Menu Zamknij

Aktualizacja PocketBook Aqua 2 – 5.20.797

Cieszący się sporą popularnością wodoodporny model PocketBook Aqua 2 doczekał się aktualizacji oprogramowania w wersji 5.20.797. Czytnik między innymi zyskał obsługę formatów CBZ i CBR, ułatwienia związane z aplikacją Legimi i optymalizację działania przeglądarki internetowej. Co jeszcze?

Po dwóch wcześniejszych informacjach o nowościach w oprogramowaniu dla modeli z rodziny Touch Lux i InkPad, teraz to Aqua 2 otrzymała pakiet nowinek, wśród których znalazły się:

  • szybsza praca aplikacji PocketBook Reader związana z czasem otwierania książek
    i zmianą stron. Wprowadzono także kilka nowości w zakresie pracy z tekstem, jak na przykład narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu.
  • łatwiejsza praca z notatkami, obejmująca podgląd książek z naniesionymi komentarzami, podkreśleniami czy zakładkami, dogodne zarządzanie nimi (zmienianie nazw, podgląd, importowanie i eksportowanie notatek) oraz synchronizacja pomiędzy różnymi urządzeniami z systemami Android i iOS, a także z komputerami;
  • dostosowanie przeglądarki do obsługi technologii takich jak HTML5, Java Script czy CSS3 oraz możliwość pobierania stron i czytania ich w trybie offline;
  • obsługa formatów CBR i CBZ, dzięki którym użytkownicy mogą czytać ebooki komiksowe;
  • rozszerzenie funkcjonalności PocketBook Cloud. Teraz można tworzyć listy książek zawierających notatki, przeglądać zapiski, edytować je czy nanosić komentarze. Synchronizacja usługi obejmie nie tylko postępy czytania, ale także wprowadzone notatki czy zakładki niezależnie od wykorzystywanego urządzenia.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności, jest organizacja ebooków z abonamentu Legimi w kolejności od najnowszych do najstarszych oraz możliwość usuwania ich z półek za pośrednictwem urządzeń pracujących na systemie Android czy iOS. Usunięte w ten sposób pliki nie będą widoczne na czytnikach.

Oprogramowanie na Aqua 2 możemy zaktualizować automatycznie, łącząc się z siecią WiFi, lub ręcznie, pobierając plik z paczką aktualizacyjną bezpośrednio z witryny PocketBook:

https://www.eczytelnik.com/sklep/pocketbook-aqua-2-niebieski/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: