E Ink i Toppan opracowali 32-calowy, kolorowy i elastyczny wyświetlacz w technologii e-papieru

wpis w: Technologia | 0

Przy współpracy firm Toppan Printing i E Ink powstanie największy na świecie, elastyczny i kolorowy wyświetlacz wykorzystujący technologię elektronicznego papieru.

Do końca roku 2017, firmy planują wprowadzić na rynek 32″ wyświetlacz e-papierowy, zapewniający niski pobór mocy, lekkość i doskonałą czytelność. Poprzedni taki wyświetlacz mierzył “tylko” 14″.
32inches-toppan-eink
Szerokość wyświetlacza to zaledwie 0,4mm, co ma umożliwić stosowanie wyświetlacza na zakrzywionych powierzchniach. Składa się on z plastikowego panelu wykonanego przez firmę E Ink oraz warstwy kolorowej produkcji firmy Toppan.

Nie będzie to tylko największy taki wyświetlacz, ale również najbardziej zaawansowany jak do tej pory. Jak twierdzi Toppan, udało im się stworzyć żywsze kolory, niż w przypadku poprzednich technologii.

Docelowo ekrany mają znaleźć zastosowanie w tablicach informacyjnych, branży kontroli ruchu drogowego i branży finansowej. Wszędzie, gdzie niskie zużycie energii będzie zbawienne, gdy nie można ryzykować przerwy w dostawie prądu. Tym samym nie będzie konieczności zastosowania dodatkowego, awaryjnego źródła energii.

Niestety jednak wciąż nie mamy na co liczyć, jeśli chodzi o zastosowanie kolorowego ekranu w czytnikach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *