Ruszył polski Amazon! Co to dla nas oznacza?

W dniu wczorajszym zdarzyło się coś, na co czekało wielu z nas – ruszył polski Amazon! Jednak polscy e-czytelnicy na pełną ofertę będą musieli jeszcze chwilę zaczekać.

Amazon jeszcze wczoraj borykał się z problemami technicznymi, które objawiały się niemożliwością logowania do konta Amazon, okrojoną ofertą, czy „krzywymi” produktami. Dzisiaj sprawa ma się nieco lepiej, zatem wygląda na to, że testowanie na środowisku produkcyjnym i chaotyczne wejścia zdarzają się nawet takim gigantom, jak Amazon 😉

Co prawda według Amazonu model KOBO Nica nadal uważany jest za prostownicę do włosów, ale serwis nabiera już rozsądnych kształtów, a zgłaszane problemy są usuwane całkiem żwawo, dlatego i na takie poprawki przyjdzie pora.

Co z czytnikami?

No więc w kwestii, która interesuje nas najbardziej, mam dobrą i nieco złą wiadomość.

Ta nieco zła wiadomość dotyczy faktu, że w ofercie dostępny jest wyłącznie Kindle Paperwhite 4 w cenie 649 złotych za wersję 8GB i 789 złotych za wersję 32GB. Mówimy tutaj oczywiście o wersji bez reklam. Dokonując zakupów, w polskiej odsłonie nie ma jeszcze możliwości skorzystania z usługi Amazon Prime. Czytnik możemy zamówić jednak z darmową dostawą lub dopłacając 14,99zł za priorytetową wysyłkę do następnego dnia roboczego.

Pozostaje więc zaczekać na losy Kindle 10 i Kindle Oasis 3, których nadal brakuje w ofercie.

Wciąż nie ma mowy o polskiej wersji językowej dla czytników Kindle, o czym jesteśmy informowani w opisie produktu:

Dobra wiadomość dotyczy pozostałej oferty czytników. Wielu z Was zauważyło dość korzystną ofertę na czytniki PocketBook, gdzie rzeczywiście polski Amazon jest solidną alternatywą do wielu polskich sklepów:

Ciekawostką jest obecność PocketBook Basic 4, który nie został wprowadzony na polski rynek.

Przyjrzę się dostępnej ofercie dokładniej, czemu poświęcę osobny artykuł.

A co z ebookami?

Wraz z uruchomieniem polskiego Amazonu, nie doczekaliśmy się jeszcze polskiego Kindle Store, a w ofercie nadal brakuje polskich tytułów. Oczywiście z Kindle Store możemy skorzystać, jednak… jesteśmy wciąż przekierowywani na Amazon.com.

Z racji tego, że w Amazonie znalazło miejsce już wielu polskich przedsiębiorców, możemy być dobrej myśli i jestem przekonany, że polska oferta książkowa to już tylko kwestia czasu.

Dlatego cieszmy się, bo wejście polskiego Amazonu to bardzo duży i korzystny krok dla naszego rynku e-commerce, więc pozostaje śledzić dalszy rozwój sytuacji. Najważniejsze, że już tu są i możemy mieć nadzieję, że będzie tylko lepiej 😉

Zostaw komentarz