Największe wirtualne targi książki BookTarg już 21 maja!

Jacek Dukaj w duecie z Tomaszem Bagińskim, Mario Escobar, Trudi Canavan, Blanka Lipińska, Wojciech Chmielarz, Alek Rogoziński czy Katarzyna Bonda – to kilkoro spośród ponad 40 autorów, których będzie można spotkać wirtualnie podczas pierwszej edycji BookTargu. W programie znalazła się też pierwsza audio superprodukcja Remigiusza Mroza na żywo! Wydarzeniu towarzyszy konferencja branżowa na tematy związane z prowadzeniem działalności w czasach kryzysu. W tym samym czasie wystartuje też akcja charytatywna “Wsparcie dla kultury”, której celem jest pozyskanie funduszy na zapomogi Unii Literackiej dla twórców w ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej pandemią. Dodatkowo, organizatorzy BookTargu – Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl – wesprą Fundację Wisławy Szymborskiej kwotą 50 tys. złotych. 

Informacja prasowa: Legimi

 Wszyscy, którzy tęsknią za targami i festiwalami literackimi, mają na co czekać. BookTarg będzie prawdziwym świętem literatury i dowodem na to, że mimo kłopotów spowodowanych pandemią,  branża wydawnicza potrafi walczyć o podtrzymanie zainteresowania czytelników. W programie największych wirtualnych targów książki, które odbędą się na stronie booktarg.pl i na fanpage wydarzenia w terminie od 21 do 24 maja,  znalazły się spotkania z autorami, panele dyskusyjne, webinaria dotyczące tarczy antykryzysowej czy tego jak rozpocząć sprzedaż przez internet, a także wirtualne stoiska targowe ze specjalnymi ofertami sprzedawców. BookTarg to wspólna inicjatywa Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl, które solidarnie postanowiły wykorzystać nowoczesne narzędzia, zaangażowanie ludzi i doświadczenie, aby zapełnić lukę po takich wydarzeniach jak Warszawskie Targi Książki. Patronat nad targami objęła Polska Izba Książki oraz Warszawskie Targi Książki.

W BookTarg weźmie udział około 80 wydawnictw, a także księgarnie zarówno stacjonarne jak i internetowe, które podobnie jak w przypadku tradycyjnych targów, będą prowadziły sprzedaż w ramach wirtualnych stoisk na stronie www.allegro.pl/zobacz/booktarg. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach, w większości z darmową dostawą w ramach usługi SMART!, która jest obecnie dostępna dla wszystkich kupujących.

Z kolei Legimi przygotowało akcję „ebook za darmo”, w ramach której osoby zapisujące się na newsletter na stronie booktarg.pl w terminie do 24 maja otrzymają możliwość czytania (a w przypadku niektórych tytułów również słuchania) książek w aplikacjach Legimi.

BookTarg Spotkania

Targi nie mogą się obyć bez spotkań autorskich, a tych w trakcie czterech dni trwania BookTargu odbędzie się kilkadziesiąt. Wirtualne spotkania będą miały charakter rozmowy lub panelu z udziałem kilku twórców. Prawdziwą gratką dla fanów będzie spotkanie Jacka Dukaja z Tomaszem Bagińskim, którzy porozmawiają na temat związków literatury z serialem. To nie koniec niespodzianek – Audioteka i Wydawnictwo Filia zaprezentują pierwszą audio superprodukcję Remigiusza Mroza na żywo! Nie można tego przegapić.

Dzięki temu, że część wydarzeń będzie odbywała się na żywo, osoby śledzące rozmowy będą mogły w jej trakcie komentować i zadawać uczestnikom pytania. Co ważne, internetowa formuła targów pozwala obejrzeć nagrania w każdym momencie – wszystkie zostaną udostępnione do ponownego odtworzenia. A w spotkaniach z czytelnikami wezmą udział m.in. Mario Escobar, Trudi Canavan, Jakub Małecki, Blanka Lipińska, Wojciech Chmielarz, Alek Rogoziński, Jerzy Bralczyk czy Katarzyna Bonda. Pełen rozkład spotkań można znaleźć na booktarg.pl i na https://www.facebook.com/BookTarg/

Aktualizacja oprogramowania PocketBook InkPad 3 Pro 6.0.1067 + obsługa Legimi

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy od dawna czekali na aplikację Legimi obsługiwaną przez PocketBook InkPad 3 Pro. W pakiecie oprogramowania 6.0. zawartych jest także wiele modyfikacji i usprawnień, w tym zmiany w wyglądzie, układzie menu i aplikacjach.

Informacja prasowa: PRcontext

Najnowsza aktualizacja dla modelu InkPad 3 Pro zawiera rozwiązania, które są już znane użytkownikom czytnika PocketBook Touch HD3.

Dzięki wydajnej pracy ekspertów PocketBook i Legimi mogliśmy wykorzystać doświadczenia z prac nad poprzednią aktualizacją i opracować pakiet dla czytnika PocketBook InkPad 3 Pro – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny w firmie PocketBook za rozwój polskiego rynku. Teraz zarówno sześciocalowy wodoodporny model z obsługą plików audio i łącznością Bluetooth, jak i jego większy odpowiednik z ekranem o wyższej rozdzielczości oferują te same funkcjonalności.

Oprogramowanie 6.0. zawiera:

  • Nowy wygląd interfejsu dla wszystkich aplikacji, powiadomień oraz paneli zarządzania. Zmieniony został także sposób prezentacji „informacji o książce”, a w aplikacji Audiobooki będzie teraz można łatwiej odsłuchiwać i sortować pliki.
  • Obsługę aplikacji Legimi i pakiet usprawnień, w którym, poza nowym logiem, pojawiają się:
    • Nowy interfejs
    • Zmodyfikowany wygląd sekcji statystyk
    • Zarządzanie książkami (usuwanie ich z konta, sortowanie w porządku rosnącym lub malejącym po dacie dodania na półkę, dacie otwarcia, pobrania na urządzenie, po tytule lub autorze)
    • Wyszukiwanie książek po tytule lub autorze
    • Filtrowanie listy książek według kategorii: „Wszystkie”, „Tylko pobrane”, „Tylko niepobrane”
    • Wyświetlanie ilości stron pozostałych do końca rozdziału.
  • Kolejne z obsługiwanych formatów plików czyli CBR, CBZ i EPUB3. Oznacza to, że urządzenie, jak żadne inne na rynku, wspiera w tym momencie 20 różnych rodzajów plików tekstowych.
  • Zmieniony układ głównego menu, w którym będzie można dodawać ikony ulubionych aplikacji dostępnych na czytniku.
  • Dla osób preferujących usługę Cloud wprowadzono opcję logowania się do konta poprzez skanowanie smartfonem kodu QR.
  • Szybsze wybudzanie z trybu uśpienia, wyższa responsywność panelu dotykowego.

Oprogramowanie można pobrać za pomocą łączności Wi-Fi lub ze strony

#TerazCzasNaCzytanie – Legimi udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży

Inf. pras: Poznań, 13.03.2020 r.

Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Od dziś rodzice mogą pobrać dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe.

To, jakie skutki psychiczne przyniesie kwarantanna, w ogromnej mierze zależy od nas, dorosłych. Zachęcamy do czytania z dziećmi książek w tym czasie. Czytanie uspokaja – zarówno nas jak i dzieci; co więcej – ten niewielki wysiłek rodzica bardzo istotnie podnosi poczucie bezpieczeństwa dzieci. Wspaniałym efektem ubocznym będzie budowanie kompetencji emocjonalnych, społecznych i poznawczych dzieci, co stanowi fundament sukcesu w szkole. Warto skorzystać z tej niełatwej okazji, by przekuć kryzys na wielką wartość – mówi Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

Kolekcja przygotowana przez Legimi obejmuje 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszych nastolatków. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

Niemalże z dnia na dzień setki tysięcy, jeśli nie miliony osób, muszą poradzić sobie z problemem zamkniętych placówek oświatowych. Bliska nam jest propozycja Fundacji Powszechnego Czytania, zakładająca wykorzystanie czasu, jaki otrzymały nasze dzieci, na m.in. sięgnięcie po książkę. Szczególnie, że rozwiązania udostępniane przez Legimi idealnie nadają się do wykorzystania w zaistniałej w Polsce sytuacji. Mamy nadzieję, że choć trochę będziemy w stanie pomóc – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Wśród udostępnionych tytułów znajdują się zarówno bestsellery ostatnich miesięcy i lat, jak np. Księga luster Adama Fabera i Najwyższa góra świata Anny Onichimowskiej, jak i klasyka (Wakacje z duchami Adama Bahdaja). Pełną listę książek znaleźć można na stronie akcji. W przypadku zainteresowania projektem ze strony rodziców Legimi nie wyklucza kontynuacji i przygotowania dodatkowej kolekcji.

Książki papierowe w Legimi z okazji dziesięciolecia!

Ebooki i audiobooki bez limitu, a do tego… książki papierowe 50% taniej!

Legimi, serwis specjalizujący się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków, od dziś umożliwia swoim klientom kupowanie książek papierowych z rabatami sięgającymi 50%. Jest to kolejny etap tworzenia kompleksowej usługi, rozwijanej z myślą o najbardziej aktywnych czytelnikach.


Aktualizacja (godz. 14:00) – książki są już dostępne w ofercie. Pełen katalog wersji papierowych znajdziecie pod poniższym odnośnikiem.


Oprócz dostępu do cyfrowej biblioteki w subskrypcji, w Legimi można kupować w sposób tradycyjny ebooki i audiobooki z rabatem sięgającym 50%. Tak atrakcyjne zniżki obowiązują dla osób, będących stałymi użytkownikami serwisu i jednocześnie członkami Klubu Mola Książkowego. Zbierają oni bowiem punkty lojalnościowe m.in. za rejestrację, pobranie aplikacji, korzystanie z abonamentu i wymieniają je na rabaty w trakcie zakupów, obniżając cenę produktu nawet o połowę. Niektórzy użytkownicy przez lata skumulowali nawet kilkaset złotych w formie punktów. Od teraz mogą je przeznaczyć również na zakup książek drukowanych.

            – Przez naszą platformę przez ostatnią dekadę przewinęło się ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Zauważyliśmy, że część z nich traktowało Legimi jako przystanek na swojej czytelniczej drodze. Co czwarty użytkownik używał naszej aplikacji do tego, by przejrzeć interesującą książkę lub poznać autora przed dokonaniem zakupu wydania drukowanego. Dotychczas nie mieliśmy rozwiązania dla takich klientów. Sądzę więc, że z rozszerzenia oferty Legimi o wydania papierowe zadowoleni będą nie tylko czytelnicy ale również wydawcy, zyskujący dostęp do pokaźnej, budowanej przez lata bazy miłośników książek  – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Od dziś w katalogu dostępnych jest ponad 100 000 pozycji, wśród nich wiele tytułów w ogóle niewydawanych w formie ebooków, jak choćby kultowa Jeżycjada i dorobek Milana Kundery. Legimi oferuje również opcję sprowadzania konkretnych tytułów „na życzenie”. Co więcej osoby posiadające aktywny abonament (dotyczy to również darmowego okresu próbnego) i robiące zakupy za min. 50 zł korzystają dodatkowo z darmowej wysyłki, nie tylko w punktach odbioru, ale i kurierem. Obecnie przeglądanie katalogu tytułów papierowych i ich zakup możliwe są wyłącznie na stronie www.Legimi.pl. Zaplanowano jednak udostępnienie tej opcji także w aplikacjach mobilnych.

Benefity dla członków Klubu Mola Książkowego pozwalają uzyskać rabat bez wydawania złotówki w Legimi, np. rejestrując konto, pobierając aplikację na nowe urządzenie, czy też ściągając pierwszy tytuł (dotyczy również puli darmowych). Największą korzyść daje oczywiście posiadanie abonamentu, dla pakietów bez limitu zwrot na konto wynosi równowartość 5 zł miesięcznie. Punkty naliczane są automatycznie wszystkim osobom, które zarejestrowały konto w nowym Legimi (czyli od 6 czerwca 2019 r.), a także wcześniej zapisanym do KMK. Dołączenie do klubu jest możliwe po zalogowaniu się na stronie Legimi. Punkty są ważne bezterminowo pod warunkiem zalogowania się na swoim koncie raz na kwartał.

Rozpoczęcie sprzedaży książek drukowanych wpisuje się obchody 10-lecia Legimi. Serwis powstał w 2009 r. i z okazji okrągłej rocznicy od listopada 2019 r. przygotował dla swoich użytkowników szereg niespodzianek. Książki papierowe w Legimi są kolejnym elementem tych celebracji, ale przede wszystkim realizacją strategii rozwoju.

inf. pras. – Poznań, 12.02.2020 r.

Może to zatem czas, aby rozpocząć swoją przygodę z Legimi lub obdarować abonamentem kogoś, kto ceni sobie nie tylko książki elektroniczne?

Legimi na PocketBook Touch HD 3

Legimi na PocketBook Touch HD 3 już dostępne!

“Nie było chyba modelu, dla którego aplikacja Legimi była tak oczekiwana.” – tymi słowami zaczyna się informacja prasowa PocketBook,  która niesie ze sobą tę wesołą nowinę. Tak, od dziś możemy korzystać z Legimi na PocketBook Touch HD 3.

I coś w tych słowach jest. Pytania o to, kiedy Legimi trafi na PocketBook Touch HD 3, wielokrotnie można było zauważyć chociażby w wątkach na naszej wspólnej grupie na Facebooku. Pojawienie się usługi na tym modelu, stało się już niemal obowiązkowym ruchem ze strony producenta i pomimo, że sprawa się przeciągała, posiadacze Touch HD 3 rzeczywiście doczekali się jej obecności w lutym – tak, jak z początku planowano 😉

Legimi na PocketBook Touch HD 3

Nowe funkcje Legimi

Dodatkowo, oficjalna informacja głosi nie tylko o wprowadzeniu Legimi na PocketBook Touch HD 3, ale również o nowej funkcjonalności, na którą również sporo z Was czekało:

„Wprowadzając oprogramowanie z aplikacją Legimi dla modelu Touch HD 3, kończymy jednocześnie usprawnienie funkcjonalności tej aplikacji. Użytkownicy zyskują dostęp do książek wyświetlanych od ostatnio pobranych pozycji, a także możliwość usuwania przeczytanych ebooków. Cieszymy się, że Legimi jest dostępne na tak wielu naszych czytnikach.”

 Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook

Więc tak, to się dzieje. Skończy się “przelogowywanie” w usłudze Legimi na czytniku, aby pozbyć się książek z Biblioteki 😉 Usuwanie ebooków będzie teraz możliwe z poziomu aplikacji Legimi, dostępnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS. Wówczas, pliki takie nie będą widoczne już na naszej “półce” oraz nie będziemy ich widzieć po synchronizacji na czytniku. 

Jak zacząć korzystać z Legimi na PocketBook Touch HD 3?

Jeśli chodzi o samą aktualizację, obecność usługi Legimi na PocketBook Touch HD 3 stało się integralną częścią oprogramowania, począwszy od numeru v5.19.832. Paczkę z aktualizacją pobrać można z karty modelu Touch HD 3, znajdującej się na oficjalnej stronie PocketBook. Wspominam o tym dlatego, że jeśli czytacie ten artykuł, a godzina 13-ta jeszcze nie wybiła, znajdziecie tam wyłącznie dotychczasową wersję oprogramowania v5.19.673.

Możemy zarówno dokonać aktualizacji ręcznie (ściągając plik z aktualizacją ze strony podlinkowanej w akapicie wyżej) lub wyszukując aktualizacji oprogramowania bezpośrednio z poziomu czytnika. Ponownie wspomnę, że aktualizacja powinna być gotowa dziś po godzinie 13-tej.

Dla zainteresowanych zakupem nowego modelu zaznaczę też, że Legimi planuje niedługo wprowadzić Touch HD 3 do swojej abonamentowej oferty. Czekam jednak jeszcze na potwierdzenie terminu, kiedy oferta czytników zostanie uaktualniona o nowy model.

Podaruj Legimi w prezencie

Dla zaprawionego w boju mola książkowego, nie tylko czytnik jest doskonałym pomysłem na prezent. Książka też od zawsze była, jest i będzie jednym z najlepszych podarunków. A co jeśli powiem Wam, że możecie dać komuś w prezencie tysiące książek?

To prawda. Legimi wprowadziło możliwość podarowania abonamentu na ebooki i audiobooki w prezencie. Przebieg “procesu” jest bardzo prosty.

  1. Rejestrujemy konto. Przy tym punkcie na stronie Legimi znalazła się informacja, o której należy pamiętać – na podany adres zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Zatem aby uniknąć faux pas i aby osoba, którą chcemy obdarować nie wiedziała o naszych zamiarach do samego końca, podajmy swój adres, który do rejestracji możemy wykorzystać. Adres może zostać zmieniony w dowolnym momencie z poziomu ustawień konta.
  2. Należy dokonać płatności za wybrany okres. Do wyboru mamy aż sześć możliwości:
  • ebooki i audiobooki bez limitu – 1 miesiąc – 44,99 zł
  • ebooki i audiobooki bez limitu – 3 miesiące – 134,97 zł
  • ebooki i audiobooki bez limitu – 6 miesięcy – 269,94 zł
  • ebooki bez limitu – 1 miesiąc – 39,99 zł
  • ebooki bez limitu – 3 miesiące – 119,97 zł
  • ebooki bez limitu – 6 miesięcy – 239,94 zł

Moim zdaniem pomysł jest bardzo trafiony. Odkąd zacząłem korzystać osobiście, nie wyobrażam sobie, aby mogło zabraknąć Legimi na moim czytniku. Uważam też, że każdy eCzytelnik powinien osobiście się przekonać o zaletach płynących z korzystania z abonamentu. Jeśli ktoś myśli o tym, aby dać szansę Legimi, może wypróbować usługę przez siedem dni za darmo (słowem wyjaśnienia – okres testowy nie dotyczy “z góry” opłaconych pakietów za wskazany okres trwania abonamentu [tak jak w przypadku przekazywania Legimi w prezencie]).

Kolejną kwestią przemawiającą za Legimi jest fakt, że oferta książek w abonamencie zostanie niebawem rozszerzona do 150 000 tytułów, jak i o książki w innych językach. Ponownie jeszcze zaznaczę, że Legimi w prezencie oferuje najwyższy z pakietów bez limitu, czyli ebooki + audiobooki. W takiej cenie naprawdę warto rozpatrzyć sprawienie komuś takiego prezentu…

…choćby i sobie 😉

Mam nowy czytnik, ale nie widzi Legimi. Co zrobić?

Na naszej wspólnej grupie eCzytelnicy – ebooki, audiobooki, czytniki ebooków, widuję sporo zapytań o pomoc w zakupie czytnika. Na wybór konkretnej marki wpływ ma kilka różnej maści czynników. Bez dyskusji do jednego z nich możemy zaliczyć często zadawane w komentarzach pytanie – “A czy będziesz korzystać z Legimi?”. I tutaj, w przypadku odpowiedzi pozytywnej, wybór wówczas ogranicza się już do czytników PocketBook lub inkBOOK.

Dokonujemy swojego wyboru. Możemy zarówno kupić czytnik w ramach abonamentu za złotówkę, a możemy też wykupić abonament osobno. Bez znaczenia jak to zrobimy – kupujemy go, dociera do nas, odpalamy, aktualizujemy oprogramowanie i… po Legimi ani widu, ani słychu…

Po aktualizacji oprogramowania, po przejściu w usługi Sklep/Księgarnia powinniśmy zostać przekierowani do Legimi, a ikony te powinny zostać zastąpione ikonami tejże usługi. Co jeśli tak się nie dzieje? Mnie również to dotknęło, gdy zaktualizowałem swojego PocketBook Touch Lux 4.

Pełen rozpaczy sprawdziłem wersję oprogramowania, próbowałem wyszukać nowych aktualizacji. Niestety. Czytnik bezlitośnie bił mnie po oczach komunikatem:

Z sytuacji na szczęście jest wyjście. Nie jest nawet tak bardzo skomplikowane, jednak wymaga nieco więcej nakładu czasu przez wzgląd na to, że jesteśmy uzależnieni od czasu reakcji supportu Legimi/PocketBook. Poruszam temat PocketBooka, bo z doświadczenia wiem, że sytuacja najczęściej ma miejsce właśnie ze szwajcarskimi czytnikami.

Czytnik bez obsługi Legimi nie przejawia zainteresowania tą usługą i nie jest nigdzie widoczna (tak jak wspomniałem wcześniej, ikona z zieloną literą “L” powinna zastąpić usługi SklepKsięgarnia).

 

Takie samo zachowanie przejawia w momencie, gdy nasz czytnik nie znajduje się w odpowiedniej bazie danych Legimi, która zawiera urządzenia wspierające korzystanie z usługi. I właśnie rozwiązanie problemu polega na uzupełnieniu tejże bazy o nasz egzemplarz.

Można tego dokonać to na cztery sposoby:

  • Napisać do wsparcia technicznego Legimi pod adresem support@legimi.com
  • Napisać do wsparcia technicznego PocketBook pod adresem help@pocketbook-int.com
  • Napisać do Legimi na ich profilu na Facebooku
  • Napisać do PocketBook na ich profilu na Facebooku

Bez znaczenia, który sposób wybierzemy, należy przygotować sobie numer seryjny swojego urządzenia w formie edytowalnej (tekstowej). Nie wysyłajmy zdjęcia czytnika, ani zrzutu ekranu – CTRL+C/CTRL+V jest na pewno wygodniejsze dla Konsultanta, który nasze zgłoszenie będzie obsługiwał.

Przyznam, że sam z początku wysłałem zdjęcie, które nie dość, że w facebookowym Messengerze okazało się nie zbyt czytelne, to w dodatku nie wziąłem poprawki na to, że Konsultant będzie musiał ręcznie sobie przepisać zlepek losowych znaków, dlatego przestrzegam Was przed popełnieniem podobnego faux pas.

Numer seryjny urządzenia znajdziemy w ustawieniach czytnika:

Ustawienia > O urządzeniu > Model urządzenia

Osobiście skorzystałem z trzeciego sposobu i uważam, że jest błyskawiczny. Moje zgłoszenie zostało obsłużone i zamknięte w przeciągu niecałych trzydziestu minut (chapeau bas, biorąc pod uwagę godziny wieczorne moich wiadomości).

Po uzyskaniu przez konsultanta numeru seryjnego czytnika, uzupełni on wspomnianą wyżej bazę o numer naszego czytnika. Po naszej stronie nie pozostaje nic innego, jak poczekać na pojawienie się aplikacji Legimi na naszym czytniku – pamiętajmy jednak, aby ciągle być podpiętym do sieci WiFi, aby zmiany zostały wprowadzone.

 

Voila! To wszystko. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłego czytania z Legimi!

“Polska literatura współczesna za darmo” w Legimi na Stulecie Niepodległości Polski + czcionka Brygada 1918

Legimi dołączyło do obchodów stulecia niepodległości Polski, z której to okazji przygotowano kolekcję współczesnej literatury polskiej. Wśród nich znalazły się bestsellery, jak i tytuły, które zdobywały najważniejsze nagrody literackie.

Książki dostępne są pod odnośnikiem www.legimi.pl/niepodlegla, na której wpisując kod “100lat”, przechodzimy do wyboru interesującej nas pozycji, która trafi na stałe do biblioteki naszego konta Legimi.

Tytuły te są również dostępne w abonamencie, niemniej jednak po upływie okresu abonamentu lub rezygnacji z niego, w przeciwieństwie do pozostałych książek na półce Legimi, wybrany tytuł pozostanie z nami na zawsze.

Książek jest szesnaście, więc wybór nie jest mały:

  • “Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz
  • “Jak zawsze” – Zygmunt Miłoszewski
  • “Ślepnąc od świateł” – Jakub Żulczyk
  • “Czereśnie zawsze muszą być dwie” – Magdalena Witkiewicz
  • “Szeptucha” – Katarzyna Berenika Miszczuk
  • “Pochłaniacz” – Katarzyna Bonda
  • “Król” – Szczepan Twardoch
  • “Łaska” – Anna Kańtoch
  • “Wotum nieufności” – Remigiusz Mróz
  • “Bieguni” – Olga Tokarczuk
  • “Guguły” – Wioletta Grzegorzewska
  • “Cwaniary” – Sylwia Chutnik
  • “Kontener” – Marek Bieńczyk
  • “Jadąc do Babadag” – Andrzej Stasiuk
  • “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” – Dorota Masłowska
  • “Widma” – Łukasz Orbitowski

Jeśli nie jesteście pewni na co się zdecydować, na pomoc nadchodzi specjalne wydanie internetowego magazynu Prolog, które jest poświęcone książkom udostępnionym w ramach akcji.



Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała, warta uczczenia rocznica. Zależało nam na tym, by ta celebracja była jak najbardziej pozytywna, pozwoliła uciec od codziennych podziałów i konfliktów. Cóż  więc może być lepszego niż  czytanie i słuchanie książek? Chcemy pokazać, jak wiele ma nam do zaproponowania współczesna polska literatura. Zarówno popularna, jak i ta nieco ambitniejsza, która bywa naszą polską wizytówką na najważniejszych konkursach literackich na świecie. To świetna okazja przede wszystkim dla osób, które rzadko mają okazję sięgnąć po lekturę, by przekonać się o tym samodzielnie w nowoczesnej, cyfrowej formie – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i akcji „Niepodległa”. Książki dostępne w akcji możemy pobrać za darmo do końca roku, a czytać bez końca 😉

Osoby korzystające z Legimi na urządzeniach z Androidem mogą ponadto czytać ebooki z wykorzystaniem czcionki Brygada 1918, udostępnionej z okazji tej wyjątkowej rocznicy i zaimplementowanej w najnowszych wersjach aplikacji. Czcionka ta jest cyfrową wersją kroju pisma Brygada zaprojektowanego ok. 1928 roku, prawdopodobnie przez polskiego grafika i typografa Adama Półtawskiego na 10-lecie niepodległości Polski.

– Możliwość przeczytania dowolnej książki w tej historycznej czcionce symbolicznie pozwoli doświadczyć ponadczasowego charakteru pisma i języka, łączącego pokolenia i formującego tożsamość narodową. – dodaje Mikołaj Małaczyński

Źródło informacji + zdjęcia: Legimi

 

Nowości w abonamencie Legimi – dwa razy więcej czytania

Spore zmiany w Legimi – serwis wprowadza nowości, które dodatkowo uatrakcyjniają ich dotychczasową ofertę. Dwukrotnie został powiększony katalog tytułów, które możemy pobrać dla czytników Kindle, w ofercie dostępnych jest więcej czytników “za złotówkę” oraz podwojono limity w najniższych pakietach. Co więcej – za niedługo w abonamencie znajdzie się ok. 150 000 książek.

Od początku tego tygodnia, użytkownicy Kindle posiadający pakiet bez limitu, mają już dostęp do ponad 20 000 książek w formie elektronicznej. Oferta została uzupełniona o tytuły między innymi takich wydawnictw jak Czwarta Strona, W.A.B., czy Wielka Litera. Użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich tytułów z oferty dostępnych na smartfonie, tablecie, komputerze, a w ciągu miesiąca na czytnik Kindle mogą pobrać do 10 ebooków. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z czytnikami Kindle, konieczna jest instalacja osobnej aplikacji na komputer, za pośrednictwem której użytkownicy mogą obsługiwać abonament dla czytników Amazonu . Od kilku tygodni wsparcie dla aplikacji nie oferuje wyłącznie system Windows, ale już również Mac OS.

Do oferty czytników za złotówkę w ramach abonamentu trafiły nowe, całkiem świeże modele:

PocketBook InkPad 3 jest pierwszym, ośmiocalowym czytnikiem dostępnym w ofercie.

Abonenci Legimi za niedługo poczują przypływ nowości, bo do ich dyspozycji trafi aż 150 000 tytułów dostępnych nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i niemieckim. Pomimo tak kolosalnej zmiany w ofercie, cena abonamentu nie ulegnie zmianie. Co więcej – ilość stron dostępnych w najtańszych wariantach abonamentu zostaną podwojone. Abonamenty bez limitu można też zakupić w ofercie operatorów telefonii komórkowej Play i T-Mobile za 20zł. Na Legimi.pl z kolei ceny zaczną się od 32zł dla abonamentu terminowego na okres 12 miesięcy.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Legimi uskuteczniając swoje działania na rynku zagranicznym, przejął niemiecką usługę Readfy, która oferowała bezpłatny dostęp do ebooków w zamian za możliwość emitowania reklam w trakcie lektury. Być może taki model pojawi się również na rynku polskim.

 

Źródło: informacja prasowa Legimi

Aktualizacja oprogramowania dla PocketBook Touch Lux 4 – obsługa Legimi

Gdy czwarta odsłona modelu z rodziny Touch Lux weszła na rynek, w różnych grupach i na forach można było spotkać się z co najmniej jednym pytaniem o to, czy – podobnie jak jego starsi bracia – będzie obsługiwał Legimi. Od wczoraj jest to oficjalnie możliwe.

W informacji prasowej możemy przeczytać:

„Jak przystało na model z rodziny Touch Lux, najnowszy czytnik z tej linii również zyskuje aplikację Legimi,” mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. „Od tej chwili każdy użytkownik PocketBook Touch Lux 4 może cieszyć się dostępem do ponad 25000 ebooków z oferty Legimi!”

W dniu wczorajszym pojawiła się aktualizacja oprogramowania, integrująca czytnik z usługą Legimi. Aby pobrać aktualizację, należy pamiętać o naładowaniu baterii czytnika i aktywowaniu łącza WiFi, za pośrednictwem którego oprogramowanie zostanie pobrane. Wszystko odbywa się w wygodnym trybie online.

Paczkę z aktualizacją pobierzemy również bezpośrednio ze strony producenta, sygnowanej jako wersja 5.8.502. Archiwum waży około 224MB. Pomoc w ręcznej aktualizacji oprogramowania znajdziemy w tym dokumencie (w języku angielskim).

 

Warto wspomnieć, że PocketBook Touch Lux 4 jest już również oficjalnie dostępny do zakupu w ramach abonamentu Legimi. Wyliczenia przedstawiają się następująco:

W przypadku abonamentu na ebooki + audiobooki bez limitu:

  • Umowa na 24 miesiące
    • Koszt czytnika: 1 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł
  • Umowa na 12 miesięcy
    • Koszt czytnika: 399 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł
  • Umowa na 6 miesięcy
    • Koszt czytnika: 499 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 58,99 zł

W przypadku abonamentu na ebooki bez limitu:

  • Umowa na 24 miesiące
    • Koszt czytnika: 1 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł
  • Umowa na 12 miesięcy
    • Koszt czytnika: 399 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł
  • Umowa na 6 miesięcy
    • Koszt czytnika: 499 zł + etui 79 zł
    • Miesięczna cena abonamentu: 53,99 zł