Menu Zamknij

inkBOOK Lumos – najtańszy czytnik z regulowaną barwą doświetlenia ekranu

Arta Tech wprowadza na rynek nowy model podstawowego czytnika – inkBOOK Lumos. Wyposażony jest on w dotykowy, sześciocalowy ekran w technologii E Ink Carta. W chwili obecnej jest to najtańszy czytnik, oferujący regulowanie temperatury doświetlenia.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Arta Tech:

“Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z czytnikami ebooków.”

Ekran w technologii E Ink Carta osiąga rozdzielczość 800 x 600 (167 dpi). Poza podstawową możliwością regulacji natężenia oświetlenia, możemy kontrolować również jego barwę, niwelując niekorzystny wpływ niebieskiego światła na wzrok użytkownika. Dzięki temu, inkBOOK Lumos polecany jest również osobom starszym i dzieciom. Czytnik wizualnie przypomina model Classic 2. Waży zaledwie 165g, przy obudowie osiągającej rozmiary 159 x 114 x 9 mm. W środku znajdziemy 4GB pamięci wewnętrznej, które dodatkowo możemy rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Czytnik bazuje na systemie operacyjnym inkBOOK OS, który jest kompatybilny z systemem Android, umożliwiając użytkownikowi instalację dodatkowych aplikacji. Obsługuje formaty EPUBPDFMOBITXTFB2HTMLRTF i zapewnia standardowo łączność z WiFi, umożliwiając pełne korzystanie z dodatkowych funkcjonalności. Do możliwych do zainstalowania aplikacji, należą między innymi aplikacje Amazon Kindlee-Kiosk i aplikacja Legimi – której obsługę dotychczas posiada większość modeli inkBOOK.

inkBOOK LUMOS w sprzedaży pojawił się w sierpniu bieżącego roku, w sugerowanej cenie 399 PLN. Dostępny jest kolorze ciemnogranatowym.

Więcej informacji: www.inkbook.pl.


Sprawdź również oferty CENEO.

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 167 dpi

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 165 g

Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz

Kolor obudowy: Ciemnogranatowy

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: tak

Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Sugerowana cena: 399 PLN

Leave a Reply

%d bloggers like this: