Menu Zamknij

Rysuj i rób notatki na nowym 10.3″ czytniku od reMarkable. Już dostępny w przedsprzedaży.

remarkable-frontpage

reMarkable ogłosił właśnie nowy 10.3″ czytnik ebooków, którego premiera zapowiedziana jest na sierpień 2017 roku. Przeznaczeniem urządzenia jest możliwość rysowania i robienia notatek za pomocą rysika.

Ekran

Czytnik wyposażony jest w 10.3″ ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1872 x 1404 (226 DPI). Zastosowano w nim technologię CANVAS, która zaprojektowana została w celu zwiększenia szybkości odświeżania ekranu.

Specyfikacja

W środku znajdziemy 1GHz procesor, 8 GB wbudowanej pamięci i 512MB pamięci RAM. W czytniku zastosowano baterię o pojemności 3000mAh. Póki co wiadomo, że odczyta pliki PDF i EPUB, ale nie będzie czytał ebooków zabezpieczonych DRM. Co do innych formatów, producent jeszcze trzyma to w tajemnicy 🙂 Całą zawartość w łatwy sposób zsynchronizujemy przez WiFi z chmurą reMarkable, z której możena korzystać na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Cena

Czytnik dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 379$ za “goły” czytnik. Czytnik w sprzedaży detalicznej będzie dostępny w lecie 2017 roku. Wówczas jego cena będzie wynosić 529$.

Rysik i okładka kosztują 79$… za każde z osobna. Zatem za całość zapłacimy 716$, nie wliczając kosztów wysyłki. Na polskie warunki wyniesie to… ok. 2990zł.

Podsumowanie?

Posiadanie “niekończącego się zeszytu” brzmi bardzo przekonująco. Niemniej jednak powinniśmy zadać sobie pytanie:
Czy warto? Owszem. Poczekać 🙂 Jeśli chodzi o zakup – odpowiedzcie sobie sami 🙂

Źródło: reMakrable

1 Komentarz

Leave a Reply

%d bloggers like this: