Menu Zamknij

Jak w aplikacjach do czytania samodzielnie dodać funkcję tłumaczenia tekstu?

Google Translate logoMało jest aplikacji umożliwiających automatyczne tłumaczenie tekstu w trakcie czytania. Co prawda kolejne aktualizacje sprawiają, że powoli ich przybywa, niemniej jednak jeśli Twoja ulubiona aplikacja jeszcze takiej opcji nie posiada, pamiętaj, że nie musisz czekać na jej pojawienie.

Korzystając z urządzenia z Androidem, możesz w bardzo prosty sposób sam wprowadzić taką funkcję. Jak?

Upewnij się tylko, że pobrałeś aplikację Google Translate, a Twoja aplikacja do czytania oferuje możliwość udostępniania treści.

Co ma menu udostępniania do tłumaczenia tekstu?

Ano tyle, że wielu użytkowników nadal uważa, że menu udostępniania służy tylko do dzielenia się zawartością w mediach społecznościowych. Niby logiczne, a jednak nic bardziej mylnego. W rzeczywistości wspomniane menu oferuje o wiele więcej funkcji i możliwości, z których możemy skorzystać za jego pośrednictwem.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji Google Translate, możesz znaleźć ją w Sklepie Play, a konkretnie tutaj. Po pomyślnej instalacji, w omawianym menu udostępniania, poza mediami społecznościowymi i innymi aplikacjami, pojawi się teraz Tłumacz Google.

Co teraz?

W kilku prostych krokach:

1. Zaznacz tekst w swojej aplikacji i wybierz menu udostępniania

Tłumaczenie - zaznaczenie tekstu

2. Z otwartego menu, wybierz aplikację Google Translate

Tłumaczenie - menu udostępniania

3. Voila!

Tłumaczenie - operacja tłumaczenia

Tłumaczenie tekstu odbywa się automatycznie. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się tylko do pojedynczych słów i zdań, a tłumaczyć możesz całe strony. Istnieje również dowolność wyboru języków.

Wydaje mi się jednak, że każdy z nas choć raz korzystał już z desktopowej wersji Google Translate, dlatego raczej wszyscy znamy możliwości, jakie to narzędzie oferuje 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: