Wyniki ankiety BookRage

Blog BookRage zamieścił wyniki ankiety, która została zorganizowana dla miłośników serwisu.

Miłośników, bo nie tylko użytkownicy serwisu mogli podejść do ankiety. Formularz wypełniło 1933 osób, z czego 11,8% z nich poinformowało, że nigdy nic nie kupiło na serwisie BookRage.

Z najważniejszych kwestii…

22% ankietowanych brało udział w akcjach i papierowych i ebookowych, natomiast aż 61,5% ze wszystkich wypełniających deklaruje, że zainteresowani byli tylko cyfrową wersją.

W ogólnym rozrachunku jednak, zaledwie 15,7% badanych stwierdziło, że czyta tylko i wyłącznie ebooki. Dość spora część nie przykuwa uwagi do formy w jakiej czyta – bo jest ich aż 76,8%.

“Jeśli czytasz ebooki, to na czym najczęściej?” – na to pytanie aż 65,2% ankietowanych wybrało Kindle. Do PocketBooka przywiązanych jest 6,3% ankietowanych osób. 10,4% z nich wybrało czytanie na smartphonie, natomiast podobna ilość do fanów PocketBooka,
bo 6% ankietowanych deklaruje, że czytają na tablecie.

Jeśli mowa o zakupach na BookRage.org, największym zainteresowaniem cieszy się pakiet BookRage, bo do zakupu przyznało się aż 63,5% osób. Na drugim miejscu znajduje się pakiet QuickRage z ilością 12,9% zainteresowanych, a brąz należy do pakietu Rewers6,8%. Aż 17,8% ankietowanych kupuje „wszystko co się da”.

W ankiecie padło również pytanie o gatunki, którymi użytkownicy są zainteresowani – wyniki przedstawiały się następująco:
Sci-Fi – 61,3%
Fantasy – 55,3%
Reportaż – 49,4%
Kryminał / Thriller – 43,8%
Literatura piękna – 36,9%
Książki historyczne – 30,3%
Biografie – 28,5%
Literatura przygodowa – 25,1%
Horror – 20,1%
Eseje – 19,9%
Poezja – 9,2%
Inne – 2,2%

Wyniki ankiety dotyczą również kwestii ogólnego korzystania z serwisu, opinii i sugestii. Całość raportu znaleźć możecie pod tym odnośnikiem.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: