Amazon

Jeff Bezos: “Wielka fuzja już w drugiej połowie 2019 roku”. Amazon przejmuje Rakuten Kobo

Jeff Bezos: “Wielka fuzja już w drugiej połowie 2019 roku”. Amazon przejmuje Rakuten Kobo

To było do przewidzenia. Użytkownicy forum mobiread od dawna spekulowali, że Amazon szykuje się do przejęcia konkurencji, przez co poza premierą Paperwhite IV [i ostatnim odświeżeniem podstawowego modelu All-New Kindle], dostrzegaliśmy suszę w kwestii nowych technologii pojawiających się w modelach Amazonu.

Amazon przejmuje Rakuten Kobo

Końcem ubiegłego tygodnia w Seattle, odbyła się narada przedstawicieli producentów czytników książek elektronicznych – Amazon Kindle i Rakuten Kobo. Celem spotkania była tradycyjna dla takich konferencji dyskusja na temat przyszłości rynku eCzytelniczego i jego rozwoju.

Pojawił się jednak również temat kooperacji obu marek, widząc okazję na pełne przejęcie rynku eCzytelniczego na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jak się okazało, temat wcale nie jest nowy, a na czwartkowej konferencji, miała miejsce poważna dyskusja na temat fuzji obu producentów. Jeff Bezos potwierdził, że efektem długich rozmów będzie wprowadzenie do oferty Amazonu modeli Kobo.

Fuzja Kobo i Tolino i współpraca z Wallmart spowodowała znaczący wzrost sprzedaży czytników marki Kobo. Amerykański monopolista już w zeszłym roku wywęszył sukces szerszej dystrybucji, a okazję podsycił raport wyników sprzedażowych na terenie Kanady, które pokazały, że sprzedaż czytników Kobo niemal dwukrotnie przekracza sprzedaż urządzeń marki Kindle.

Raport sprzedaży czytników w Kanadzie na rok 2018

Przy okazji wyjawienia tajemnicy, potwierdzono również planowaną integrację z ekosystemem Amazonu w nowych czytnikach – czytniki Kobo mają otrzymać dedykowane oprogramowanie, znane nam z czytników marki Amazon Kindle. Obecni użytkownicy czytników Kobo będą mogli dokonać migracji, tym samym integrując swoje urządzenie z kontem Amazonu, co pozwoli na pełne korzystanie z usług Amazonu również na Kobo.

Niewiadomą jednak jest jeszcze kwestia, co z usługą Audible i jak zostanie rozwiązana sprawa z obsługą formatu ePUB – pojawiły się jednak głosy, że wydana zostanie dodatkowa aktualizacja, pozwalająca na korzystanie z tego formatu tylko użytkownikom Kobo. Jeśli to się powiedzie, to być może format ePUB kiedyś trafi również na czytniki Amazonu?

Amazon postanowił również zadbać o swoich nowych Klientów. Tym samym obecni posiadacze czytników Kobo mogą liczyć – wraz z przypisaniem urządzenia do konta na Amazon – na odnowienie gwarancji na warunkach amerykańskiego giganta. Warunkiem jednak jest wiek czytnika. Z takiej możliwości skorzystają wyłącznie Klienci, którzy dokonali zakupu czytnika Kobo w ciągu dwóch ostatnich lat [wyczytałem, że brany pod uwagę jest cały rok 2017 i 2018].

Kobo i Walmart
Zdjęcie z materiałów prasowych. Kobieta trzyma w ręku czytnik Kobo Aura [niedługo – Amazon Kobo Aura].

Tym samym, linia czytników Amazonu uzupełni się o czytniki z technologią Comfortlight. Na ten temat również spekulowano na zagranicznych, internetowych forach, wyjaśniając dlaczego Amazon nie wprowadził jeszcze na rynek czytnika z regulowaną barwą doświetlenia.

“Istniejemy na rynku od lat. Branża ta nie jest obszerna i nie możemy pozwolić sobie na niezdrową konkurencję i nigdy nie podejmowaliśmy wrogich działań.” – tłumaczy Jeff Bezos“Od dawna widzieliśmy okazję w połączeniu naszych sił. Wszyscy dobrze się znamy, a wspólne konferencje odbywają się bardzo często. Nie wiedzieliśmy jednak, czy taki projekt się uda, dlatego nie chcieliśmy informować o tym zbyt wcześnie. Jednak teraz jesteśmy już pewni – wielkiej fuzji możemy spodziewać się już w drugiej połowie tego roku. Będzie to zarówno korzystne dla nas, producentów, jak i wszystkich Konsumentów. To spory sukces i ogromny krok do przodu.

Kadr z przemówienia Jeffa Bezosa, na temat fuzji Amazonu i Rakuten Kobo

Fuzja ma zatem nastąpić dość szybko, a kwestia przejęcia była na ustach amerykańskich kolosów już od prawie roku. Zobaczymy również, jak taki ruch wpłynie na rynek europejski.

W przeciwieństwie do wycieków czytników Kobo, tutaj udało się zachować milczenie przez znacznie dłuższy czas – może to świadczyć o tym, że tak jak Amazon potrzebuje wśród swoich urządzeń marki Kobo, tak samo Kobo potrzebuje Amazonu pod kątem właściwego podejścia do biznesu.

Źródło:

Prima aprilis – ale wizja interesująca 😉

Posted by Krzysztof Zemczak in Wydarzenia, 0 comments
Amazon eliminuje książki szerzące dezinformację o szczepieniach oraz promujących leczenie autyzmu

Amazon eliminuje książki szerzące dezinformację o szczepieniach oraz promujących leczenie autyzmu

Amazon podjął działania w celu wyeliminowania ze swojej oferty książek, które szerzą fałszywe informacje na temat szczepień i leczenia autyzmu przy pomocy pseudonaukowych metod.

Prasa od lat punktowała Amazon za wprowadzenie do oferty książek, które promują dezinformację w zakresie zdrowia i skuteczności szczepień. Ostatecznie, presja została wywarta w związku z pojawieniem się artykułu na portalu The Wired, który krytykował Amazon za obecność fałszywych, pseudomedycznych książek w ofercie amerykańskiego giganta, w których przedstawione metody nie są skuteczne, a co więcej – są niebezpieczne.

Amazon walczyć z fałszywymi informacjami zaczął już w lutym, kiedy to podjął się wyrzucenia filmów dokumentalnych, dotyczących teorii przeciwnych szczepieniom ze swojej platformy Prime Video. Teraz przyszedł czas na książki.

Analiza NBC News[1] donosi, że książka “Healing the Symptoms Known as Autism”, sprzedawana za 28$, otrzymała ocenę 3,5 bazując na 631 recenzjach użytkowników. Książka promowała uzdrawiającą moc dwutlenku chloru, formę wybielacza, twierdząc, że 191 dzieci zostało wyleczonych z autyzmu przy zastosowaniu leczenia chemikaliami. Zostało potwierdzone, że leczenie tym sposobem może spowodować nudności, odwodnienie i w efekcie może zagrozić życiu osób, których leczenie podjęto w ten sposób[2].

Kolejny tytuł, “Fight Autism and Win” promował chelatację, która jest niesprawdzonym sposobem leczenia, polegającym na leczeniu stosując antidotum na zatrucie rtęcią. Sposób ten nawiązuje do mitu, jakoby autyzm był spowodowany wpływem rtęci obecnej w dziecięcych szczepionkach. Z badań wynika, że chelatacja może spowodować między innymi śmiertelne w skutkach uszkodzenie nerek[3]. Książka była sprzedawana w cenie 25$, osiągając zaskakującą ocenę 4,8 bazując na 54 recenzjach użytkowników.

Zatem oficjalnie Amazon dołączył do grona platform internetowych, które podjęły walkę z dezinformacją na temat szczepień. Dla przypomnienia, Facebook niedawno również podjął działania w kierunku wyeliminowania fałszywych teorii dotyczących szczepionek dziecięcych, odrzucając reklamy i zmniejszając zasięgi postów, których treść promuje ideę, jakoby skuteczność szczepień była wątpliwa. Z kolei serwis Pinterest zupełnie zablokował wyniki wyszukiwania związane z zagadnieniem szczepień. Obok nich pojawił się też YouTube, który postanowił bez wyjątku blokować reklamy dotyczące tej tematyki.

Jak widać wyżej, książki te cieszą się sporą popularnością, dlatego ich wycofanie jest jak najbardziej słusznym posunięciem. W dodatku jest to kolejny krok w kierunku obalania niebezpiecznych, antyszczepionkowych teorii.

Mam tylko nadzieję, że ruch ze strony Amazonu nie jest zwyczajnie szybką reakcją na postawione zarzuty, mającą na celu pokazanie prowizorycznej walki z tym zagadnieniem – w końcu póki co, mowa o usunięciu zaledwie dwóch tytułów… Liczę jednak na to, że to dopiero początek przeprawy w słusznej sprawie i cieszę się, że coraz więcej platform decyduje się na eliminowanie takich fałszerstw.

Źródła:

Posted by Krzysztof Zemczak in Informacje, 0 comments
Amazon: promocje na Kindle 8 [-20€], Kindle Paperwhite III [-30€] i Kindle Paperwhite IV [-20€]

Amazon: promocje na Kindle 8 [-20€], Kindle Paperwhite III [-30€] i Kindle Paperwhite IV [-20€]

Na niemieckim Amazonie trwają promocje na czytniki Kindle. W okazyjnych cenach kupimy trzy modele: podstawowego Kindle 8, świeżego Paperwhite IV i tymczasowo przywróconego do sprzedaży Paperwhite III.

Prawdopodobnie jest to ostatnia przedświąteczna promocja organizowana przez niemiecki Amazon. Na razie nic nie wiadomo co do czasu zakończenia promocji, zatem lepiej nie zwlekać. Przy okazji zachęcam do bieżącego śledzenia aktualnych okazji na czytniki, akcesoria i zestawy, które dorwiemy jeszcze w grudniu tego roku.

Kindle 8

Podstawowy model zakupimy w dwóch wariantach kolorystycznych. Czytnik przeceniony został o 20€, co w przeliczeniu na złotówki daje nam ok. 260zł. Oczywiście cena dotyczy ceny katalogowej Amazonu, co oznacza, że obejmuje niemiecką stawkę VAT wynoszącą 19%. W koszyku dostrzeżemy nieznacznie wyższą cenę po przeliczeniu stawki VAT na wartość obowiązującą w Polsce (23%).

Z akcesoriów, które możemy dodatkowo dokupić do czytnika dostępne jest oryginalne etui w czterech wersjach kolorystycznych (niebieskim, różowym, czarnym i białym). Etui wycenione jest na 24,99€ i niestety w chwili obecnej nie jest objęte żadną promocją.

Promocje na Kindle - Kindle 8

Kindle Paperwhite III

Do sprzedaży wrócił Kindle Paperwhite III. Jeszcze niedawno możliwy był do zakupu tylko biały wariant kolorystyczny – w chwili obecnej możemy kupić zarówno białą, jak i czarną wersję. Promocja obejmuje aż 30€ obniżki i dotyczy to zarówno wersji “podstawowej” jak i wersji z 3G. Wersję klasyczną kupimy za ok. 480zł, z kolei za wersję z 3G damy ok. 740zł.

Tutaj do czytnika możemy okazyjnie dokupić oryginalne etui z trybem usypiania i wybudzania czytnika. Etui dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych i z przeróżnymi motywami, niemniej jednak tylko okładka w czarnym kolorze została przeceniona na 9,99€ (aż 20€ mniej).

Promocje na Kindle - Paperwhite III

Kindle Paperwhite IV

Tutaj nieco mniejsza niż ostatnio, ale wciąż – promocja na nowy, wodoodporny czytnik Paperwhite IV wynosi w chwili obecnej 20€. Nadal nic nie wiadomo o białym kolorze, zatem tutaj zakupu dokonamy wyłącznie w klasycznej czerni. Wersję podstawową z 8GB pamięci wewnętrznej kupimy za ok. 530zł, wersję z czterokrotnie większą pamięcią dorwiemy za ok. 660zł, a za 4G dodatkowo dopłacimy jakieś 250zł, bo najdroższy wariant sięga już ponad 900zł.

Z akcesoriów w promocyjnych cenach znajdziemy trzy kolory oryginalnego etui z trybem usypiania i wybudzania czytnika. W przeciwieństwie do etui na Paperwhite III, tutaj przecena sięga tylko 5€.

Jeśli mowa o Paperwhite IV, warto wspomnieć o przecenionych zestawach, również dostępnych w trzech wariantach. Zestawy poza czytnikiem, zawierają również etui i zasilacz. Kupując zestaw, możemy liczyć na oszczędność rzędu 35€ w stosunku do tego, ile zapłacilibyśmy kupując wszystkie trzy produkty osobno.

Promocje na Kindle - Paperwhite IV

Przyda się…

Klasycznie zamieszczam kilka wskazówek jak dokonywać zakupów w Amazonie. Przydadzą się przede wszystkim osobom, które dokonują zakupów po raz pierwszy.

  • Zarówno do niemieckiego, jak i amerykańskiego Amazonu, zalogujemy się korzystając z tego samego konta.
  • Kindle bez reklam są wysyłane do Polski. Wersja z reklamami już nie.
  • Przesyłka jest darmowa dla zakupów przekraczających wartość 39€.
  • Dokonując zakupów polską kartą płatniczą, przewalutowanie najlepiej zostawić bankowi.
  • Karta zostaje obciążona dopiero w momencie wysyłki. Gdy dokonujemy swojego pierwszego zakupu na Amazonie, karta może zostać chwilowo obciążona kwotą 1 PLN lub 1 EUR. Obciążenie zostanie zwrócone w przeciągu kilku dni.
  • Ceny podane na stronie sklepu biorą domyślnie pod uwagę niemiecką stawkę VAT (19%). Gdy uzupełnimy polski adres, zostanie ona przeliczona według polskiej stawki, wynoszącej 23%. W koszyku zatem dostrzeżemy nieco wyższą cenę od tej widocznej na stronie produktu.
  • Korzystając z odnośników w artykule, wspierasz rozwój serwisu eCzytelnik.com

Pamiętajmy też, że nie istnieje oficjalny polski dystrybutor Kindle. Tylko dzięki zakupom w Amazonie mamy prawo do pełnej gwarancji producenta. Niewątpliwą zaletą jest również bardzo sprawny kontakt z obsługą techniczną Amazonu, która zapewnia całkowite wsparcie dla naszego urządzenia, jak i gwarantuje zakupy bez ryzyka. Więcej o tym tutaj.

Posted by Krzysztof Zemczak in Okazje, 0 comments
Wpis gościnny: Czy warto zrezygnować z papierowych książek na rzecz czytnika ebooków?

Wpis gościnny: Czy warto zrezygnować z papierowych książek na rzecz czytnika ebooków?

Od kilku lat czytniki ebooków cieszą się rosnącą popularnością. Wielu fanów nowinek technologicznych całkowicie zrezygnowało na ich rzecz z tradycyjnych książek. Zastanawiasz się nad zakupem czytnika? Sprawdź, jakie możliwości oferuje taki sprzęt i czy sprawdzi się u Ciebie.

Podróżuj z całą biblioteką

Dzięki czytnikom nie musisz już decydować, którą książkę wziąć ze sobą w podróż. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś miał je przy sobie wszystkie w zdigitalizowanej formie. Cała Twoja biblioteka zgrana na czytnik wciąż będzie ważyć mniej, niż jedna tradycyjna książka. To również świetna opcja dla osób, które często się przeprowadzają. Szybko zapomnisz o dźwiganiu kartonów pełnych ulubionych powieści i czasopism.

Oszczędzaj

Ebooki są tańsze od swoich papierowych wersji. Co więcej, wiele tytułów dostępnych jest w sieci całkowicie za darmo ze względu na to, że wygasły do nich prawa autorskie bądź autorzy chcą się podzielić swoją twórczością bez opłat. Czytnik zadowoli więc każdego, kto lubi oszczędzać nie tylko miejsce, ale też pieniądze. Przekonasz się, że w krótkim czasie ta inwestycja zacznie się zwracać sama.

Czytnik Kindle - RTV EURO AGD

Czytaj przez całą dobę

Niezwykłym atutem czytników najnowszej generacji jest podświetlany ekran imitujący kartkę papieru. Dzięki temu oczy nie męczą się, tak jak ma to miejsce w przypadku komputera czy tabletu. Taką funkcję oferuje m.in Kindle Paperwhite 3. Podświetlenie umożliwia także czytanie przy bardzo słabym oświetleniu lub w całkowitej ciemności. Oznacza to, że niezależnie od warunków, nie musisz przerywać wciągającej lektury.

Tu i teraz

Naszła Cię ochota na przeczytanie konkretnego tytułu? Żaden problem! O każdej porze dnia i nocy ebooka łatwo oraz szybko pobierzesz ze strony wydawnictwa lub internetowej księgarni. W kilka sekund wymarzona książka wyląduje na Twoim czytniku. A wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu albo wypatrywania kuriera.

Dodatkowe funkcje

Zastanawiasz się, ile minut zajmie Ci doczytanie książki? Chciałbyś szybko zerknąć do słownika, czytając w obcym języku? Potrzebujesz zajrzeć na chwilę do internetu? Te oraz wiele innych problemów rozwiązują funkcje wbudowane w czytniki. Dodatkowo możesz także personalizować tekst, zmieniając krój oraz wielkość czcionki. Nie musisz się już także martwić o brak zakładki, ponieważ czytnik zapamiętuje stronę, na której był w danym momencie czytelnik.

Czytnik Kindle - RTV EURO AGD 2

Dla niektórych papier wciąż jest świętością i za nic w świecie nie dadzą się przekonać do zmiany swoich nawyków. Korzystanie z czytników nie musi jednak oznaczać całkowitej rezygnacji z tradycyjnych książek. Może być za to świetnym ich dopełnienie. Warto zastanowić się nad zakupem dobrej jakości czytnika, ponieważ możliwości, jakie dają te niewielkie urządzenia, są tak ogromne, że z czasem nie będziesz się mógł bez nich obejść. Daj sobie szansę na poznanie nowego poziomu czytania: kiedy, jak i gdzie chcesz!

Wpis gościnny: euro.com.pl

Posted by Krzysztof Zemczak in Wpisy gościnne, 0 comments
Amazon opracował nowe futerały dla Kindle Oasis 2

Amazon opracował nowe futerały dla Kindle Oasis 2

Futerały dla Kindle Oasis 2 - koloryW ciągu najbliższych dwóch miesięcy możemy spodziewać się, że do zakupu trafią nowe, oficjalne futerały dla Kindle Oasis 2. Informacje wyglądają na potwierdzone, bo produkty już są dostępne w amerykańskim oddziale Amazonu, natomiast wciąż jeszcze nie możemy dokonać ich zakupu.

Kiedy oficjalnie ogłoszono wejście na rynek nowego modelu Kindle Oasis 2, Amazon opracował dla niego futerały wykonane w dwóch wariantach – ze skóry i materiału. Spotkały się one z licznymi negatywnymi opiniami dotyczącymi ich kiepskiej jakości wykonania i zastosowania zbyt słabych magnesów. Etui nie przyjęły się na szerszą skalę, przez co zostały wycofane, a Amazon zaczął polecać zakup produktów marki CaseBot.

W sklepie amerykańskiego oddziału Amazonu pojawiły się jednak dwa nowe artykuły, które są zalążkiem strony produktowej dla nadchodzących futerałów. Nie przeczytamy opisu, nie kupimy ich, natomiast udostępniona została galeria produktowa dla obu wariantów. Sugerują one, że osobno skórzane, jak i materiałowe futerały pojawią się w trzech różnych kolorach. Gdzieś je już widziałem… Pewnie dlatego, że zdjęcia przedstawiają identyczne produkty, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich futerałów. Możemy się zatem spodziewać, że wizualnych nowości możemy się nie doczekać, natomiast wątpliwa dotychczas jakość wykonania ulegnie zmianie – oby na lepsze.

Jeśli chodzi o zamówienie, z technicznego punktu widzenia jesteśmy w stanie zarówno dodać je do koszyka i przejść do momentu potwierdzenia zamówienia, natomiast odbijamy się od informacji, że dostawa będzie miała miejsce dopiero za 1-2 miesiące. Biorąc pod uwagę sprawne działania Amazonu, możemy się spodziewać, że czas jest oszacowany systemowo, a wprowadzenie produktów na rynek może być szybsze.

Na stronie produktów widzimy też, że futerał wykonany ze skóry został wyceniony na 59,99$, a ten wykonany z materiału na 44,99$ – czyli nie tylko grafiki zostały takie same, ale również ich cena.

Masz Kindle Oasis 2? Dasz drugą szansę nowemu futerałowi Amazonu?

View Results

Loading ... Loading ...

Futerały dla Kindle Oasis 2 - futerały wodoodporne Futerały dla Kindle Oasis 2 - otwarty czytnik

Posted by Krzysztof Zemczak in Czytniki ebooków, 0 comments
Liquavista rozwiązana – nie będzie kolorowych wyświetlaczy w Kindle?

Liquavista rozwiązana – nie będzie kolorowych wyświetlaczy w Kindle?

Liquavista - logoOstatnio w ebookowym światku było głośno w sprawie zamknięcia holenderskich oddziałów Liquavista przez Amazon. Co to oznacza? A to, że o kolorowych wyświetlaczach w Kindle możemy w najbliższym czasie zapomnieć.

Przypomnijmy, że Amazon kupił Liquavistę siedem lat temu od Samsunga. Snuto domysły, jakoby Samsung chciał się odciąć od firmy, przez wzgląd na niezupełnie nadającą się dla ich produktów technologię wyświetlaczy. Do smutnych wieści należy fakt, że odkąd Samsung przejął Liquavistę, światła dziennego nie ujrzało żadne urządzenie z ich technologią. Amazon wówczas pojawił się z pomysłem, że przygarnie Liquavistę pod swoje skrzydła, szukając dla nich roboty w czytnikach. Dlaczego?

(Źródło: Extreme Photonix, US; University of Cincinnati, US)

Liquavista chwaliła się technologią elektrozwilżania (ang. electrowetting), która podobnie jak E Ink, wymaga bardzo niskiego poziomu zasilania. Jej działanie opierało się na wprawianiu w ruch kolorowych drobinek oleju przy pomocy impulsów elektrycznych. Bez napięcia barwny olej tworzy ciągłą warstwę, a kolor jest widoczny dla użytkownika. Przy potraktowaniu impulsem, olej zostaje przesunięty, a piksel staje się przezroczysty. Wyświetlacz taki może wyświetlać dowolne treści, nie ograniczając się do tekstu i obrazu, ale również obejmując treści wideo. Brzmi jak świetny plan!

Skąd zatem ta nagła zmiana decyzji Amazonu? Prawdopodobnie, tak jak i miało to miejsce w przypadku Samsunga, okazało się, że nie było technicznej możliwości zastosowania jej również i w Kindle. Nie oznacza to jednak zupełnego wycofania się Amazonu z pomysłu czytnika z kolorowym ekranem. Domyślam się, że projekt po prostu trafi w ręce kogoś innego. A może potencjał leży w ACeP i właśnie na jego obecność liczy Amazon?

Czy zaopatrzyłbyś się w Kindle z kolorowym wyświetlaczem?

View Results

Loading ... Loading ...

Posted by Krzysztof Zemczak in Wydarzenia, 0 comments
Amazon pracuje nad kolejnym smartfonem – Amazon Ice Phone

Amazon pracuje nad kolejnym smartfonem – Amazon Ice Phone

Amazon PhonePo przeszło trzech latach od katastrofy związanej z Amazon Fire Phone, amerykański gigant postanowił dać sobie jeszcze jedną szansę, aby zaistnieć na rynku smartfonów.

Seria tabletów Amazon Fire ma się bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o Amazon Fire Phone. Największym atutem smartfonów miała się okazać Dynamic Perspective, która miała na celu dostosowanie perspektywy do kąta patrzenia użytkownika. Kolejny pomysł – Firefly – polegał na rozpoznawaniu przedmiotów przy pomocy aparatu i przedstawienie ich na Amazonowych aukcjach. Niestety nawet takie udogodnienia nie przykryły podstawowej wady urządzenia, jakim była jego cena.

Przekątna ekranu smartfonu ma wynosić między 5,2″/5,5″. Pamięć wbudowana ma osiągnąć 16 GB, a pamięć RAM zaszczyci nas obecnością w ilości 2 GB. Główna kamera ma zapewnić jakość – uwaga – 13mpx. W przeciwieństwie do Fire Phone, nowy smartfon Amazonu zapewni nam dostęp do usług Google, jak i pracować będzie na systemie Android. Oczywiście nie zabraknie również Alexy – głosowego asystenta tego samego producenta.

Jak twierdzi jednak Gadgets360, nowy smartfon Amazonu w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie trafi na rynek amerykański. Docelowym rynkiem w tej chwili są rynki rozwijające się, tak jak w Indiach. Cena Ice Phone osiąga tam bowiem cenę nieco mniejszą od średniej ceny dostępnych tam smartfonów.

To coś znaczy – Forbes dobrze zauważył, że Amazon w końcu zaczyna słuchać swoich odbiorców. Na przykładzie Fire Phone doskonale można było zauważyć, że jeśli klienci zmuszeni są do płacenia extra ceny za “uśmiechniętą”, pomarańczową strzałkę, to po prostu skończą z Samsungiem w ręku, który równie dobrze spełnia ich wymagania.

Miejmy nadzieję, że z ostatniej lekcji wyciągnęli wnioski i – z całego serca życząc – czekamy na ich sukces na rynku smartfonów.

Posted by Krzysztof Zemczak in Technologia, 0 comments
[Nieaktualne] Zniżki na czytniki Kindle z okazji Dnia Matki

[Nieaktualne] Zniżki na czytniki Kindle z okazji Dnia Matki


W niemieckim Amazonie, z okazji Dnia Matki trwa wyprzedaż na trzy modele Kindle: Kindle 8, Paperwhite i Oasis. W chwili obecnej nie wiadomo dokładnie, do kiedy promocja potrwa.

Pamiętajmy, że zakupione czytniki możemy zamówić do kraju bez żadnych dodatkowych kosztów. Jedyną różnicą jest różnica w podatku VAT, przez co kupując czytnik, możemy w koszyku dostrzec inną cenę, niż widzieliśmy na karcie produktu.


Kindle (69,99€ 59,99€)

Kindle Paperwhite (119,99€ 99,99€)

Kindle Voyage (189,99€ 159,99€)

Czytniki dostępne są w wersjach kolorystycznych:
Kindle 8: biały, czarny
Kindle Paperwhite: biały, czarny
Kindle Voyage: czarny


Jeśli dodatkowo jesteśmy zainteresowani zakupem oryginalnych okładek do powyższych czytników:

Dla Kindle 8:
Dla Kindle Paperwhite:
Dla Kindle Voyage:

“Dlaczego linki prowadzą do Amazonu, kiedy jest tyle polskich sklepów?”
W Polsce nie istnieje żaden oficjalny dystrybutor czytników Kindle. Oznacza to, że tylko kupując w Amazonie możemy liczyć na pełną gwarancję producenta. Gwarancja obejmuje chyba każdy możliwy wypadek, który może zdarzyć się naszemu urządzeniu. W dodatku, po upływie gwarancji, możemy wymienić go na inny model, dopłacając tylko część jego ceny. Kolejną zaletą jest kontakt z obsługą techniczną Amazonu, która działa naprawdę sprawnie.
Mamy więc pewność wsparcia całkowitego dla naszego urządzenia i zakupów bez ryzyka.

Dlaczego akurat niemiecki Amazon?
Już od prawie dwóch lat niemiecki Amazon prowadzi sprzedaż do Polski (z darmową wysyłką dla zakupów o wartości co najmniej 39€).
Dodatkowo od roku witryna niemieckiego Amazonu funkcjonuje również w języku polskim.


Korzystając z odnośników zawartych w tym wpisie, wspierasz dalszy rozwój eCzytelnika 🙂


Posted by Krzysztof Zemczak in Okazje, Promocje, 1 comment
Amazon rezygnuje z rozwoju aplikacji Amazon Underground

Amazon rezygnuje z rozwoju aplikacji Amazon Underground

Amazon postanowił zrezygnować z rozwoju plikacji Amazon Underground. Całkowite wycofanie z rynku ma mieć miejsce do 2019 roku.

Eksperyment w postaci Amazon Underground uruchomiono w sierpniu 2015 roku. Aplikacja miała na celu udostępnianie bezpłatnych aplikacji i gier, które na co dzień użytkownicy mogli wyłącznie kupić. Płacono wówczas developerom za czas, który użytkownicy spędzali na korzystaniu z ich aplikacji. Oczywiście Amazon nie był stratny, zastępując w aplikacjach dokonywanie zakupów płatnymi reklamami.
Aplikacja Amazon Underground

Wsparcie dla aplikacji Underground ulegnie zaprzestaniu wraz z końcem 2019 roku. Do tego czasu, użytkownicy tabletów Fire nadal będą mieli dostęp zarówno do zainstalowanych aplikacji, jak i jeszcze do samego Amazon Underground. Dostęp z pozostałych urządzeń zostanie wycofane w tym roku, niemniej jednak dotyczy to tylko dostępu do aplikacji Underground. Oznacza to, że zakup… pobrane aplikacje nadal pozostaną w naszym posiadaniu.

Developerzy nadal będą otrzymywać należność za korzystanie z ich aplikacji. Mogą nawet publikować aktualizacje istniejących już pozycji, niemniej jednak po 31 maja, ich nowe przedsięwzięcia nie będą do kończącego się projektu już akceptowane.

Aplikacja Amazon AppStore nie odczuje zamknięcia projektu i nadal będzie działać tak jak dotychczas. Gdy ruszono z Undergroundem, wstrzymano jednocześnie program “Free App of the Day”, w którym codziennie oferowano inną, bezpłatną aplikację. Być może doczekamy się jego powrotu.

Źródło: AFTVnews

Posted by Krzysztof Zemczak in Usługi, 0 comments
Możemy spodziewać się Kindle Paperwhite 4?

Możemy spodziewać się Kindle Paperwhite 4?

Kindle Paperwhite 4
Jeden z użytkowników forum MobileRead zamieścił znalezisko, które przedstawiało pierwotnie udostępnione na chińskim forum Baidu zdjęcie rzekomego Kindle Paperwhite 4.

Z udostępnionych informacji wynika, że urządzenie będzie miało taki sam procesor i rozdzielczość, jak w przypadku poprzedniej generacji. Miłym jednak dodatkiem okazuje się informacja o tym, że nowy model miałby być wodoodporny.

Plotka mówi również, jakoby Voyage i Oasis miały zostać wycofane z produkcji, a ich następcy mieliby pojawić się w przyszłym roku.

Jeden z komentarzy pod udostępnionym postem głosi, że Amazon postanowił współpracować z inną chińską fabryką, co mogłoby wytłumaczyć, dlaczego to właśnie na ich rodzimym forum plotka pojawiła się po raz pierwszy.

Pamiętajmy, że w tym roku Amazon obchodzić będzie swoje dziesięciolecie, przez co można podejrzewać, dlaczego pokusiliby się na zaskoczenie nas czymś nowym. A tu przecież mowa o wodoodpornym czytniku, co w historii modeli Kindle jeszcze nigdy nie miało miejsca.

Podsumowując krótką wieść, informacja o tym, że Voyage i Oasis miałyby zostać wycofane z rynku sprawiają, że podchodzę do tego nieco sceptycznie. Nie widzę w tym po prostu żadnego sensu, ani korzyści, jakie miałby wyciągnąć z takiego ruchu Amazon. Być może rzeczywiście zostaniemy mile zaskoczeni, ale informacje, które się pojawiły mogą okazać się zwyczajnym dowcipem lub po prostu prowokacją.

Ze swojej strony mogę zasugerować zachowanie lekkiego dystansu, a już na pewno odradzałbym wstrzymywanie się z zakupem czytnika, czekając na niepewną premierę nowego modelu.

Posted by Krzysztof Zemczak in Nowinki, 0 comments