JustWrite – nowy wyświetlacz E Ink, po którym można pisać jak na papierze

Końcem listopada na wydarzeniu Connected Ink 2018, firma E Ink ogłosiła technologię JustWrite – nowy wyświetlacz, który ma odzwierciedlać pisanie po papierze.

“Nic nowego”, pomyślicie. Kiedy łączymy pisanie z technologią E Ink, do głowy od razu przychodzą nam między innymi urządzenia marki reMarkable albo czytnik Onyx Boox Note. Jest jednak coś, czym technologia ta się wyróżnia – opóźnieniem reakcji na rysik sięgającym 0ms.

JustWrite

Osiągi JustWrite są między innymi efektem kluczowej zmiany w stosunku do poprzednich wyświetlaczy firmy E Ink – w nowej technologii udało się zrezygnować z paneli TFT. Sam ekran  ma wymagać zaledwie niewielkiej ilości energii do odświeżania miejsc, w którym pojawia się/znika rysunek lub tekst.

Wyświetlacz JustWrite jest plastikowy i elastyczny, może osiągać dowolny kształt i ma współpracować ze wszystkimi typami rysików – długopisami i ołówkami, zarówno tymi analogowymi, jak i cyfrowymi. Niemal zerowe opóźnienie w pisaniu i rysowaniu sprawia, że technologia przypomina pisanie na papierze. Możliwa jest również produkcja ekranów o większych gabarytach (o szerokości do jednego metra), dzięki czemu możemy liczyć na użycie tej technologii w zastępstwie klasycznych tablic.

W sieci nie ma jeszcze zbyt wiele informacji na temat nowej technologii, zatem pozostaje nam czekać i przekonać się jak potoczą się losy JustWrite. Technologia ta może bez wątpienia zrewolucjonizować rynek, dlatego mam nadzieję, że przedsięwzięcia nie spotka taki sam los, jak kolorowych ekranów ACEP, gdzie rok, w którym technologia miała ujrzeć światło dzienne (nie tylko dla rynku reklamowego – jak dotychczas – ale również trafić do urządzeń mobilnych), kończy się już za niecałe cztery tygodnie.

Poniżej film prezentujący możliwości wyświetlacza JustWrite:

Podobne artykuły

Leave a Comment