inkbook

Naucz dziadków czytać ebooki

Naucz dziadków czytać ebooki

Elegancka starsza pani siedząca na ławce w parku z czytnikiem ebooków w dłoni? Oczywiście. Taki widok będzie coraz popularniejszy. Technologia zmienia świat. Zmienia także sposób czytania. I nie dotyczy to tylko osób młodych.

Choć młodzież z e-czytnikiem w dłoni to dość powszechny widok, coraz częściej do tej formy czytania przekonują się również seniorzy. A gdy już spróbują, dochodzą do wniosku, że lektura w takim wydaniu jest bardziej komfortowa. Ma to związek z możliwością personalizacji sposobu wyświetlania obrazu (w tym jego powiększania i doświetlania) co jest wyjątkowo przydatne dla osób z wadami wzroku.

– Czytnik ebooków to bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych – mówi Paweł Horbaczewski, prezes Arta Tech, polskiego producenta czytników ebooków – W tym wieku nie tylko szybciej męczą się oczy, ale także doskwierają różne związane z nimi dolegliwości. Tymczasem czytnik ebooków posiada wiele funkcji niezwykle ułatwiających lekturę, zwłaszcza, gdy borykamy się z problemami ze wzrokiem.  O ile czytając książkę w formie drukowanej nie możemy nic zrobić z rozmiarem czcionki, o tyle tutaj mamy całą paletę funkcji, pozwalających na maksymalne dostosowanie rozmiaru i stylu tekstu do możliwości oczu czytelnika. Dzięki temu po przeczytaniu kilku stron nie tylko nie będzie miał potrzeby odłożyć lektury i odpocząć, ale nabierze ochoty na więcej przyjemności płynącej z lektury.

W porównaniu z tradycyjnymi książkami, dużą zaletą ebooków jest możliwość ustawienia nie tylko optymalnej wielkości czcionki, ale również jej stylu. Istotne jest również bezpieczne i miłe dla oka doświetlenie ekranu, kierowane bezpośrednio na tekst a nie oczy czytającego (jak w przypadku smartfonów). Dla jeszcze większej przyjemności czytania, posiada także regulowane natężenie i temperaturę światła, dzięki czemu można dopasować jasność i barwę światła do osobistych preferencji. Doświetlenie pozwala też na czytanie o każdej porze, dzięki czemu nawet bezsenną noc można miło wykorzystać, nie przeszkadzając domownikom.

Niektóre czytniki ebooków np. InkBOOK Prime HD, posiadają również opcję „wysokiego kontrastu”, gdzie  oryginalne tło można zastąpić tłem czarnym, a kolor czcionki automatycznie staje się biały. Jest on przydatny głównie użytkownikom słabowidzącym, których schorzenia (takie jak np. zaćma), powodują całkowitą niemożność odczytywania tekstu na białym tle. Z kolei przy znacznie poważniejszych problemach ze wzrokiem, możliwe jest ściągnięcie na czytnik aplikacji TTS (text to speech), która zamienia tekst drukowany na mowę.

Dla osób starszych z pewnością ważne będzie również, że wybierając się w słoneczny dzień na spacer do parku, nie muszą dźwigać ciężkiej książki. W urządzeniu wielkości tabliczki czekolady mogą zmieścić tyle książek, ile tylko sobie wymarzą. Jeśli zechcą, mogą mieć przy sobie nawet wszystkie tomy „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta lub „Wojnę i Pokój” Lwa Tołstoja. Czytnik zapamięta, w którym miejscu skończyliśmy czytanie, dlatego powrót do przerwanej lektury nie sprawi najmniejszego problemu.

Dla babć i dziadków dużym atutem będzie możliwość zapisania na czytniku wielu książek dla dzieci. Bez konieczności wydawania połowy emerytury na wydawnictwa drukowane, w długie zimowe wieczory mogą przeczytać swoim wnukom wiele pięknych bajek. Z kolei im samym na pewno dużą radość sprawi powrót do wspomnień z czasów młodości. Dzięki czytnikowi na pewno uda się przejrzeć archiwalne wydania czasopism sprzed lat. Obecnie wiele redakcji udostępnia je w Internecie. Ciekawe może tez okazać się czytanie tej samej książki z innym członkiem rodziny, który również posiada czytnik ebooków. To sprawi, że będzie można przy wspólnej kawie wymieniać się wrażeniami na temat lektury.     

Wielu seniorów lubi także spędzać wolny czas, rozwiązując krzyżówki. Udogodnieniem może okazać się Wikipedia, z której można korzystać bezpośrednio z czytnika, o ile działa on na androidzie. Ta opcja umożliwi również tłumaczenie niezrozumiałych wyrazów.

Poszukując idealnego prezentu dla  osoby starszej, na pewno warto pomyśleć o czytniku ebooków, a później ewentualnie objaśnić, w jaki sposób optymalnie go wykorzystać. Nawet ci, którzy z natury unikają technologii, nie będą miały najmniejszego problemu, by go odpowiednio użytkować. Łatwa obsługa i dotykowy ekran na pewno ułatwią to zadanie. Z pewnością najlepszym prezentem, jaki możemy podarować seniorom, jest nasz czas i uwaga. Jednak warto zadbać również o to, aby ich życie na emeryturze stało się bardziej interesujące.  Na pewno podarunek w postaci czytnika ebooków skutecznie się do tego przyczyni. Pozwoli też na odkrycie wielu nieznanych dotąd możliwości nowoczesnej elektroniki, które dotychczas były uważane za innowacje przeznaczone wyłącznie „dla młodych”. Tymczasem może się okazać, że właśnie tym starszym znacznie ułatwią życie i sprawią, że będzie ono wygodniejsze i bardziej pasjonujące.

Materiał gościnny: inkBOOK

Posted by Krzysztof Zemczak in Czytniki ebooków, 0 comments
Myślisz nad inkBOOKiem? Weź udział w akcji “Wymień czytnik”

Myślisz nad inkBOOKiem? Weź udział w akcji “Wymień czytnik”

W dniu wczorajszym, inkBOOK ruszył z akcją “Wymień czytnik”. Ma ona na celu wsparcie w zakupie nowego czytnika, gdy poprzednik już się wysłużył lub po prostu chcemy wymienić swoje dotychczasowe urządzenie. Promocja jest ważna do końca stycznia.

Na czym polega akcja?

Akcja przede wszystkim skierowana jest do osób, które myślą o zmianie swojego aktualnego urządzenia. W promocji udział mogą wziąć czytniki zarówno nowe, jak i stare, w dowolnym stanie – sprawnym, a nawet uszkodzonym. Dzięki temu, udział może wziąć tak naprawdę każdy użytkownik czytnika. A to wszystko dlatego, że akcja “Wymień czytnik” wcale nie wymaga fizycznej wysyłki swojego starego modelu bezpośrednio do producenta.

Wystarczy wysłać pod adres sales@artatech.pl zdjęcie czytnika i numer seryjny, który chcemy “oddać”. Zgłoszenia można wysyłać do 31.01.2019.

Wymień czytnik - inkBOOK

Co zyskujemy?

Po weryfikacji zgłoszenia, uczestnik otrzymuje kod rabatowy o wartości 50zł na zakup pakietu inkBOOK Prime HD wraz z etui Yoga Red. Dodatkowo, w pakiecie znajduje się 60-dniowy, darmowy dostęp do usługi Legimi (mowa o najwyższym pakiecie bez limitu).

inkBOOK Prime HD

inkBOOK Prime HD

Model Prime HD jest następcą testowanego przeze mnie jakiś czas temu modelu Prime. W tym modelu zastosowano jednak technologię E Ink Carta HD, co skutkuje osiągnięciem przez wyświetlacz rozdzielczości 1448 x 1072 (300 dpi). Poprzednik, dla porównania, osiągał rozdzielczość 1024 x 768 (212 dpi). Dodatkowo, ekran będzie oferował regulację barwy doświetlenia.

Wnętrze, poza procesorem, pozostało bez zmian. Prime HD pracuje teraz na czterordzeniowym procesorze Quad-Core Cortex A9 (1.6 GHz). Jeśli chodzi o system, w wersji HD również natkniemy się na system Android 4.2.2. W kwestii pamięci, wciąż mówimy o 512MB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, do rozszerzenia przy zastosowaniu karty microSD. Obudowa pozostała niezmieniona, zatem gabaryty i waga nadal przedstawiają się w obu przypadkach identycznie – przy wymiarach 159x114x9mm, czytnik waży 168 g.

Etui Yoga Red

Etui inkBOOK Yoga

W zestawie znajdziemy również wygodne etui inkBOOK Yoga Red. Etui pozwala na transformację okładki w stojak, dzięki czemu możemy wygodnie czytać bez użycia rąk, na przykład w trakcie śniadania 😉 Klasycznie, etui oferuje też funkcję usypiania i wybudzania czytnika, dzięki wbudowanym magnesom.

Posted by Krzysztof Zemczak in Okazje, 0 comments
Prezent dla mola książkowego? inkBOOK Lumos w świątecznym zestawie

Prezent dla mola książkowego? inkBOOK Lumos w świątecznym zestawie

Jeżeli jeszcze nie masz prezentu na święta, warto rozważyć zakup czytnika ebooków. Arta Tech przygotował dla swoich Klientów specjalny zestaw, którym możemy obdarować bliską osobę. W jego skład wchodzi inkBOOK Lumos w świątecznym opakowaniu, etui, kubek z sezonową herbatą oraz darmowy, 30-dniowy dostęp do Legimi. Całość zapakowana została w świąteczny podarunek, gotowy do położenia pod choinkę.

inkBOOK Lumos na święta

O inkBOOK Lumos wspominałem już nieco wcześniej. Czytnik został zaprojektowany również z myślą o początkujących eCzytelnikach. Wyświetlacz został zaopatrzony w diody LED, które doświetlają ekran w sposób bezpieczny dla oczu, niż ma to miejsce w przypadku smartfonów czy tabletów. Dodatkowo, czytnik ten jest najtańszym modelem na rynku oferującym pełną regulację nie tylko natężenia oświetlenia, ale również jego barwy. Dzięki temu, użytkownicy mogą dostosować doświetlenie ekranu indywidualnie do panujących warunków, w których czytają, niwelując niekorzystny wpływ światła niebieskiego na wzrok. Dzięki temu, czytnik można sprawić w prezencie również dzieciom i seniorom.

inkBOOK Lumos na święta

inkBOOK LUMOS bazuje na systemie inkBOOK OS, który jest kompatybilny z systemem Android, umożliwiając eCzytelnikom instalacje zewnętrznych aplikacji, przy wykorzystaniu łączności z WiFi. Na czytniku będzie działać wiele znanych aplikacji, w tym między innymi aplikacje Amazon Kindle, e-Kiosk i Legimi.

Obudowa została zaprojektowana w sposób zapewniający ergonomię użytkowania, co można było też już zauważyć we wcześniejszych modelach, jak na przykład inkBOOK Prime, który własnie za swoje wzornictwo zdobył nagrodę Red Dot Award. Czytnik świetnie leży w dłoni, dodatkowo przy wymiarach 159x114x9 mm ważąc zaledwie 165g. Zaopatrzony został w baterię 2000mAh, co według informacji producenta, powinno pozwolić na czytanie nawet przez miesiąc na jednym ładowaniu.

inkBOOK LUMOS w specjalnym świątecznym zestawie zawiera czytnik, etui yoga w kolorze ferrari red, oraz tematyczny kubek wraz ze świąteczną herbatą. Obdarowana osoba otrzyma również 30-dniowy, darmowy dostęp do Legimi.

Całość za 459 zł można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym.

Aby czytnik dotarł do Was przed Świętami, należy złożyć zamówienie najpóźniej do 20 grudnia, do godziny 12:00. Wówczas producent gwarantuje dostawę do 22.12 (tj. sobota).

inkBOOK Lumos - świąteczny zestaw

Specyfikacja:

 • Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy
 • Rozdzielczość: 167 dpi
 • Wymiary: 159 x 114 x 9 mm
 • Waga: 165 g
 • Pamięć wewnętrzna: 4GB (wystarcza na pomieszczenie 30.000 e-książek)
 • Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer
 • Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz
 • Kolor obudowy: Czarny, opalizujący
 • Złącza: microUSB, microSD
 • Wi- Fi: tak
 • Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa
 • Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf
 • Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

inkBOOK w zestawie świątecznny

Posted by Krzysztof Zemczak in Okazje, 0 comments
Mam nowy czytnik, ale nie widzi Legimi. Co zrobić?

Mam nowy czytnik, ale nie widzi Legimi. Co zrobić?

Na naszej wspólnej grupie eCzytelnicy – ebooki, audiobooki, czytniki ebooków, widuję sporo zapytań o pomoc w zakupie czytnika. Na wybór konkretnej marki wpływ ma kilka różnej maści czynników. Bez dyskusji do jednego z nich możemy zaliczyć często zadawane w komentarzach pytanie – “A czy będziesz korzystać z Legimi?”. I tutaj, w przypadku odpowiedzi pozytywnej, wybór wówczas ogranicza się już do czytników PocketBook lub inkBOOK.

Dokonujemy swojego wyboru. Możemy zarówno kupić czytnik w ramach abonamentu za złotówkę, a możemy też wykupić abonament osobno. Bez znaczenia jak to zrobimy – kupujemy go, dociera do nas, odpalamy, aktualizujemy oprogramowanie i… po Legimi ani widu, ani słychu…

Po aktualizacji oprogramowania, po przejściu w usługi Sklep/Księgarnia powinniśmy zostać przekierowani do Legimi, a ikony te powinny zostać zastąpione ikonami tejże usługi. Co jeśli tak się nie dzieje? Mnie również to dotknęło, gdy zaktualizowałem swojego PocketBook Touch Lux 4.

Pełen rozpaczy sprawdziłem wersję oprogramowania, próbowałem wyszukać nowych aktualizacji. Niestety. Czytnik bezlitośnie bił mnie po oczach komunikatem:

Z sytuacji na szczęście jest wyjście. Nie jest nawet tak bardzo skomplikowane, jednak wymaga nieco więcej nakładu czasu przez wzgląd na to, że jesteśmy uzależnieni od czasu reakcji supportu Legimi/PocketBook. Poruszam temat PocketBooka, bo z doświadczenia wiem, że sytuacja najczęściej ma miejsce właśnie ze szwajcarskimi czytnikami.

Czytnik bez obsługi Legimi nie przejawia zainteresowania tą usługą i nie jest nigdzie widoczna (tak jak wspomniałem wcześniej, ikona z zieloną literą “L” powinna zastąpić usługi SklepKsięgarnia).

 

Takie samo zachowanie przejawia w momencie, gdy nasz czytnik nie znajduje się w odpowiedniej bazie danych Legimi, która zawiera urządzenia wspierające korzystanie z usługi. I właśnie rozwiązanie problemu polega na uzupełnieniu tejże bazy o nasz egzemplarz.

Można tego dokonać to na cztery sposoby:

 • Napisać do wsparcia technicznego Legimi pod adresem support@legimi.com
 • Napisać do wsparcia technicznego PocketBook pod adresem help@pocketbook-int.com
 • Napisać do Legimi na ich profilu na Facebooku
 • Napisać do PocketBook na ich profilu na Facebooku

Bez znaczenia, który sposób wybierzemy, należy przygotować sobie numer seryjny swojego urządzenia w formie edytowalnej (tekstowej). Nie wysyłajmy zdjęcia czytnika, ani zrzutu ekranu – CTRL+C/CTRL+V jest na pewno wygodniejsze dla Konsultanta, który nasze zgłoszenie będzie obsługiwał.

Przyznam, że sam z początku wysłałem zdjęcie, które nie dość, że w facebookowym Messengerze okazało się nie zbyt czytelne, to w dodatku nie wziąłem poprawki na to, że Konsultant będzie musiał ręcznie sobie przepisać zlepek losowych znaków, dlatego przestrzegam Was przed popełnieniem podobnego faux pas.

Numer seryjny urządzenia znajdziemy w ustawieniach czytnika:

Ustawienia > O urządzeniu > Model urządzenia

Osobiście skorzystałem z trzeciego sposobu i uważam, że jest błyskawiczny. Moje zgłoszenie zostało obsłużone i zamknięte w przeciągu niecałych trzydziestu minut (chapeau bas, biorąc pod uwagę godziny wieczorne moich wiadomości).

Po uzyskaniu przez konsultanta numeru seryjnego czytnika, uzupełni on wspomnianą wyżej bazę o numer naszego czytnika. Po naszej stronie nie pozostaje nic innego, jak poczekać na pojawienie się aplikacji Legimi na naszym czytniku – pamiętajmy jednak, aby ciągle być podpiętym do sieci WiFi, aby zmiany zostały wprowadzone.

 

Voila! To wszystko. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłego czytania z Legimi!

Posted by Krzysztof Zemczak in Poradniki, 8 comments
22. Targi Książki w Krakowie od strony ebookowo-czytnikowej + spotkanie z Blogerami

22. Targi Książki w Krakowie od strony ebookowo-czytnikowej + spotkanie z Blogerami

Wczoraj w Krakowie ruszyła 22. edycja Targów Książki, które potrwają do niedzieli. Impreza ta od zawsze jest kojarzona z promocją czytelnictwa oraz książek samych w sobie, jednak przede wszystkim skupienie leży po stronie papieru. Czego natomiast możemy spodziewać się od strony elektronicznego czytelnictwa?

Publio.pl

Spośród księgarni, Publio (stoisko A9) będzie jedyną, która osobiście pojawi się w celach promocji zarówno ebooków, jak i czytników. Oczywiście na Targach swoją obecność zaznaczą i inne sklepy mające ebooki w swojej ofercie, niemniej jednak nie są one specjalnie tutaj promowane. Przykładem może być Ebookpoint, czyli nieodłączna część grupy Helion. Jednak jedyną akcją, którą znajdziemy na ich stoisku i dotyczy stricte ebooków, zaliczymy rozdawanie zakładek z kodami na darmowe pobranie wybranego przewodnika Travelbook.

Wracając do Publio, zorganizowana została akcja “Książka za książkę”, która w zamian za oddanie pięciu papierowych książek, otrzymamy kod, który umożliwi nam pobranie darmowego ebooka. Do wyboru mamy:

 • „Brunatna kołysanka” – Anna Malinowska
 • „Cała przyjemność po mojej stronie” – Natalia Sońska
 • „Kuba” – Krzysztof Jacek Hinz
 • „Kubuś Fatalista i jego pan” – Denis Diderot
 • „Mechaniczny” – Ian Tregillis
 • „Nowy dom na Wyrębach” – Stefan Darda
 • „Ostatni policjant” – Ben H. Winters
 • „Stowarzyszenie Miłośników Litera…” – Annie Barrows
 • „Tajemnica człowieka z blizną” – Paweł Beręsewicz (audio)
 • „Teraz ’44: Historie” – Marcin Dziedzic

Kolejną akcją promowaną przez Publio jest konkurs, w którym nagrodami są nowe czytniki PocketBook Touch Lux 4 oraz kody rabatowe, które możemy wykorzystać w księgarni. Pytanie konkursowe dotyczy książki, którą jako pierwszą chcielibyśmy przeczytać na wygranym czytniku.

PocketBook

Jeśli chodzi o producentów czytników, klasycznie pojawi się PocketBook (stosiko D47), prezentując swoją najświeższą ofertę. Dodatkowo pojawi się oficjalny dystrybutor czytników PocketBooka na rynku polskim – Czytio.pl, dzięki czemu czytniki kupimy bezpośrednio przy stoisku w cenach promocyjnych. Oczywiście nie zabraknie również konkursów, w których do wygrania będą czytniki szwajcarskiego producenta. Wśród czytników dostępnych do obejrzenia przy stoisku, pojawi się zapowiadany dopiero PocketBook Touch HD 3, który trafi do sprzedaży dopiero od przyszłego miesiąca.

Interesującą (mam nadzieję 🙂 ) kwestią jest organizowane w piątek (26.10) spotkanie z polskimi Blogerami promującymi czytanie w formie elektronicznej.

Od godziny 16:00 na stoisku PocketBooka będę obecny ja, w doborowym towarzystwie Roberta Drozda prowadzącego znany nam wszystkim Świat Czytników oraz równie aktywnego w polskiej blogosferze Radosława Uliszaka prowadzącego blog Cyfranek. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym możemy porozmawiać zarówno o czytnikach, jak i wszystkim innym co Wam do głowy tylko przyjdzie 😉 Gdybyście jednak nie byli w stanie pojawić się osobiście, o godzinie 17:00 rozpocznie się transmisja na żywo na Facebooku z ramienia oficjalnego profilu PocketBooka. W trakcie transmisji będziemy odpowiadać na Wasze pytania, jak i przyjrzymy się zapowiadanemu PocketBookowi Touch HD 3.

Arta Tech

Kolejnym producentem pojawi się od kilku lat nieobecna firma ArtaTech (stoisko D41), która odpowiedzialna jest za produkcję i tym samym obecność inkBOOKów na rynku. Zapewne przedstawiona zostanie aktualna oferta wspomnianych czytników. Mowa tutaj zapewne o nowych modelach Prime HD, Explore i Lumos. Jest zatem okazja, aby samemu wypróbować funkcjonalność czytników polskiego producenta.

Targi

Targi odbywają się w Centrum Targowo-Konkresowym EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9:

 • 25.10: 10:00-17:00
 • 26.10-27.10: 10:00-19:00
 • 28.10: 10:00-17:00

Ceny biletów (do zakupu online [za dopłatą 1zł] lub w kasach na miejscu):

 • normalny – 10zł
 • ulgowy – 8zł
 • karnet czterodniowy – 25zł
 • 50% zniżki dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej

Bezpłatny wstęp dotyczy:

 • dzieci do lat 7
 • emerytów
 • rencistów

Na oficjalnej stronie Targów dostępny jest oficjalny program towarzyszący, jak i można sprawdzić harmonogram spotkań z autorami oraz listę wystawców.

Posted by Krzysztof Zemczak in Wydarzenia, 0 comments
inkBook Prime HD – wyższa rozdzielczość i regulacja barwy doświetlenia

inkBook Prime HD – wyższa rozdzielczość i regulacja barwy doświetlenia

InkBook Prime HD - reddot award 2017

Bez wątpienia inkBook Prime to najlepiej funkcjonujący czytnik wrocławskiego producenta ArtaTech. Nic zatem dziwnego, że to właśnie jego postanowili nieco odświeżyć, udoskonalając kilka aspektów pierwowzoru. Czego możemy się spodziewać po InkBook Prime HD?

Następca został wyposażony również w dotykowy wyświetlacz o przekątnej sześciu cali. Niemniej jednak tym razem zastosowana została technologia E Ink Carta HD, co skutkuje osiągnięciem przez wyświetlacz rozdzielczości 1448 x 1072 (300 dpi). Dla porównania, pierwowzór osiągał rozdzielczość zaledwie 1024 x 768 (212 dpi). Dzięki temu, wyświetlana treść zyska na jakości i będzie jeszcze ostrzejsza.

Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w InkBook Prime HD, to coraz powszechniejsza w nowych czytnikach regulacja barwy doświetlenia. Intryguje mnie efekt, bo w przeciwieństwie do funkcji SMARTlight stosowanej w PocketBookach, pod obudową ekranu zastosowano LEDowe oświetlenie w kolorach niebieskim i białym, a nie pomarańczowym.

Również wnętrze uległo niewielkiej zmianie. Procesor uzupełniono o dwa dodatkowe rdzenie, pracując na procesorze Quad-Core Cortex A9 (1.6 GHz).  Cała reszta pozostaje bez zmian. W kwestii pamięci, wciąż mowa o 512MB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, do rozszerzenia przy zastosowaniu karty microSD. Wymiary i waga czytnika również pozostaje identyczna, a całość wciąż opiera się na Android 4.2.2.

Więcej na temat modelu inkBOOK Prime możecie przeczytać w tym artykule.

inkBOOK Prime HD pojawił się w sklepach we wrześniu bieżącego roku. Sugerowana cena to 599 zł.

 

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 300 ppi (1404 x 1072 px)

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 168 g

Pamięć wewnętrzna 8 GB, RAM: 512 MB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Quad-core ARM Cortex – A9, max 1.6 GHz

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: Tak

Bluetooth: Tak

Doświetlenie ekranu:  Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Okres gwarancji: 24 miesiące

 

Posted by Krzysztof Zemczak in Czytniki ebooków, 1 comment
inkBOOK Lumos – najtańszy czytnik z regulowaną barwą doświetlenia ekranu

inkBOOK Lumos – najtańszy czytnik z regulowaną barwą doświetlenia ekranu

Arta Tech wprowadza na rynek nowy model podstawowego czytnika – inkBOOK Lumos. Wyposażony jest on w dotykowy, sześciocalowy ekran w technologii E Ink Carta. W chwili obecnej jest to najtańszy czytnik, oferujący regulowanie temperatury doświetlenia.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Arta Tech:

“Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z czytnikami ebooków.”

Ekran w technologii E Ink Carta osiąga rozdzielczość 800 x 600 (167 dpi). Poza podstawową możliwością regulacji natężenia oświetlenia, możemy kontrolować również jego barwę, niwelując niekorzystny wpływ niebieskiego światła na wzrok użytkownika. Dzięki temu, inkBOOK Lumos polecany jest również osobom starszym i dzieciom. Czytnik wizualnie przypomina model Classic 2. Waży zaledwie 165g, przy obudowie osiągającej rozmiary 159 x 114 x 9 mm. W środku znajdziemy 4GB pamięci wewnętrznej, które dodatkowo możemy rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Czytnik bazuje na systemie operacyjnym inkBOOK OS, który jest kompatybilny z systemem Android, umożliwiając użytkownikowi instalację dodatkowych aplikacji. Obsługuje formaty EPUBPDFMOBITXTFB2HTMLRTF i zapewnia standardowo łączność z WiFi, umożliwiając pełne korzystanie z dodatkowych funkcjonalności. Do możliwych do zainstalowania aplikacji, należą między innymi aplikacje Amazon Kindlee-Kiosk i aplikacja Legimi – której obsługę dotychczas posiada większość modeli inkBOOK.

inkBOOK LUMOS w sprzedaży pojawił się w sierpniu bieżącego roku, w sugerowanej cenie 399 PLN. Dostępny jest kolorze ciemnogranatowym.

Więcej informacji: www.inkbook.pl.


Sprawdź również oferty CENEO.

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 167 dpi

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 165 g

Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz

Kolor obudowy: Ciemnogranatowy

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: tak

Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Sugerowana cena: 399 PLN

Posted by Krzysztof Zemczak in Czytniki ebooków, 0 comments
inkBOOK Explore – kolejny ośmiocalowiec wrocławskiego producenta

inkBOOK Explore – kolejny ośmiocalowiec wrocławskiego producenta

Końcem czerwca w przedsprzedaży pojawił się nowy model czytnika wrocławskiego producenta – inkBOOK Explore. Czytnik został wyposażony w ośmiocalowy ekran z możliwością regulacji doświetlenia. Wielkość ekranu ma zapewnić łatwość przeglądania wykresów, tabel i obrazów. Model ten jest nieco usprawnioną wersją wycofanego z produkcji inkBOOK 8.

Ośmiocalowy ekran bazuje na technologii E Ink Carta HD, osiągający rozdzielczość 1872 x 1404 px. W inkBOOK Explore umożliwia regulację nie tylko natężenia doświetlenia ekranu, ale również jego barwy, analogicznie do technologii SMARTlight, stosowanej w nowych PocketBookach.

“Bardzo dobra widoczność szczegółów, wysoki kontrast i brak ghostingu sprawiają, że użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie np. komiksy czy mangę z zachowaniem wysokiego komfortu obcowania z tekstem i obrazem. Wielkość ekranu pozytywnie wpływa również na przeglądanie tabel i zestawień.”

inkBOOK EXPLORE funkcjonuje na systemie Android, który zapewnia kompatybilność z dodatkowymi aplikacjami, poza tymi zawartymi w systemie. Czytnik zapewnia 8 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością dodatkowego rozszerzenia za pomocą karty microSD. Dodatkowo oferuje standardową łączność z WiFiBluetooth. Czytnik obsługuje formaty EPUBPDFMOBITXTFB2HTMLRTF. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Całość opakowana została w klasycznej dla inkBOOKów obudowie z programowalnymi przyciskami z obu stron urządzenia i głównym przyciskiem, znajdującym się w dolnej części obudowy. Model osiąga wagę 242g, przy rozmiarach 192 x 140 x 9 mm.

Czytnik w regularnej sprzedaży pojawi się już niedługo. Aktualna oferta przedsprzedaży możliwa jest do 20 sierpnia, a wysyłka czytników rozpocznie się od września. Dodatkowo do zakupu, w prezencie otrzymamy dedykowane etui.


Ekran: E Ink Carta, 7,8 cala, dotykowy

Rozdzielczość: 1872 x 1404 px

Wymiary: 192 x 140 x 9 mm

Waga: 242 g

Pamięć wewnętrzna: 8 GB

RAM: 1 GB

Bateria: 3000 mAhLi-ION Polymer

Procesor: i.MX6SL (z wbudowanym kontrolerem E Ink)

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: tak

Bluetooth: tak

Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty: epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Możliwość instalowania aplikacji, możliwość zmiany wyglądu tekstu, programowalne przyciski, dodawanie zakładek, notatek, zmiana tapety i wygaszacza

Sugerowana cena producenta: 999 zł

Posted by Krzysztof Zemczak in Czytniki ebooków, 0 comments
Czytaj cały miesiąc za darmo z czytnikami inkBOOK i Legimi Bez Limitu

Czytaj cały miesiąc za darmo z czytnikami inkBOOK i Legimi Bez Limitu

inkBOOK przygotował promocję wakacyjną, w ramach której wraz z zakupem czytnika inkBOOK Prime lub inkBOOK Classic 2 otrzymujesz nieograniczony dostęp do ponad 20 000 e-booków z oferty Legimi Bez Limitu przez miesiąc.

Sezon urlopowo-wakacyjny to dla miłośników literatury idealny czas, aby nadrobić książkowe zaległości. Nie zawsze jednak znajdziemy miejsce na wszystkie pozycje, które chcielibyśmy przeczytać, a wożenie ze sobą dodatkowej walizki z książkami może być uciążliwe. inkBOOK to idealne rozwiązanie tego problemu – na niewielkim, poręcznym i eleganckim czytniku zmieścimy setki tytułów, nie tracąc przy tym na komforcie czytania porównywalnym z książkami papierowymi.
inkBOOKi to pierwsze czytniki e-booków zaprojektowane i rozwijane w Polsce. Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy E Ink wykonanych w technologii e-papieru, czytanie jest wygodne i bezpieczne dla wzroku.Taki ekran nie odbija światła, dzięki czemu możemy komfortowo korzystać z czytnika również w warunkach pełnego nasłonecznienia. Z kolei doświetlenie ekranu, zastosowane w inkBOOK Prime, pozwala na czytanie po zmroku bez wspomagania dodatkowym światłem.
Doświetlenie to składa się z diod świecących na ekran z góry, a nie bezpośrednio w oczy czytelnika, zapewniając idealne warunki do czytania zarówno przy słabym świetle, jak i całkowitym jego braku. Takie rozwiązanie jest przyjazne dla wzroku, można je także regulować lub całkowicie wyłączyć. Zastosowanie ekranu E Ink wpływa również na o wiele dłuższy, niż w przypadku smartfonów czy tabletów, czas pracy na jednym ładowaniu.
To, co wyróżnia czytniki inkBOOK wśród konkurencyjnych modeli, to zastosowanie systemu Android, który umożliwia zupełnie intuicyjną obsługę czytnika oraz instalację aplikacji e-księgarni takich jak Kindle, Legimi, niemiecki Skoobe i innych. Jako jedyny na rynku daje użytkownikowi możliwość łatwego dostępu do zasobów wielu dostawców e-treści.

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa zestawy promocyjne:

 • inkBOOK Classic 2 w zestawie z etui i 30 dniowym bezpłatnym dostępem do zasobów e-księgarni Legimi za 349 zł
 • inkBOOK Prime w zestawie z etui i 30 dniowym bezpłatnym dostępem do zasobów e-księgarni Legimi za 599 zł
E-księgarnia Legimi oferuje dostęp do 20 000 e-booków i audiobookóww różnych kategoriach tematycznych. Czytnik zakupiony w wakacyjnej promocji umożliwia bezpłatną aktywację aż 30-dniowego pakietu.
Promocja obejmuje urządzenia kupione na stronie inkBOOKS.eu oraz na stronach internetowych i w salonach sieci Komputronik, Alsen oraz Media Expert.   
Promocja trwa do 31.08.2017 lub do wyczerpania zapasów.
inkBOOK Classic 2 inkBOOK Prime
Oferty

Posted by Krzysztof Zemczak in Za darmo, 0 comments
Czytniki inkBOOK wyróżnione nagrodą Red Dot: Product Design 2017

Czytniki inkBOOK wyróżnione nagrodą Red Dot: Product Design 2017

W tegorocznej edycji konkursu, nagrodę Red Dot: Product Design 2017 otrzymały nowe czytniki polskiej produkcji: inkBOOK Prime i inkBOOK Classic 2. Red Dot jest zaszczytną nagrodą nadawaną najlepszym na świecie firmom i produktom w sektorze wzornictwa przemysłowego.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:
produkt
komunikacja
koncept

Od roku 2004 wyróżniane są też urządzenia w kategorii elektroniki użytkowej. Do tego roku nagrodzone były zaledwie trzy polskie marki. W bieżącym roku do kanonu polskich zwycięzców dołączyła również marka czytników inkBOOK. Swój sukces zawdzięczają swoim nowym modelom inkBOOK Prime i inkBOOK Classic 2, które zostały w całości zaprojektowane i wykonane w Polsce przy współpracy ze studiem projektowym ID Design. Kluczem była innowacja ze strony projektantów, która miała na celu zerwanie ze stosowaniem stylistyki przypominającej tablety i skupienie się na bardziej “książkowym” wyglądzie czytników.

Przez lata naszej działalności, zgromadziliśmy wiele doświadczeń, które wykorzystaliśmy w pracach nad inkBOOKami Prime i Classic 2. Analizując wiele aspektów, zwróciliśmy uwagę na fakt, że wymagania użytkownika e-czytnika są zupełnie odmienne od wymagań użytkownika smartfonu czy tabletu, z których korzystamy często, ale krótko – przez kilka czy kilkanaście minut. Książkę czytamy nawet przez kilka godzin, co stwarza zupełnie inne warunki. Postanowiliśmy zerwać z dominującą konwencją i zaprezentować wzornictwo, które kładzie przede wszystkim nacisk na ergonomię. Kluczowymi aspektami były dla nas wygoda trzymania urządzenia w dłoni przez wiele godzin oraz zniwelowanie efektu zmęczenia oczu i rąk.

Paweł Horbaczewski, założyciel Arta Tech

inkBOOK - Red Dot Awards - czytniki 1

Podobieństwo nowych modeli inkBOOK do książki papierowej zapewnia ich wyprofilowana obudowa poprawiająca sposób trzymania obu urządzeń. W połączeniu z dotykowym ekranem E Ink, zastosowany mechanizm inkBUTTONS™ pozwala na ich obsługę w najbardziej wygodny sposób, jak to tylko możliwe.

Czytniki inkBOOK Prime oraz Classic 2 zostały z pasją, którą można porównać do zaangażowania, z jaką lata temu pracował introligator, tworząc oprawę dla książki drukowanej. Sposób, w jaki inkBOOKi zostały wyprofilowane, ułatwia chwyt i daje pewność trzymania. W tylnej części powierzchnie zostały ukształtowane napinającymi je liniami, inspirowanymi kształtem otwierającej się książki. W ten sposób uzyskaliśmy część dopasowaną do dłoni i dającą palcom delikatne miejsca podparcia. Płaszczyzny tylnej ścianki, obniżając się do krawędzi, powodują, że obudowa staje się smuklejsza i lżejsza optycznie.

Frontowa część to spokojne linie pozwalające skupić się na najważniejszym – ekranie, na którym wyświetlana jest treść. Tuż nad dolną krawędzią umieściliśmy przycisk „powrót”. Takie umieszczenie nie powoduje jego przypadkowego użycia. Z tego samego powodu przycisk włączania i wyłączania umieściliśmy w górnym narożniku tylnej ściany.

Piotr Maciejewski, założyciel ID Design

inkBOOK - Red Dot Awards - czytniki 2

Bazujący na Androidzie interfejs zaprojektowano z myślą o zapewnieniu intuicyjnej obsługi. Również wykorzystując dodatkowe aplikacje, zwiększono możliwości nowych modeli.

Sympatycy zajmujące się sferą wzornictwa wiedzą, jak duże jest znaczenie konkursu Red Dot Award. Pierwsze z nagród zostały przydzielone ponad 60 lat temu. Nagrodzone produkty przez pięć tygodni prezentowane są na wystawie współczesnego wzornictwa “Design on Stage” w muzeum Red Dot Design, które znajduje się w Essen. Zdjęcia zamieszczane są w katalogu Red Dot Design Yearbook, na platformie projektowej Red Dot 21 i w aplikacji Red Dot App.
Rozdanie tegorocznych nagród Red Dot będzie miało miejsce 3 lipca 2017r. w Essen.

Posted by Krzysztof Zemczak in Informacje, 0 comments