Wpis gościnny: Księgarnie internetowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ubrania, meble czy książki – te wszystkie produkty można bez problemów kupić w sklepach internetowych. Kupowanie online, szczególnie książek, jest coraz powszechniejsze. To przede wszystkim wygodne rozwiązanie dla wszystkich miłośników literatury, dzięki któremu mogą z łatwością wyszukać wybraną pozycję, ale tez oszczędzić pieniądze.
Księgarnia internetowa - Przyjazna.pl

Jak wygląda czytelnictwo w Polsce?

Wiele mówi się o tym, że jesteśmy narodem, który z zasady rzadko sięga po książki. Z różnych źródeł można bowiem usłyszeć, że Polacy nie czytają, a nawet jeśli, to jedną książka w ciągu całego roku. Czy rzeczywiście tak jest? Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku wydawniczego, a także pojawienie się wielu nowych autorów można wnioskować, że czytanie wcale nie jest na tak niskim poziomie, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie, z roku na roku wciąż przybywa tych, którzy regularnie sięgają po różną literaturę.

Coraz chętniej sięgamy po książki o zróżnicowanej tematyce. Bardzo popularne są u nas kryminały czy powieści obyczajowe, ale bardzo lubimy też fantastykę czy reportaże. Co więcej, nie tylko chętnie czytamy, ale także kupujemy książki na własność.

Sprzedaż książek w internecie – czy to  dobry pomysł?

Wciąż bardzo dużo osób korzysta z publicznych bibliotek i właśnie w nich wypożycza książki na co dzień. Są jednak tacy, którzy lubią, żeby ich domowa biblioteczka zapełniała się własnymi pozycjami. Właśnie dlatego coraz chętniej i częściej kupujemy książki na własność. Dzięki temu możemy do nich wracać w każdej w chwili.

Obecnie na rynku pojawiło się wiele księgarni, szczególnie tych działających w internecie. Podobnie do innych produktów, również książki możemy teraz kupować online. To rozwiązanie znalazło wielu zwolenników, przede wszystkim ze względów praktycznych. Chcąc przeczytać wybraną książkę nie musimy teraz przeszukiwać półek w bibliotekach czy jeździć do sklepu. Dzięki zdobyczy technologicznej jaką jest księgarnia online możliwy jest zakup dowolnej książki o każdej porze dnia. To niewątpliwe udogodnienie dla wszystkich maniaków literatury.

Zalety księgarni online

Jest wiele powodów, dla których chętniej robimy zakupy przez internet niż w sklepach stacjonarnych. Łatwość dostępu oraz oszczędność czasu – to tylko kilka z nich.

W przypadku księgarni online bardzo duże znaczenie ma możliwość automatycznego znajdowania interesującej nas pozycji według konkretnego kryterium, takiego jak: gatunek, autor czy tematyka. Dzięki temu możliwe jest proste oraz szybkie znalezienie książki, która najbardziej nas interesuje. Jest to spowodowanemu dokładnym skatalogowaniem wszystkich pozycji oraz zaawansowanymi opcjami wyszukiwana. W ten sposób każdy z łatwością sprawdzi dostępność wybranej książki w sklepie, co jest znacznie trudniejsze w przypadku sklepów stacjonarnych.

Co więcej, księgarnie online mają nie tylko bardziej rozbudowaną ofertę, ale przede wszystkim dostępne w nich produkty są dużo tańsze od tych w sklepach stacjonarnych. To wszystko sprawia, że prawdziwi miłośnicy książek chętnie kupują przez internet.

Źródło: Przyjazna.pl

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Dodaj komentarz