Kindle Paperwhite 3 – bestseller wśród czytników Amazonu

wpis w: Czytniki ebooków | 0

Opis modelu Kindle Paperwhite 3 – najlepiej sprzedającego się czytnika Amazonu.
Podstawowe informacje, specyfikacja techniczna, oferty cenowe. Informacje zaczerpnięte zostały z oficjalnej strony Amazonu.


Oferta w niemieckim Amazonie:119€ – wersja z reklamami
od 139€ – wersja bez reklam 

kindle paperwhite 3 - bestsellerWyświetlacz czytnika o jeszcze lepszej rozdzielczości
Dwukrotnie większa liczba pikseli (300ppi, 1448×1072) od poprzedniej generacji, zapewniająca jeszcze wyraźniejsze wyświetlanie tekstu.

Brak odblasków
W przeciwieństwie do lustrzanych ekranów tabletów i smartfonów, czytanie na Kindle Paperwhite pozwala czytać jak na prawdziwym papierze.

Lekkość obsługi
Lżejszy od przeciętnej, papierowej książki, a pozwoli na przechowanie setek Twoich ulubionych tytułów.

Ładuj raz w miesiącu, a nie codziennie
Kindle Paperwhite 3 nie przywiąże Cię do gniazdka. Pojedyncze naładowanie przy półgodzinnym czytaniu w ciągu dnia, z wyłączonym WiFi i ustawieniem światła o wartości 10, pozwala na czytanie aż do sześciu tygodni.

Kindle Paperwhite 3 - 3Nie zmęczy Twoich oczu w ciemności
Kindle zapewnia przednie oświetlenie ekranu – w przeciwieństwie do tabletów, które świecą prosto w Twoje oczy, Kindle naświetla ekran, a odbite od jego powierzchni światło dopiero trafia w Twoją stronę. Dzięki temu możesz wygodnie czytać przez wiele godzin, nie martwiąc się o zdrowie swoich oczu. Wbudowana regulacja światła zapewniająca możliwość czytania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Odkryj czytanie na nowo
Kindle Paperwhite 3 oferuje czcionkę Bookerly, która została specjalnie stworzona pod czytanie na cyfrowych ekranach. Czcionka Bookerly bazuje na najlepszych czcionkach stosowanych w książkach drukowanych. Została ona jednak specjalnie dostosowana, aby czytelność została zachowana przy dowolnym ustawieniu rozmiaru.

Najwyższa klasa typografii
Wyświetlanie słów w najlepszym stopniu odzwierciedla to, jak autor chciał, aby jego dzieło zostało przez nas czytane. Ulepszono sposób wyświetlania znaków, odstępów pomiędzy nimi oraz dzielenie wyrazów. Poprawiono również obsługę kerningu i ligatur.

Kindle Paperwhite 3Kindle Paperwhite 3 zapewnia doskonałą jakość czytania, która nie ulega pogorszeniu podczas operowania rozmiarem wyświetlanego tekstu. Układ strony i marginesy automatycznie dostosowują się do konfiguracji czcionki.

Dowiedz się wiecej o książce, zanim zaczniesz czytać
Dzięki funkcji About This Book, możesz przeczytać więcej informacji na przykład na temat autora lub innych książek z serii.

“Już odkładam, tylko dokończę rozdział” – dowiedz się, kiedy to nastąpi
Funkcja Time to Read jest personalizowana na podstawie Twojej prędkości czytania i jest ciągle uaktualniana, jak tylko Twoje nawyki czytelnicze ulegają zmianie. W mgnieniu oka dowiesz się ile czasu zajmie Ci dotarcie do końca rozdziału lub całej książki.

Natychmiastowe tłumaczenie tekstu
Dotknij jakiegokolwiek słowa lub podświetl wyrażenie, aby automatycznie przetłumaczyć je na różne języki.

Pełny opis modelu Kindle Paperwhite 3 znajdziecie tutaj.

Specyfikacja:

Ekran6″ wyświetlacz w technologii E Ink Carta, 300 ppi, 16 skali szarości
Rozmiar6.7″ x 4.6″ x 0.36″ (169 mm x 117 mm x 9.1 mm)
WagaWi-Fi: 205 g; Wi-Fi + 3G: 217 g
Pamięć4 GB
BateriaJedno ładowanie starcza do sześciu tygodni. Czas ten został obliczony na podstawie półgodzinnego czytania, przy wyłączonym WiFi i ustawieniu oświetlenia ekranu na wartość 10
Czas ładowaniaPełne naładowanie trwa około czterech godzin (przy pomocy kabla USB i łączności z komputerem)
Łączność WiFiTak. Obsługuje prywatne sieci lub hot-spoty używające 802.11b, 802.11g lub 802.11n
FormatyAZW, AZW3, TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP

Dodaj komentarz