Menu Zamknij

Potwierdzono – Kobo zostanie nowym partnerem technologicznym sojuszu Tolino

Pisząc wczoraj o nadchodzącej fuzji Kobo i Tolino, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji w tej sprawie. Już wczoraj wieczorem ukazało się oficjalne oświadczenie o tym, że Kobo stanie się nowym partnerem Tolino. Z zamieszczonego oświadczenia wyciągnąłem dla Was najważniejsze informacje.

Rakuten Kobo, jeden z najszybciej rozwijających się dostawców usług cyfrowego czytelnictwa nabędzie platformę technologiczną Tolino od Deutsche Telekom pod koniec stycznia 2017, aby stać się nowym partnerem technologicznym sojuszu Tolino. Pozostali sojusznicy – Hugendubel, Thalia i Weltbild z przyjemnością powitali swojego nowego partnera. Oznacza to, że dwóch wiodących dostawców na światowym rynku cyfrowego czytania będzie ściśle ze sobą współpracować. Transakcja jest nadal w trakcie oczekiwania na zgodę Federalnego Urzędu Antymonopolowego.

Deutsche Telekom patrzy przychylnie na przyszłość współpracy. „Jesteśmy dumni, że przyczynimy się do sukcesu Tolino jako partner technologiczny. Wspólnie udało nam się sprawić, że Tolino zostało uznaną marką na rynku cyfrowego czytania” (…). Cieszymy się, że pozostali partnerzy Tolino zgadzają się z decyzją włączenia Kobo jako kolejnego z nich”, powiedział Felix Wunderer, wiceprezes ePublishingu w Deutsche Telekom.

Co najważniejsze, rozwiewają wątpliwości – Tolino nie zostanie wycofane i pozostanie na rynku niemieckojęzycznym

Prezesi Michael Busch (Thalia), Sikko Böhm (Weltbild) i Nina Hugendubel (Hugendubel) z sojuszu Tolino uhonorowali wkład Deutsche Telekom jako kluczowy czynnik sukcesu Tolino i cieszą się na współpracę z ich nowym partnerem technologicznym, Kobo, z nadzieją na strategiczne korzyści dla marki Tolino. „Czytelnicy, sprzedawcy książek i wydawcy w Niemczech będą mogli czerpać korzyści ze wszystkiego co najlepsze oferuje Tolino i co oferuje Kobo, teraz pod wspólną marką Tolino. Cieszymy się na nadchodzącą współpracę i z dalszego rozszerzania świadomości marki na rynku”, powiedział Sikko Böhm. Z kolei wszyscy partnerzy jednogłośnie stwierdzają – „Szczególnie dziękujemy Deutsche Telekom, bez którego nie byłoby możliwe stać się tak ważnym dostawcą na równi z pozostałymi międzynarodowymi konkurentami”.

Brak zmian dla użytkowników Tolino – wszystkie usługi pozostaną

Zarówno dla klientów Tolino jak i Kobo, partnerstwo nie zmieni niczego. Nadal będą korzystali z księgarni Tolino i używać tych samych usług, co wcześniej. Tolino pozostanie nadal jedną z wiodących marek na rynku cyfrowego czytania dla regionu niemieckojęzycznego. Klienci nadal będą mogli korzystać z darmowego dostępu do hotspotów, aplikacji i chmury Tolino.

Dla księgarzy – usługa Tolino nadal będzie dostępna za pośrednictwem wszystkich partnerów sojuszu, takich jak Osiander, Mayersche Buchhandlung oraz ponad 1500 detalistów uczestniczących w Tolino poprzez hurtownika Libri.

Zatem możemy być pewni jednego – „przychodzą w pokoju” i sprawa nie wygląda niebezpiecznie 🙂 Co więcej, to wydarzenie stanie się bez wątpienia jedną z najistotniejszych zmian na rynku cyfrowego czytelnictwa w 2017 roku.

Źródło: Kobo Newsroom

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: