“Woblink odpicowany”, czyli nowe ułatwienia w zakupach ebooków

Dnia 11 lipca Woblink.com, jedna z najpopularniejszych polskich księgarń oferująca ebooki, wprowadziła szereg opcji mających pomóc w dokonaniu szybkich i trafnych zakupów. Postanowiła zakomunikować swoje ułatwienia… w dość oryginalny sposób.

Ze strony „Woblink odpicowany” dowiemy się, że w księgarni pojawiły się takie segmenty, jak:

      „Potrójny płomień gorących nowości

Czyli miejsce na stronie głównej pozwalająca znaleźć najpopularniejsze premiery osobno dla czytelników ebooków, słuchaczy audiobooków i miłośników książki tradycyjnej

      „Karuzele perpetualnej ekscytacji”

Podobnie jak wyżej, ale to segment na stronie głównej ułatwiający znalezienie bestsellerów dla każdego z wymienionych wcześniej formatów. Ma to sens, bo rzeczywiście to, co sprawdza się jako genialna lektura w ebooku może być słabą opcją w przypadku audiobooka (wystarczy, by książka została przeczytana przez słabego lektora).

      „Niszczyciel labiryntów”

Woblink całkowicie przebudował stronę swojego katalogu. Pojawiła się wyszukiwarka kategorii, nowe podkategorie, nowe filtry wyszukiwania i opcje pozwalające posegregować wyszukiwane książki według kluczy popularności.

To tylko niektóre ze zmian. Woblink wprowadził też „Magiczne kafelki zakupowego pędu” (czyli nowy widok kafelkowy w katalogu), „Nową sekcję nieskończonych promocji” (czyli osobną podstronę z książkami promowanymi) oraz znacząco poprawił mobilną wersję strony (jako funkcjonalność „Mobilna Rozkosz”).

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Dodaj komentarz