Wycofanie modelu Kobo Aura H2O

wpis w: Pozostałe | 0

Wycofany model Kobo Aura H2OKobo wycofało ze sprzedaży pierwszą generację modelu Kobo Aura H2O i nie zamówimy go już z oficjalnej strony producenta. Był to ich pierwszy wodoodporny model, który w zeszłym roku doczekał się swojej drugiej generacji, która nadal jest dostępna w sprzedaży.

Prawie roczne już istnienie drugiej generacji na rynko doprowadziło do tego, że Kobo zadecydowało o wycofaniu Kobo Aura H2O pierwszej generacji. Użytkownicy tych czytników jednak nie zostaną bez niczego, ponieważ na oficjalnej stronie producenta nadal dostępna jest sekcja pomocy dla użytkowników pierwszego Kobo Aura H2O. Natomiast inne ślady istnienia tego modelu zostały zdjęte z witryny.

W chwili obecnej, Kobo oferuje w sprzedaży trzy modele – Kobo Aura One, Kobo Aura 2 i Kobo Aura H2O 2. Wycofanie modelu może również zwiastować pojawienie się wkrótce nowego modelu, a znając historię Kobo, kolejnego czytnika możemy spodziewać się już w okolicy nadchodzącego Dnia Matki. Michael Kozlowski z Good e-Reader spekuluje, że z racji nowego sojuszu z Walmartem, możemy spodziewać się drugiej generacji Kobo Mini.

Również w polskich sklepach zauważyłem, że model Kobo Aura H2O jest już niedostępny w sprzedaży. Czytnik z nieco zawyżoną ceną wciąż jednak znajdziemy w sklepie Amazonu, ale dostępne są już ostatnie sztuki.

Był to również ich ostatni model zawierający slot na kartę microSD. Obecność modelu Aura One 32GB może oznaczać, że Kobo zupełnie zrezygnowało już z rozszerzania pamięci czytnika przy zastosowaniu pamięci zewnętrznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *