Aktualizacja oprogramowania 5.20.706 dla PocketBook InkPad i InkPad 2

PocketBook udostępnił nową wersję oprogramowania o numerze 5.20.706 dla pierwszych modeli czytników z serii InkPad (1 i 2). Aktualizacja między innymi umożliwia użytkownikom obsługę formatów komiksowych (CBR i CBZ), wprowadza kilka udogodnień pracy z notatkami oraz integrację z usługą Dropbox.

Przekątna ekranu obu InkPadów wynosi 7,8″, zatem wprowadzenie obsługi formatów komiksowych, jest strzałem w dziesiątkę – na większych ekranach, czyta się je znacznie wygodniej. Również integracja z usługą Dropbox jest bardzo przyjemnym udogodnieniem, którego zalet eCzytelnicy nie dostrzegają, dopóki nie zaczną z usługi sami korzystać 😉

Dostępna aktualizacja jednak nie wprowadza wyłącznie tych zmian i użytkownicy mogą spodziewać się po niej znacznie więcej – według danych zawartych w informacji prasowej, w ramach aktualizacji wprowadzono również:

  • optymalizację pracy czytnika i poprawiono jego szybkość. W nowej aplikacji PocketBook Reader czas otwierania książek znacząco się skraca, a zmiana stron przebiega sprawniej.
  • dogodniejsze możliwości korzystania z przeglądarki opracowanych w głównych technologiach takich jak HTML5, Java Script czy CSS3. Surfowanie po Internecie jest przyjemniejsze i wygodne, a strony ładują się bez opóźnień.
  • rozwiązanie dla miłośników komiksów, czyli obsługę plików w formacie CBR i CBZ.
  • dodatkową przestrzeń do przechowywania bibliotecznych zasobów. Synchronizacja z usługą Dropbox pozwala łatwiej zarządzać i pobierać ulubione ebooki z chmury.
  • usprawnioną regulację podświetlenia. Najnowsze oprogramowanie umożliwia dostosowywanie natężenia światła za pomocą dotknięć ekranu, bez konieczności przerywania lektury.
  • dodatkowe możliwości pracy z notatkami. Użytkownicy mogą dobierać grubość kreski w wariancie notatek „ołówkowych”, dodawać do nich komentarze oraz korygować zapiski z użyciem gumki.
  • rozszerzenie funkcjonalności PocketBook Cloud. Teraz można tworzyć listy książek zawierających notatki, przeglądać zapiski, edytować je czy nanosić komentarze. Synchronizacja usługi obejmie nie tylko postępy czytania, ale także wprowadzone notatki czy zakładki niezależnie od wykorzystywanego urządzenia. Opcje te będą dostępne dla czytników, rozwiązań z systemami Android i iOS, a także dla komputerów.

Oprogramowanie na InkPadach możemy zaktualizować automatycznie, łącząc się z siecią WiFi, lub ręcznie, pobierając plik z paczką aktualizacyjną bezpośrednio z witryny PocketBook:

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: