inkBOOK Classic 2 i inkBOOK Prime – dwa nowe czytniki polskiej produkcji

Na rynku pojawiły się pierwsze czytniki ebooków, które w całości zostały zaprojektowane w Polsce.

Jak mówi Paweł Horbaczewski, właściciel wrocławskiej firmy ArtaTech“Przez ostatnich kilka lat mieliśmy okazję doskonale poznać naszych odbiorców, ich potrzeby, wymagania i zainteresowania, dlatego postanowiliśmy zaprojektować czytnik, który zapewni im jeszcze większy komfort podczas lektury e-książek.”;
“Rozpoczynając prace nad nowymi modelami, postawiliśmy sobie jeden cel – sprawić, by inkBOOK jak najbardziej wiarygodnie imitował kartkę papieru. Unikalna, smukła i ergonomiczna sylwetka, lekkość urządzenia, czuły na dotyk wyświetlacz w technologii e-papieru oraz prostota użytkowania sprawiają, że czytanie na inkBOOKu jest tak samo wygodne, jak czytanie książki drukowanej.”

prime_guzikiimg_0051Oba czytniki mają 6-calowe dotykowe ekrany w technologii E Ink Carta. Co ciekawe, istnieje możliwość wyłączenia funkcji dotyku, aby obsługa czytnika opierała się tylko na przyciskach, które znajdują się na obudowie obu modeli. Tutaj kolejny raz pokłon dla projektantów – rozmieszczenie przycisków (podobnie jak w inkBOOK Classic) zapewnia wygodę użytkowania dla osób zarówno lewo-, jak i praworęcznych. Podobieństwo do książki papierowej jest wyczuwalne dzięki opcjom robienia zakładek oraz zakreślania czytanego tekstu. Standardowo można dostosować czcionkę, orientację ekranu oraz marginesy do własnych potrzeb. Oba czytniki mają menu w języku polskim.

Czytniki wyposażone są w pamięć o pojemności 4GB (inkBOOK Classic 2) lub 8GB (inkBOOK Prime), która może zostać rozszerzona za pomocą karty microSD. Dane trzymać będziemy mogli również w bezpłatnej chmurze Midiapolis Drive.

Model inkBOOK Classic 2 jest następcą poczciwego inkBOOK Classic. Znajdzie on uznanie u miłośników klasycznego stylu czytnika. Zapewnia on wysoką wygodę obsługi, ergonomię i niską cenę. Posiada on również system Android, dzięki któremu możliwe będzie zainstalowanie licznych aplikacji (w tym Legimi).

Z kolei inkBOOK Prime umożliwia już czytanie nocą dzięki zintegorwanemu oświetleniu zapewnionemu przez 8 diod LED. Za pomocą modułu Bluetooth, umożliwi on bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami. Zastosowano również technologię Rapid Refresh, która ma na celu zniwelować efekt ghostingu. Jest już natomiast nieco droższy.

Oba urządzenia są bardzo chude (9mm), a ich wymiary to 159x114mm. Różnica jednak jest taka, że nowy inkBOOK Classic 2 jest odrobinę lżejszy od inkBOOK Prime. Tylna pokrywa czytników jest matowa.


inkBOOK Classic 2
inkBOOK Prime
classic_przod_cien classic_tyl_cien prime_przod_cien prime_tyl

FormatyEPUB i PDF (reflow) z Adobe DRM (ADEPT), MOBI (bez DRM), TXT, FB2, HTML, RTFEPUB i PDF (reflow) z Adobe DRM (ADEPT), MOBI (bez DRM), TXT, FB2, HTML, RTF

inkBOOK Classic 2 inkBOOK Prime
Ekran E Ink Carta 167 ppi, dotykowy E Ink Carta 212 ppi, dotykowy + Rapid Refresh
Bateria 2000 mAh Li-ION Polymer 2000 mAh Li-ION Polymer
Procesor Dual-Core Cortex A9 1.0 GHz Dual-Core Cortex A9 1.0 GHz
Obsługiwane porty • micro-USB 2.0
• port karty pamięci microSD do 32 GB
• micro-USB 2.0
• port karty pamięci microSD do 32 GB
Oświetlenie BRAK TAK
Pamięć wbudowana 4 GB 8 GB
System operacyjny Android 4.2.2 Android 4.2.2
Języki angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, polski, rumuński, czeski angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, polski, rumuński, czeski
Waga 153 g 168 g
Kolor Szary Czarny
Zainstalowane aplikacje Biblioteka, Midiapolis Drive (Dysk), Przeglądarka internetowa (Internet), Księgarnia (Sklep), Midiapolis News (News), App Store, Ustawienia Biblioteka, Midiapolis Drive (Dysk), Przeglądarka internetowa (Internet), Księgarnia (Sklep), Midiapolis News (News), App Store, Ustawienia
Oferty

 

 


Oba czytniki mają menu w języku polskim. Będą dostępne do kupienia od listopada za pośrednictwem sklepu internetowego Midiapolis.pl oraz w popularnych sklepach z elektroniką. Urządzenia są objęte 24-miesięczną gwarancją door-to-door ze strony producenta.

Korzystając z odnośników zawartych w poście, wspierasz prowadzenie serwisu 🙂

Źródło: inkBOOK (Węc PR)

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

8 comments

Avatar
Edyta moj-kawalek-podlogi

Fajne propozycje i cena również. Nie wiedziałam nawet, że mamy polskich producentów czytników 🙂

Bardzo przystępna cena, właśnie rozglądam się za czymś dla męża na gwiazdkę.. myślałam o Kindlu.

U mnie nadal króluje Kindle 4. Niezastąpiony!

Avatar
Wojtek| Bielecki.es

Jestem szczęśliwym posiadaczem tabletu graficznemu, dzięki któremu coraz lepiej idzie obróbka zdjęć. Jestem posiadaczem “zwykłego” tabletu, dzięki czemu często nie muszę zabierać komputera do pracy, to sprawia że plecak jest o kilka kilogramów lżejszy. Ale nie wiem czy kiedyś przekonam się do czytników książek w formie elektronicznej. Jakoś jestem zakochany w ich fizyczności, zapachu, tym że by dowiedzieć się co jet dalej muszę przerzucić stronę na kolejną. 😉

Krzysztof Zemczak - eCzytelnik
Krzysztof Zemczak – eCzytelnik

Nie rób tego, nie kupuj czytnika. Bo czytanie nie będzie już takie samo jak kiedyś! 🙂

Avatar
Ania – mytravelblog.com.pl

Prezent idealny i do tego w przystępnej cenie 🙂

cena bardzo fajna i przystępna 🙂 przymierzałem się długi czas, więc może na święta sobie zafunduję 🙂

Krzysztof Zemczak - eCzytelnik
Krzysztof Zemczak – eCzytelnik

Zawsze też można świątecznie drugi komuś podarować w prezencie 😉

Dodaj komentarz