługę czytnika oraz instalację aplikacji e-księgarni takich jak Kindle, Legimi, niemiecki Skoobe i innych. Jako jedyny na rynku daje użytkownikowi możliwość łatwego dostępu do zasobów wielu dostawców e-treści.

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa zestawy promocyjne:

 • inkBOOK Classic 2 w zestawie z etui i 30 dniowym bezpłatnym dostępem do zasobów e-księgarni Legimi za 349 zł
 • inkBOOK Prime w zestawie z etui i 30 dniowym bezpłatnym dostępem do zasobów e-księgarni Legimi za 599 zł
E-księgarnia Legimi oferuje dostęp do 20 000 e-booków i audiobookóww różnych kategoriach tematycznych. Czytnik zakupiony w wakacyjnej promocji umożliwia bezpłatną aktywację aż 30-dniowego pakietu.
Promocja obejmuje urządzenia kupione na stronie inkBOOKS.eu oraz na stronach internetowych i w salonach sieci Komputronik, Alsen oraz Media Expert.   
Promocja trwa do 31.08.2017 lub do wyczerpania zapasów.
inkBOOK Classic 2 inkBOOK Prime
Oferty

Posted by Krzysztof Zemczak in Za darmo, 0 comments