Menu Zamknij

inkBOOK Calypso Plus w nowej, żółtej odsłonie

Niedawno na rynku pojawiła się druga odsłona modelu inkBOOK Calypso – Calypso Plus. Czytnik ten, w porównaniu ze swoimi poprzednikami, wyróżnił się przede wszystkim obsługą Android 8.1, dzięki któremu czytnik zyskał na sprawności działania i możliwości instalacji dodatkowych aplikacji w wyższych wersjach, niż umożliwiał to dotychczas stosowany Android 4.4.

Model inkBOOK Calypso Plus był do tej pory możliwy do zakupu w pięciu wariantach kolorystycznych:

Obecnie szeregi kolorystyki modelu inkBOOK Calypso Plus zasilił nowy, zółty kolor, inspirowany odcieniem Illuminating, ogłoszonym przez Pantone Color Institute jednym z kolorów roku 2021.

Informacja prasowa: inkBOOK Europe

Okazało się, że wprowadzenie tak zróżnicowanej palety kolorystycznej było strzałem w dziesiątkę – przyzwyczajeni do atrakcyjnych kolorystycznie współczesnych smartfonów, tabletów czy komputerów przenośnych użytkownicy chętnie sięgali właśnie po kolorowe warianty inkBOOKów Calypso/Calypso Plus, w których żywe barwy obudowy świetnie kontrastują z przyjaznym dla oka wyświetlaczem.

Ze statystyk sprzedażowych firmy inkBOOK Europe wynika, że największą popularnością wśród nabywców cieszyły się warianty czerwony, błękitny oraz czarny, aczkolwiek pozostałe dwie wersje niewiele ustępowały im popularnością (ciekawostką jest fakt, iż w jednej z popularnych sieci sklepów z elektroniką absolutnym hitem sprzedażowym był inkBOOK Calypso w wariancie różowym).

Czytnik inkBOOK Calypso Plus w żółtej wersji jest już dostępny w oficjalnym sklepie producenta, w standardowej cenie 529 zł. Warto dodać, że do każdego czytnika inkBOOK Calypso Plus można dokupić dostępne w wielu wersjach kolorystycznych etui Yoga.

O modelu inkBOOK Calypso Plus:

Najnowszy czytnik e-książek inkBOOK Calypso Plus wrocławskiej firmy inkBOOK Europe pozwala nie tylko wygodnie czytać książki na przyjaznym dla oka, podświetlanym ekranie – dzięki możliwości odtwarzania audiobooków, pozwala też ich słuchać w dowolnym momencie. Co ważne, słuchać i czytać możemy zarówno własnych książek, jaki tych dostępnych w popularnych usługach abonamentowych – Storytel, Empik Go, Legimi itp. Na komfort lektury, której nie zapewni żaden tablet czy smartfon, w głównej mierze wpływa zastosowanie ekranu typu E Ink. Nie tylko nie męczy on naszego wzroku, bo jest dla naszych oczu zdrowy, ale dodatkowo pozwala czytać w każdych warunkach (dzięki płynnie regulowanemu podświetleniu – dostosować możemy zarówno jego intensywność, jak i barwę). Ekran jest oczywiście dotykowy – choć jeśli ktoś woli, może przekładać strony korzystając z przycisków. Dzięki obsłudze standardu Bluetooth, słuchawki lub głośnik możemy podłączyć do niego bezprzewodowo.

inkBOOK Europe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *